Робота онлайн: 30 способів заробляти гроші в інтернеті

Важко повірити, але пандемія коронавірусу мала не тільки негативний вплив на наші життя. Саме завдяки їй люди по всій земній кулі відкрили для себе нові перспективи, зокрема в онлайн середовищі.

В сучасному світі за допомогою комп’ютера чи смартфона з доступом до інтернету можна не тільки відвідувати заняття в університеті, виставки в музеях чи концерти, але також працювати. Заробіток в інтернеті стає все більш популярним, адже це оптимальний спосіб збільшити дохід та створити work-life balance.

Ідеї заробітку в інтернеті
Image by senivpetro on Freepik

Переваги роботи в інтернеті

Інтерес до інтернет заробітку постійно зростає, адже він має безліч переваг. Тільки уявіть: вам не потрібно прокидатися зранку, поспіхом одягатися і витрачати час на доїзд. Ви самі обираєте графік роботи та більш вільно плануєте кожен день. У вас з’являється більше вільного часу та сил на дозвілля. Ці фактори є дуже важливими для росту особистої ефективності! А це ще далеко не всі позитивні сторони віддаленої роботи.

Якщо ви не впевнені, чи заробіток онлайн підійде вам, коротко розповімо про кілька його ключових плюсів:

  • шанс займатися улюбленою справою — ви можете знайти роботу в іншому місті чи країні, залишаючись поруч із сім’єю, до того ж, кількість онлайн професій невпинно зростає, варто лише вибрати напрямок для розвитку;
  • можливість заробляти більше — ви визначаєте, скільки хотіли б отримувати за годину, об’єктивно оцінюєте свій час та знання;
  • незалежність та гнучкість — працюйте з будь-якого куточка світу, все, що вам потрібно це лише доступ до інтернету та комп’ютер;
  • вільний графік — ви керуєте своїм часом, працювати зранку чи ввечері вирішувати вам.

З аргументами на користь заробітку онлайн важко сперечатися. Він дозволяє людині самостійно розпоряджатися своїм часом та заробляти більше. Разом з тим, така зайнятість допомагає людині взяти відповідальність за власну ефективність і свої доходи, що є важливим кроком до фінансової свободи. 

Зацікавлені? Тоді починайте планувати, де створити свій віртуальний офіс, адже далі ми описали найкращі способи, як можна заробити в інтернеті. Обирайте те, що припаде вам до душі і якомога швидше беріться до справи.

30 найкращих способів заробляти гроші в інтернеті

З-поміж сотень варіантів, ми обрали для вас ідеї та поради, які дійсно працюють. Не важливо, хто ви: студент, молода мама в декреті, офісний працівник, який шукає підробіток в інтернеті, чи людина, яка планує повністю змінити основне джерело прибутків. Познайомтеся з сучасними професіями, які нескладно опанувати, і які  водночас дозволяють заробляти на комфортне життя. Головне — впевнено йти до цілі й не здаватися на половині шляху.

1. Маркетинг у соціальних мережах

Ви точно помічали, що деякі профілі в Instagram чи Facebook виглядають краще, ніж інші. Оформлення акаунта у соціальних мережах має вплив на читача, а візуально привабливі облікові записи спонукають зробити покупку чи замовити послугу.

Створенням дописів в соцмережах та підбором фотографій займається SMM менеджер. Опанувати таку професію не тільки легко, але і цікаво. Поступово збільшуючи свої знання в конкретній ніші чи освоюючи нові навички, як от налаштування лунок продаж чи таргетованої реклами в соцмережах, ви зможете суттєво збільшити свій дохід. 

2. SEO-оптимізація

Чи задумувалися ви колись, чому після введення запиту в Google ви отримуєте певний перелік сторінок? Ми допоможемо: SEO-спеціаліст (від англ. Search Engine Optimization — оптимізація пошукових систем) адаптовує сайти до потреб користувача, завдяки чому сторінки з актуальною інформацією з’являються як відповідь на пошуковий запит.

Будь-який веб сайт та інтернет магазин потребує професіонала, який займеться SEO-оптимізацією контенту. Навчитися цього можна за кілька тижнів, просто пройшовши курси в інтернеті. Чудово підійде тим, кого цікавить електронний маркетинг.

Як заробити гроші в інтернеті
Image by marymarkevich on Freepik

3. Створення веб-сайтів

Цією ідеєю для заробітку в інтернеті можуть скористатися студенти технічних факультетів чи web-розробники, які шукають додаткове джерело доходів. Попит на створення сайтів не знижується багато років поспіль, адже неможливо уявити успішний бізнес у ХХІ столітті без власної онлайн-сторінки.

Пропозицій роботи на ринку більш ніж достатньо, тому якщо у вас є відповідні знання і вміння, не вагайтеся і починайте реальний заробіток в інтернеті.

4. Продаж хенд-мейд виробів

Виробляєте унікальні товари ручної роботи, але кількість клієнтів не збільшується? Рекомендуємо вийти на глобальний ринок. Ні для кого не секрет, що в країнах Європи та Північної Америки попит на вироби ручної роботи надзвичайно великий, а вартість товарів значно вища, ніж в Україні.

Одним з найбільш популярних майданчиків для торгівлі є Etsy, проте можна почати продавати і на менш популярних онлайн крамницях. Для виходу на Amazon варто мати готову лінійку продуктів з успішним досвідом продаж на інших майданчиках. Оберіть для себе онлайн платформу і покажіть світу виняткові вироби українців! 

5. Копірайтинг

Чудово можливість заробити для тих, хто вміє писати, але не знає, як монетизувати свій талант. Написання текстів чи копірайтинг надзвичайно популярна у світі професія. Суть у тому, що ви отримуєте тему і технічне завдання від клієнта, а потім пишете текст відповідно до вимог. Цю спеціальність можна опанувати самостійно, адже в інтернеті є безліч порад та книг про те, як стати успішним копірайтером. 

6. Відеоблогінг

Знімати блоги не так легко, як могло б здатися на перший погляд. Для цього потрібна не тільки цікава ідея, але і устаткування. Крім того, необхідно вміти користуватися відеоредакторами. Вас це не злякало? Вітаємо, ви успішно пройшли тест. 

Відеоблогінг — це заробіток в інтернеті, який вимагає постійної взаємодії з глядачами, а також сміливих і неординарних задумок. Розпаковки, рецепти, мейк-ап, поради для ремонту — вибирайте тему блогу, завантажуйте відео в інтернет і починайте свою пригоду. А ми обіцяємо підписатися на канал!

7. Колаборації з брендами в соцмережах

Як заробити гроші в інтернеті, якщо у вас є декілька тисяч підписників у будь-якій популярній соціальній мережі? Відповідь — прорекламувати певні товари чи послуги. Зазвичай рекламодавці самостійно пропонують співпрацю, тому варто активно вести сторінку та акцентувати увагу на певній тематиці. Це допоможе не тільки отримувати запити на рекламу, але і збільшити кількість підписників.

8. Трейдинг криптовалют

Способи заробітку в інтернеті також включають торгівлю криптовалютою. Навчитися трейдингу самостійно дуже важко, краще закінчити курси або попросити допомоги у професіоналів. У цьому випадку варто стежити за політичною ситуацією й курсом криптовалют, а також вивчити, як працюють віртуальні платіжні системи. Адже у метавсесвіті можна використовувати подібні валюти як платіжний засіб і заробляти на рості курсу обміну. 

9. Графічний дизайн

Для спеціалістів з цієї галузі відкрито безліч можливостей. Графічні дизайнери створюють спецефекти для фільмів та кліпів, логотипи для фірм, обдумують вигляд інтернет-сторінок та багато іншого. Краще, якщо у вас є певний бекґраунд, наприклад, художня школа. Проте абсолютно кожен може опанувати графічний дизайн з нуля, для цього просто знадобиться трохи більше часу та зусиль. 

Як заробляти в інтернеті
Image by Drazen Zigic on Freepik

10. Переклад текстів

Знання іноземних мов дає широкі можливості заробітку в інтернеті. Одна з них — переклад текстів чи офіційних документів. Варто підкреслити, що чим рідкісніша мова, тим вища оплата. Знайти такий підробіток онлайн зовсім не важко, пропозиції можна шукати на спеціалізованих базах як от Proz чи в соціальних мережах. Рекомендуємо розглядати цю опцію тільки якщо ви на 100% впевнені у якісному результаті.

11. Створення інфопродуктів

Уже знаєте як заробити гроші в інтернеті чи маєте певні вміння і бажаєте поділитися ними зі світом? Пропонуємо створити власні інфопродукти й запропонувати їх іншим. Відеолекції, подкасти, PDF-документ чи прямі ефіри — формат обираєте ви. На ринку бракує якісних курсів українською мовою, тому саме час зайняти вільну нішу.

Ваш дохід буде залежати від кількості проданих копій, тому варто подумати також про інтернет-маркетинг. Перевагою, однак, буде те, що на відміну від інших способів інтернет заробітку, продаж онлайн копій інфопродуктів може стати пасивним доходом.

12. Уроки онлайн

Пандемія коронавірусу довела, що вчитися онлайн цілком реально. Вчителі, які допомагають з навчанням школярам та студентам мають чудову можливість проводити заняття з тими, хто живе в іншому місті чи навіть країні. Існує безліч сайтів, де можна запропонувати свої послуги та залишити контактні дані. Зацікавлені просто напишуть вам на пошту чи одразу зарезервують час у вашому календарі.

13. Редагування відео та фото

Якщо ви володієте навичками роботи у фото- та відеоредакторах та можете похвалитися готовими роботами, то саме час дізнатися як заробляти в інтернеті на своїх уміннях. Зазвичай спеціалісти цієї галузі співпрацюють з блогерами, онлайн-магазинами, SMM менеджерами та іншими представниками діджитал-професій. Діджиталізація бізнесу створила гостру потребу в редакторах мультимедійного контенту, тому запропонуйте свої послуги іншим та отримуйте основний чи додатковий дохід.

14. Дропшиппінг

Про цей вид заробітку в інтернеті чули напевно всі. З появою платформ на кшталт AliExpress чи Taobao займатися дропшиппінгом стало значно легше. Суть способу полягає в тому, що продавець створює онлайн магазин і укладає договір з гуртовим постачальником. Під час оформлення замовлення на сайті крамниці, товари надсилаються безпосередньо від виробника до клієнта. Власнику не потрібно займатися логістикою і винаймати складське приміщення, він отримує прибуток від різниці в ціні, яку ж сам і встановлює. 

15. Онлайн інвестування в проекти

Інвестувати можна не тільки у криптовалюту. Якщо у вас є збереження, варто задуматися над тим, щоб примножити їх. Тримати гроші у банку чи просто обміняти їх на долари не найкращий варіант, адже з часом вони “подешевшають” через інфляцію. Натомість, можете інвестувати гроші в розробку онлайн продуктів — рішень на навчання та бізнесу, або стартап, який залучає інвестиції через краудфандингові платформи.

Переваги і ідеї заробітку онлайн
Image by katemangostar on Freepik

16. Консультація онлайн-покупців

З появою інтернет-магазинів виникла професія віртуального консультанта. Мабуть, ви помічали чати, які завжди з’являються на сторінках онлайн-крамниць та сервісів. Якщо у покупців чи користувачів виникає питання чи проблема, спеціаліст завжди допоможе.

Зазвичай подібні платформи пропонують гнучкий графік праці та високу заробітну плату. Така робота в інтернеті без вкладень ідеальна для тих, хто не має досвіду, наприклад, студентів і випускників.

17. Написання рецензій

Часто книжкові видавництва шукають людей, які вміють писати рецензії до книг. Цей спосіб заробітку онлайн буде ідеальним для тих, хто любить читати та ділитися своїми думками з іншими. Варто додати, що зазвичай клієнти просять показати портфоліо або кілька рецензій. Тому для вдалого старту рекомендуємо створити сайт-візитівку і розмістити там від трьох до п’яти відгуків на книги, які послужать прикладом.

18. Створення мобільних додатків

Зазвичай у програмістів немає вільного часу, щоб братися за розробку невеликих мобільних застосунків. Тож, якщо ви маєте чи готові здобути необхідні навички, не варто марнувати жодної хвилини, адже потреба в таких послугах стрімко росте. Знайдіть пропозицію на фріланс біржі й створіть для замовника мобільний додаток. Зазвичай можна знайти оголошення на будь-який смак та бюджет, тому кожен обере щось для себе. Хороша новина — це один з найкраще оплачуваних варіантів як заробити гроші в інтернеті швидко.

19. Асистування онлайн

Безліч фірм перейшли на віддалену форму роботи, тому професії, які раніше асоціювалися з роботою в офісі, стали віртуальними. Однією з них є робота інтернет асистента. Посада практично нічим не відрізняється від роботи секретаря, з однією відмінністю — не потрібно їхати в офіс.

До обов’язків цієї особи належить перевірка документів, впорядкування електронної кореспонденції, планування зустрічей та інші. Зазвичай подібні вакансії можна знайти навіть без будь-якого досвіду роботи. Чудовий інтернет заробіток для новачків!

20. Бухгалтерські послуги

Маєте досвід роботи у бухгалтерській сфері і задумуєтеся про те, як заробляють в інтернетмережі ваші колеги? У вас є чудова можливість допомогти іншим та отримати винагороду за це. Часто власники малого бізнесу не знають всіх тонкощів податкового законодавства, особливо коли йдеться про складання різноманітних звітів. Це завдання саме для вас.

Ви просто отримуєте посилання на необхідні файли та електронний ключ до них, і без проблем виконуєте свою роботу дистанційно. Сучасний фінтех дозволяє працювати з будь-якого куточка країни.

21. Блогінг

Вмієте влучно і зрозуміло висловлювати свої думки і любите писати? Станьте автором блогу! Мусимо вас попередити, що час популярності особистих блогів минув і зараз новачку важко монетизувати цю роботу без додаткових інвестицій в оптимізацію сайту. Проте, власники середнього бізнесу зрозуміли, що ведення блогу допомагає налагодити комунікацію з клієнтами, а отже потреба в авторах для блогу лише росте.

Виберіть те, що любите і на чому знаєтеся, і діліться зі світом крутими лайфхаками. Блогінг це чудовий варіант заробітку, який дозволить приносити користь як компанії так і її клієнтам, заробляючи на улюбленій справі.

22. Партнерський маркетинг

Партнерські програми або афіліат-маркетинг — це вид заробітку в інтернеті, який з’явився в Україні відносно недавно. Якщо коротко, то ви рекомендуєте послуги чи товари обраної компанії, і отримуєте відсоток від продажів. Зазвичай, все, що потрібно, це розмістити посилання на блозі або відео блозі, який ви ведете. В залежності від умов співпраці, навіть одне успішне відео чи стаття, яку відвідує багато користувачів, може принести значний дохід. 

23. Продаж фотографій

Професійним фотографам чи талановитим аматорам слід завантажити свої знімки у фотобанки. Користувачі з усього світу здобудуть шанс купувати та використовувати їх для реалізації власних цілей, а ви отримаєте зиск. Ви можете опублікувати будь-яку кількість фото, головне стежити, щоб вони були якісними та чіткими. Найбільшою популярністю користуються зображення тварин, природи, інтер’єру тощо.

Робота в інтернеті без вкладень
Image by freepic.diller on Freepik

24. Озвучка та створення аудіо-книг

Професійну начитку тексту замовляють як для озвучки реклами, так і Youtube відео та презентацій компаній та проектів. Попит на аудіокники також невпинно зростає. Записувати можливо навіть у домашніх умовах, все що потрібно, це професійний мікрофон та тиша. Якщо маєте приємний голос та чітку дикцію, спробуйте цей заробіток в інтернеті.

25. Робота на фріланс біржах

Більшість з наведених варіантів заробітку в інтернеті можна виконувати, зареєструвавшись на спеціалізованих сайтах для фрілансерів. Ці платформи дозволяють легко презентувати зразки своїх робіт та обрати найцікавіші для вас проекти, а також гарантують, що ви отримаєте домовлену оплату за роботу, яку виконали для замовника.

Пошук перших проектів може зайняти більше часу, проте, подбавши про гарну презентацію свого досвіду та маючи високий рейтинг успішності виконання завдань, зможете суттєво збільшити свій дохід. Якщо розглядати цю зайнятість через призму квадранту Кіосакі, то вона буде суміжною із малим бізнесом, тож ви прогресуєте на шляху до фінансової свободи.

Додатковий заробіток в інтернеті

Очевидно, що не всі готові покинути основну роботу та перейти на онлайн. Втім, поєднувати свою звичну посаду і одночасно підробляти у всесвітній мережі також цілком реально. Отож, як заробляють в інтернеті, витрачаючи кілька годин на тиждень? Розповідаємо! 

26. Написання резюме

Складання резюме може виявитися важчим, ніж здається на перший погляд. Адже саме від цього документу залежить, чи кандидата на певну вакансію покличуть на співбесіду. Тому такий додатковий заробіток в інтернеті має шалений попит. Якщо у вас є досвід у сфері пошуку роботи чи рекрутингу, запропонуйте свої послуги. Як правило, процес приготування резюме не займає багато часу, але приносить непоганий додатковий дохід.

27. Продаж старих речей

У кожного знайдеться одяг, який він не носив дуже давно, однак викинути його шкода, бо він практично новий. Чудовий спосіб заробити й подбати про екологію — продати його через інтернет. Безліч користувачів щодня купують вживаний одяг та взуття. Тому достатньо лише завантажити фото на відповідних платформах, вказати вартість, спосіб доставки та чекати на замовлення.

28. Перевірка рівня сервісу

Практично всі онлайн-майданчики, які пропонують скористатися певними послугами, наймають таємних покупців. Така людина повинна звернутися за допомогою до онлайн консультанта та попросити про допомогу. Після цього, таємний клієнт оцінює рівень сервісу й заповнює відповідну анкету. Ідеально підійде для тих, кому потрібен додатковий дохід без зайвих зусиль.

29. Заповнення анкет

В Україні постійно проводяться соціологічні дослідження. Хоча це словосполучення зазвичай асоціюється з політичними опитування, це не завжди стосується теми влади. Деякі центри пропонують невелику оплату за заповнення маркетингової анкети. Зазвичай потрібно вказати улюблену марку соку чи шоколаду, вибрати товари, які не представлені у найближчому магазині, й готово — ви отримали дохід.

30. Перегляд реклами

Уявіть собі, реклама в інтернеті може допомогти заробити гроші. Такий вид діяльності не принесе великого прибутку, але, погодьтеся, робота не вимагає жодних вкладень, вмінь чи знань. Зазвичай, все, що треба, це проходитися по сайтах чи подивитися відео і підписатися на канал. Хоча є багато працюючих сайтів, які пропонують такий спосіб онлайн заробітку, такі нескладні завдання варто шукати на американських сайтах, на приклад, MicroWorkers, адже мала оплата, проте в доларах, може принести суттєвіший прибуток. 

На завершення

Ми перелічили тридцять найпопулярніших способів заробітку в інтернеті. Більшість з них цікаво опанувати, а деякі актуальні навіть для тих, хто не має жодного досвіду роботи чи певних умінь. Головне — присвятити час дослідженню ринку і вибрати той варіант, який відповідатиме вашим потребам та графіку. Під час пошуків не забувайте про кібербезпеку — не варто погоджуватися на підозрілі пропозиції чи передавати потенційному працедавцю персональні дані.

Змінюючи сферу діяльності чи перебуваючи в пошуку додаткового заробітку, слід пам’ятати, що стратегії вашого заробітку і зрештою те, як ви використовуєте та накопичуєте зароблені гроші, багато в чому залежить від вашого ставлення до грошей та тих фінансових цілей, які ви перед собою ставите.

Куди вкласти гроші в Україні

Куди вигідно вкласти гроші в Україні, щоб зберегти заощадження і заробити

У попередніх статтях я багато уваги приділяв тому, як планувати бюджет та розподіляти фінансові потоки, щоб мати заощадження. Але просто відкладати кошти мало – треба,

Читати далі »

Що таке фінансова грамотність та як стати фінансово грамотною людиною

Поруч з базовими навичками грамоти, читання та письма, кожна людина повинна володіти навичками фінансової грамотності. Це та базова компетенція, над якою, освоївши, ми перестаємо задумуватися,

Читати далі »
Facebook
Twitter
LinkedIn

Ви були тут, а отже готові діяти!

Не відкладайте наступний крок і почніть якісно покращувати своє фінансове життя вже сьогодні!

Перегляньте короткий авторський тренінг Романа Кушніра ПРО ГРОШІ: Як заробити, накопичити і примножити та дізнайтеся

1) Які 5 кроків приведуть вас до фінансової свободи

2) Основні питання для самоаналізу і руху вперед

3) Скільки часу потрібно, щоб перейти на новий рівень грошового потоку

4) Золоті правила накопичення на інвестування

🎁Практичний інструмент для планування особистих фінансів

Базовий тренінг про гроші

Топ аспекти, які повинен знати кожен, хто хоче мати більше + практичний інструмент