Фінансова ціль та гроші: варто знати

фінансова ціль та гроші

Справжня наша ціль – це єдине, що мотивує відкладати  гроші та боротись із спокусою витратити гроші. Заощаджувати лишби заощаджувати – безглуздо і невиправдано. Жертвувати маленькими приємностями заради великих задумів – ось у чому насправді проявляє себе людина, ось як гартується дух і характер!ї

Що ще варто знати про цілі та гроші?

Притча про ціль 

Майстер прийшов з учнями на галявину, щоб влаштувати змагання. Повісив мішень на розлогому дереві, відійшов на певну відстань.

Закликав першого:

– Ти бачиш дерево? – запитав, коли той приготувався стріляти.

– Так, – ствердно відповів учень.
– Можеш не стріляти, – вигнав його Майстер.
– Ти бачиш дерево? – звернувся до другого.
– Ні, – невпевнено відповів учень.
– А що ти бачиш?
– Мішень на дереві.– Ти не попадеш, тож можеш і не стріляти, – спророкував Майстер.
– А ти бачиш дерево? – звернувся до третього.
– Ні, – відповів учень.
– А мішень?
– Не бачу я ніякої мішені.

Інші учні вибухнули сміхом.
– А що ти бачиш?
– Я бачу ціль, – впевнено відповів учень.

 • Скільки часу ви тішитиметесь, здобувши свою ціль?
 • Все життя чи п’ять хвилин?
 • Можливо, не варто вкладати стільки часу й зусиль у щось нетривале?

Сьогодні: вау, я отримав те, що я хотів!

Завтра: ех, чим би то зайнятися?

Будьте нескромні в своїх цілях, але вибирайте щось насправді для вас важливе. Бо акцент на неважливому приносить лише розчарування. Маленька таємниця: вибирайте цілі пов’язані з творенням, а не споживанням. Новий телефон, авто чи екзотичний відпочинок забуваються і сприймаються як норма вже на наступний день після того, як ми їх здобули.

знати про цілі та гроші

Детальніше читайте тут: “Гроші та фінансові цілі

Задоволені потреби не мотивують! Натомість створений новий соціально-мистецько-культурно-благодійний фонд чи система допомоги дітям-сиротам, написана книга чи відзнятий документальний фільм, або навіть закладений на віки сад, «харчуватиме» вас енергією ще довго. Проблема багатьох людей, які не досягають значних фінансових результатів у тому, що вони не вміють хотіти, звикли задовольнятися малим. Той же, хто ставить визначні не споживацькі, а бажано глобальні цілі, досягнення яких змінить життя не лише одному мрійнику, а мало не цілому людству, отримає бонусом виконання всіх своїх матеріальних забаганок. Той же, хто тільки думатиме про хліб, втратить і його, і свій час при цьому.

Рекомендуємо книгу “Ціль! Як визначати і досягати

Гроші вкладайте у свої цілі

Завжди пам’ятайте, що гроші, які ви вклали не в свої цілі – вкладені в цілі інших людей. Є звісно люди, які досягнувши знаменитих фінансових результатів, не знатимуть що відповісти на запитання:

«Чи ставили ви собі це за ціль?».

Та нічого дивного в цьому немає, бо людина може досягати й без попереднього планування, маючи якусь цінність, яку, наче знамено, вона пронесла в своєму житті, або якесь глибоко заховане нереалізоване внутрішнє бажання, яке дало змогу їй стати саме такою людиною.

Справжні цілі людини можна перевірити тільки за фактом досягнення. Якщо людина тільки говорить про свої цілі або, скажімо, складає фінансовий план, то це означає, що вона поки що хоче розповісти про свої цілі або написати план. Чи ведуть ці дії до досягнень стане зрозуміло лише по досягненню цих цілей або наприкінці життя. Може це звучить дивно, але справжні цілі людей – це ті, яких вони досягають. Не можемо знати істинного шляху мандрівника в дорозі, доки не знатимемо, куди він зайшов. Все решта – лише слова.

Це було трохи теорії про цілі, а зараз пропоную почати втілювати ці ідеї у життя. Отже, напишіть на аркуші паперу, що ви матимете і чим володітимете більше, аніж зараз, скажімо, через років сорок.

 • Яким майном (рухомим і нерухомим), якими підприємствами (великими й малими), якими депозитами в вітчизняній і іноземній валюті ви володітимете?

Теми духовних і сімейних активів, соціальних здобутків і набутого досвіду ми не зачіпаємо, оскільки все-таки йдеться про фінансові показники, але для власного інтересу можете написати й такі цілі. Всі цілі описуємо відповідно до семи критеріїв. Коли матимете готові відповіді можете продовжити читати цю книгу. Думаю, що це трапиться через два-три роки, бо поставити свою довготривалу ціль (а отже зробити перші кроки на шляху до неї) потребує чимало часу й зусиль. Тому якщо комусь не сила стільки чекати, то рекомендую обдумати свої цілі на десять років.

 • Скільки вам тоді буде?
 • Який це буде рік?
 • Що ви здобудете до того часу?
 • Що матимете й чим володітимете чи користуватиметесь?
 • Банківські рахунки? Доходи? Капітал?
 • Скільки? Чого? Де?
 • Беремо аркуш паперу, ручку та записуємо відповідно до критеріїв.

Буду вірити, що через кілька місяців інтенсивної роботи з власними бажаннями ви вже систематизували їх на папері. У справі постановки цілей не варто поспішати, як і у справі вибору супутника чи супутниці життя. Втім, якщо й це для вас задовго, то пропоную спершу поставити ціль на один рік.

 • Рівно через 365 днів, якщо б ми зустрілись з вами, чим би ви похвалились?
 • Що за той час здобули б?

Рік це дуже багато, тож на тому відтинку часу можна заснувати мультинаціональну компанію, народити дитину, об’їхати десяток країн і написати кілька бестселерів, однак це можливо лише при цілеспрямованому витрачанні свого часу на досягнення цілей.

 • Чого досягне боксер, який на рингу махатиме руками в різні боки?
 • А той, хто спрямовуватиме свої удари в одну точку?

Не розхлюпає свою енергію той, хто знає, чого хоче, інакше не досягнути чогось справді важливого. Пам’ятайте, що люди зазвичай недооцінюють того, що можна зробити за рік при наполегливому вкладанні часу, віри, емоцій, інших ресурсів та не розмінюючись на байдикування та маленькі приємності (кави, цигарки, розваги тощо).

Запрошуємо на курс “Залучи інвестиції у свій бізнес!

Гроші вкладайте

Водій володіє картою (планом, який ми ще будемо складати), але наші виписані цілі – це наче фари. Однорічні цілі – це габарити: з ними ми вже можемо їхати в сутінках і інші автомобілі нас помічатимуть. Десятирічна ціль – це фари ближнього світла: навіть на незнайомій дорозі ми зможемо їхати з певною швидкістю, а дощ чи сніг не стане нам на заваді, бо ми зможемо розгледіти всі дорожні знаки й не збитися зі свого шляху. А коли в нас встановлені протитуманні фари дальнього світла, потужні як прожектори, то ми можемо максимально використовувати потужності свого авто незалежно від якості дорожнього покриття, освітлення і погодних умов. Нас буде неможливо не помітити в темряві.

Цілі дуже гарно корелюють з такою аналогією, бо й справді людина шукає сенс не тоді, коли всім задоволена (світла сонячна днина), а тоді, коли щось гнітить: відчуття нереалізованості чи бажання досягнути більше (холодна дощова ніч на невідомій дорозі). Якщо задуматись про фари ще засвітла, то можна й не зупинятись тоді, коли інші будуть змушені стояти обабіч великої траси Життя. Частіше задумуйтесь про те, які ви маєте фари та чи годяться вони в суворий час невизначеностей і трудностей. А в ситі часи вони й справді не потрібні.

Наступне, що я пропоную вам зробити – це виписати всі витрати, які вас очікують протягом наступних сорока років: машини, квартири, створені бізнеси, одруження, діти, сади й поля, навколосвітні подорожі, Олімпіади, яхти, видані книги, навчання дітей, – словом все, що приблизно можна виміряти часовими й фінансовими (більше від ваших чотирьох місячних доходів) величинами. Не турбуйтеся на цьому етапі інфляцією, стагнацією чи якимись іншими «об’єктивними» реаліями, адже річ не у них, а в тому, щоб зрозуміти, що я маю і хочу мати.

Якщо ваше бажання справді сильне, то ви досягнете всього, що задумали, незважаючи на жодні обставини. А якщо з’ясується, що це не ваші цілі, то навіть попри сприятливу закупівельну ціну на арахіс у Ефіопії чи низький рівень зайнятості в Китаї, внутрішній ледар зуміє пояснити власну безталанність. У безвідповідальності багато батьків, тобто причин.

Спостерігайте за нами у таких соцмережах: Тік Ток, Інстаграм, Фейсбук.

Роман Кушнір (уривок із книги «Багатство як спосіб мислення»)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути ТОП відео на Цілі та Гроші:

Як правильно рахувати гроші за годину

Скільки коштує ваш час? Як правильно порахувати вартість години на роботі

Вміння правильно порахувати вартість своєї години роботи – перший крок до особистої ефективності та збільшення доходу. Формула для розрахунку на диво проста, потрібно лише X поділити

Читати далі »
Як взяти під контроль свої гроші

Як взяти під контроль свої гроші: 9 питань для ефективного управління фінансами

Управління своїми фінансами – це важлива частина фінансової грамотності. Важливо навчитися правильно розпоряджатися своїми грошима як на етапі заробітку, так і на етапах планування та

Читати далі »
Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn