10 книг про фінансову грамотність, які здатні змінити ваше життя

Знання у сфері фінансів змінюють життя людини. Вони дозволяють правильно планувати бюджет, заробляти більше та ставити реалістичні цілі на майбутнє. На жаль, фінансової освіти в Україні практично не існує, тому кожна доросла людина повинна вчитися правильно керувати своїми коштами самостійно.

Можливостей отримати відповідні знання більш ніж достатньо: курси, тренінги, вебінари та багато іншого. Одним з найкращих джерел інформації, яке змінить ваш погляд на гроші, є книги про фінансову грамотність. Вони допоможуть переоцінити свою поведінку та підкажуть, як діяти, аби здобути омріяну фінансову незалежність.

Книги про фінансову грамотність

Топ 10 найкорисніших книг про гроші

Чи траплялися у вашому житті ситуації, коли ви щиро хотіли змінити рівень своїх доходів, але не знали, з чого почати? Маємо для вас відповідь — почати потрібно з власної освіти. Ми підготували для вас список найкориснішої літератури, яка дасть вам нове бачення світу особистих фінансів.
Топ книг з фінансової грамотності

“Шлях до фінансової свободи” Бодо Шефер

Автор пропонує розглядати достаток не як привілей, який дістається одиницям, а як вроджене право. На думку Бодо Шефера, розумне керування грошима призводить до багатства. Воно, своєю чергою, дарує людині матеріальну незалежність та безпеку. Головна ідея книги полягає в тому, що гроші не дарують щастя, але бути щасливим з грошима значно легше. З цим твердженням важко не погодитися.

Автор відкриває секрети, які допоможуть переосмислити способи керування грошима. Він пропонує надзвичайно прості техніки та методики, які приносять результат і вчать нас фінансової грамотності. Важливо, що Бодо Шефера пропонує конкретний шлях досягнення матеріальної стабільності й навіть подає часові рамки. На його думку, для здійснення цього плану потрібно приблизно сім років. Вам здається, що це занадто довго? Просто уявіть, скільки б ви заробляли зараз, якби почали сім років тому.

“Багатий батько, бідний батько” Роберт Т. Кійосакі

Книгу “Багатий батько, бідний батько” можна вважати класичним прикладом якісної літератури про фінанси. Автор описує історію двох батьків: свого та другового. Перший все життя працює на когось, а інший бере життя у власні руки та створює фірму. Неважко здогадатися, котрий з чоловіків заробляв більше та досягнув успіху.

Роберт Т. Кійосакі закликає не боятися відповідальності та сміливо керувати своєю долею. Не варто сприймати абсолютно все, що написано у книзі в прямому сенсі, швидше потрібно читати крізь рядки. Автор намагається донести до читача, що фінансова освіта надзвичайно важлива для сучасної людини. Вона відкриває безліч дверей та допомагає зрозуміти, що для здобуття багатства не обов’язково важко працювати, потрібно лише знати, як працюють гроші. Запевнюємо, після прочитання цієї книги про фінансову грамотність ваше життя поділиться на до та після.

Долучайтеся до курсу Фінансова грамотність – ваш шлях до свободи. Включіть мислення багатої людини та навчіться грамотно керувати своїми грішми, відкладати та інвестувати.

“Думай і багатій” Наполеон Гілл

Твір дещо вирізняється на тлі іншої літератури згаданого раніше жанру. Однією з ключових ідей “Думай і багатій” є те, що щире прагнення людини отримати бажане збільшує її шанси на вдачу. Віра у краще і чітко сформульована мета — це ключі до фінансового розвитку. Автор радить не зупинятися на дорозі до цілі, навіть якщо вона видається дуже далекою. Це є основною формулою успіху, яку кожен може використати.

Наполеон Гілл перелічує десятки відомих особистостей, які, за його твердженням, розбагатіли саме завдяки секрету, описаному в книзі. Серед них Генрі Форд, Джон Рокфеллер, Артур Неш та багато інших. Кажуть, що серед всіх книг про фінансову грамотність, саме ця має магічний вплив на життя людей, однак результат отримують тільки ті, хто впевнено йде до мети. Якщо вам подобається література такого типу, не гайте часу та придбайте примірник!

“До біса все, бери і роби” Річард Бренсон

Варто одразу згадати про те, що Річард Бренсон належить до найбагатших людей на планеті. Чоловік вирішив поділитися своїм досвідом та описав історію власного тріумфу. Він дає читачам настанови: вчить не відкладати справи на потім та не марнувати найціннішого — часу. Водночас закликає розуміти, що відпочинок необхідний й іноді потрібно робити паузи, щоб відновити сили.

Автор погоджується з тезою, що життя несправедливе, але не варто зациклюватися над цим. У кожного бувають поразки та перемоги, тому слід боротися і не складати руки при першій перешкоді. Головне — вірити в себе та не зупинятися на пів шляху до мети. Серед всіх книг про фінансову грамотність видання “До біса все, бери і роби” однозначно заслуговує на вашу увагу.
Найкращі книги про гроші

“Квадрант грошового потоку” Роберт Т. Кійосакі та Лектер Шерон

Ця книга є продовженням твору Роберта Т. Кійосакі і пропонує людям подивитися на своє місце у системі грошей з огляду на їх джерела доходів: наймані працівники, самозайняті, власники великого бізнесу та інвестори. Відповідно до цієї класифікації, кожен з нас перебуває у конкретній точці грошового квадранта. Книга має на меті мотивувати та вчити людей як перейти з одного сектора в інший, примноживши таким чином свої статки.

Праця Роберта Т. Кійосакі змінює спосіб мислення читача про гроші, пояснює як правильно поводитися з фінансами та чому працювати більше не означає отримувати більше. Автор попереджає, що в більшості випадків шлях до економічної незалежності проходять ті, хто готовий відмовитися від так званої стабільності та роботи за контрактом. Гарантуємо, що після прочитання цієї книги про гроші ваш світогляд повністю зміниться.

“Найбагатша людина у Вавилоні” Джорж С. Клейсон

Час іде, все на світі змінюється, крім одного — законів грошей. Саме цю просту істину намагається донести до кожного з нас Джорж С. Клейсон. Автор змальовує картину Стародавнього Вавилону з його висячими садами та товстими мурами, певним способом життя та традиціями. На перший погляд, може здатися, що перед вами класичний зразок художньої літератури. Однак у процесі ознайомлення з книгою читач мимоволі починає розуміти сюжет та ототожнювати себе з головними героями, які розповідають одне одному про свої будні, діляться історіями про вдачі та поразки у сфері фінансів.

Найбагатша людина у Вавилоні” надзвичайно легко читається. Книга дозволяє зрозуміти, як працюють гроші на простих прикладах, які кожен може освоїти, та змінити свій підхід до керування особистими фінансами. Хоча книга була написана у 20-х роках минулого століття, її актуальність лише зростає.

“Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху” Тімоті Феррісс

Батьки казали вам, що розбагатіти може тільки той, хто багато працює? Тімоті Феррісс вважає інакше. За твердженням автора, вищі шанси заробляти більше не в того, хто трудиться по десять годин на день, а в того, хто працює ефективно. Він також показує, що не обов’язково “приходити в офіс”, адже сучасні можливості роботи в інтернеті дозволяють поєднувати роботу з подорожами і саморозвитком у різних куточках світу. Таким чином, можна насолоджуватися результатами роботи тут і тепер, а не жити в постійному стресі, очікуючи відпустки чи пенсії.

Цінність книги полягає в тому, що автор дає читачам поради, які перевірив на своєму досвіді. Його революційний погляд на роботу спочатку може здатися дещо незвичним та не зовсім правильним, але з кожною наступною сторінкою починаєш розуміти, чому Тімоті Феррісс має рацію. З цієї книги про гроші ви отримаєте готовий рецепт, який допоможе поставити фінансову ціль та добитися бажаного результату.

“Гроші: Майстер гри. Сім кроків до фінансової свободи” Тоні Роббінс

Тоні Роббінс пропонує цікавий підхід до питання економічної свободи. Він радить поставити собі за мету комфортний рівень життя і визначити, скільки грошей вам для цього знадобиться та яку роль вони будуть у ньому відіграти.

Автор вважає, що потрібно знайти заняття, яке приносить вам радість, і насолоджуватися процесом. Непогано, якщо хобі стане джерелом прибутків, але це не є обов’язковою умовою досягнення багатства.
На думку Тоні Роббінса, підприємець повинен думати не лише про особисту вигоду, але і про користь та добро, яке він несе у суспільство. Також радить не забувати про благодійність. Варто зазначити, що після прочитання цієї книги про гроші ви переглянете своє ставлення до керування власним бюджетом. Однозначно рекомендуємо.

“Розумний інвестор. Стратегія вартісного інвестування” Бенджамін Ґрем

Мабуть, немає людей, які не мріяли б отримувати пасивний дохід. Дійсно, зиск у цьому випадку може значно перевищити суму вкладень, особливо в довготривалій перспективі. Однак багатьох лякає той факт, що в процесі інвестування можна втратити значні кошти.

Книга Бенджаміна Ґрема з коментарями Джейсон Цвєйга розповідає, як інвестувати правильно. Без економічної освіти буває складно розібратися у принципах та тонкощах інвестування. Саме тому автори крок за кроком відкривають читачеві всі секрети: що таке інфляція, який вплив на вартість цінних паперів має політична ситуація у світі, що варто враховувати під час аналізу акцій та багато іншого. Це така собі настільна книга для тих, хто прагне займатися інвестиційною діяльністю.

“Психологія грошей. Нетлінні уроки багатства, жадібності й щастя” Морґан Гаусел

Морґан Гаусел вважає, що поведінка індивіда має такий же вплив на його фінансовий успіх, як і знання в економічній сфері. Можливо, навіть сильніший. Автор припускає, що більшість людей неправильно керує грошима через те, що їх ніхто цього не навчив. Звичайно, відповідні дисципліни в школах та університетах дають певні знання. Однак, без психологічної та емоційної складової вони нічого не варті.

Письменник пояснює, чому одні постійно беруть гроші в борг та практично живуть у кредит, а інші вміють розпоряджатися особистими заощадженнями та скеровувати їх у правильне русло. Він допомагає зрозуміти як не повторювати помилок своїх батьків стосовно грошей та як приймати правильні фінансові рішення.

Найкращі книги про фінансову грамотність для дітей

Займатися фінансовою освітою дітей є обов’язком всіх батьків. Однак часто навіть дорослі не знають, з чого почати. Ми підготували для вас кілька рекомендацій, які точно сподобаються маленьким читачам.
Найкращі книги про фінансову грамотність для дітей

“Пес на ім’я Мані, або абетка грошей” Бодо Шефер

Розмови на тему доходів з малюками чи навіть підлітками можуть стати викликом для кожного дорослого. Пояснити складні поняття простими словами допоможе твір Бодо Шефера. Чоловік, розуміючи особливості сприйняття світу дітьми, поставив собі непросте завдання і досконало з ним впорався.

У формі цікавої напівказкової історії експерт розповідає як потрібно поводитися з грошима. Він також дає багато практичних порад і на простих прикладах вчить всіх тонкощів фінансової грамотності. Автор показує, яким вагомим фактором є щоденник успіху та постановка цілі, а також вчить фокусу на те що маєш, всієш та можеш. Книга отримала безліч позитивних відгуків, її називають корисною як для дітей, так і для дорослих.

“Як говорити з дітьми про гроші” Рон Лібер

Автор вважає, що говорити з дітьми про гроші надзвичайно важливо. Саме батьки повинні розповісти малюкам про основи фінансової грамотності. Не слід уникати цієї теми чи соромитися її. Рон Лібер розділ за розділом ділиться, як почати подібні розмови, навіщо це робити, а також як найкраще витрачати кишенькові, як пояснювати важливість благодійності, чому варто працювати з юного віку та багато іншого.

Родзинкою книги є те, що вона збагачена яскравими прикладами та детальними поясненнями. Автор буквально випереджає питання дітей та дає розгорнуту відповідь на них. Видання рекомендоване для прочитання батькам, які, за задумом Рона Лібера, повинні переказати інформацію своїм чадам у доступній формі. Одна з найкращих книг про фінансову грамотність для дітей!

“Таємне життя грошей” Кіра Вермонд

Кіра Вермонд вирізняється дуже цікавим підходом до грошей. Вона стверджує, що готівка має особливо велике значення у житті дорослих та дітей, на відміну від банківських рахунків. Авторка не тримає в таємниці факт, що фінансові ресурси мають чималий вплив на все, що відбувається в житті людей та у всьому світі в цілому. Вони можуть рятувати та знищувати, робити когось щасливим чи сумним, сміливим чи боязким.

Мабуть, щирість та відкритість, з якою Кіра Вермонд розмовляє з дітьми, зробили книгу такою популярною. Вона не намагається заперечити важливість грошей, а швидше навпаки, показує, які можливості вони відкривають перед нами. Це і завоювало любов серед юних читачів, адже продажі згаданої книги про фінансову грамотність не знижуються кілька років поспіль.

Література про фінансову грамотність повинна займати чільне місце у житті людей будь-якого віку. Це своєрідний фундамент, який допоможе зрозуміти свої помилки та вийти на правильний шлях. Обирайте з перелічених книг про фінансову грамотність ту, опис якої найбільше припав вам до душі, та починайте захопливу подорож у світ фінансової стабільності та великих грошей.

Куди вкласти гроші в Україні

Куди вигідно вкласти гроші в Україні, щоб зберегти заощадження і заробити

У попередніх статтях я багато уваги приділяв тому, як планувати бюджет та розподіляти фінансові потоки, щоб мати заощадження. Але просто відкладати кошти мало – треба,

Читати далі »

Що таке фінансова грамотність та як стати фінансово грамотною людиною

Поруч з базовими навичками грамоти, читання та письма, кожна людина повинна володіти навичками фінансової грамотності. Це та базова компетенція, над якою, освоївши, ми перестаємо задумуватися,

Читати далі »
Facebook
Twitter
LinkedIn

Ви були тут, а отже готові діяти!

Не відкладайте наступний крок і почніть якісно покращувати своє фінансове життя вже сьогодні!

Перегляньте короткий авторський тренінг Романа Кушніра ПРО ГРОШІ: Як заробити, накопичити і примножити та дізнайтеся

1) Які 5 кроків приведуть вас до фінансової свободи

2) Основні питання для самоаналізу і руху вперед

3) Скільки часу потрібно, щоб перейти на новий рівень грошового потоку

4) Золоті правила накопичення на інвестування

🎁Практичний інструмент для планування особистих фінансів

Базовий тренінг про гроші

Топ аспекти, які повинен знати кожен, хто хоче мати більше + практичний інструмент