Скільки коштує ваш час? Як правильно порахувати вартість години на роботі

Як правильно рахувати гроші за годину
Вміння правильно порахувати вартість своєї години роботи – перший крок до особистої ефективності та збільшення доходу. Формула для розрахунку на диво проста, потрібно лише X поділити на Y, от і все. X – це сума, нашого доходу за певний період, для зручності рекомендую взяти місяць. Відповідно Y – це час, потрібний нам для того, щоб заробити цю суму.
Для прикладу, якщо умовний менеджер минулого місяця працював 20 днів по 8 годин щодня і при цьому заробив 3200 грошових одиниць, то вартість його години становить 3200/20×8=3200/160= 20 грн./од. Що ще варто враховувати, щоб зрозуміти свою вартість години роботи? Відштовхуючись від основної формули, можна розрахувати ще такі цінні деталізовані показники, як brutto і netto, описані нижче.

Brutto-вартість години

Розраховуємо середню кількість робочих годин, яку ми перебуваємо на роботі чи займаємось певною діяльністю. При цьому треба чесно врахувати той час, який ми в середньому використовуємо на роботу/бізнес поза діловим кабінетом, і відняти той час у офісі, який ми системно можемо дозволити собі витрачати на домашні чи інші справи. Якщо ви «віддзвонюєте клієнтам з дому», «берете роботу на вихідні», «відписуєте ділові повідомлення з приватного комп’ютера» – доплюсуйте собі це до сумарного робочого часу. Можете зі згоди керівника або якщо ви самі керівник деякий час займатися побутовими справами, зустрічатися впродовж робочого дня не в бізнесових справах – відніміть цей час із загального рахунку часу, вкладеного у заробляння грошей.

Дуже важливо розраховувати, скільки часу на роботу ви віддаєте зі свого особистого часу. Колись давно, ще коли я працював по найму на 4 години в день, я почав щодня ввечері у своєму записнику розраховувати той час, який я витрачав на роботу – поза нею. І зрозумівши, що кожного дня я витрачаю понад 1,5 – 2 години додатково, які, наче вода з несправного крану, капали непомітно у вигляді телефонних дзвінків, думок про роботу, пошуку в інтернеті ділових ідей, поїздок по товари в різні частини міста тощо, – я докорінно змінив своє ставлення до часу і власної ефективності.

Упродовж місяця щодня записуйте дрібні хвильки, які ви вкладаєте у роботу під час свого приватного життя, і можливо ця цифра вас здивує.

Наче все просто, однак знаю, що інколи можуть виникати такі запитання:

– Я керівник, і мені важко відділити час на свій бізнес від особистого.

– Так, справді іноді люди живуть роботою, і це з одного боку прекрасно, адже є показником того, що те, чим ви займаєтесь, вам до душі. А з іншого боку, все ж рекомендую щодня протягом місяця хоча б приблизно рахувати всі витрати часу, в тому числі й дрібні, на свій бізнес: змонтувати лічильник обліку тих втрат. Можливо, додавши всі години і підрахувавши час, ви виявите, що за «життям для свого бізнесу» приховується власна неефективність і що ваш час був би цінніший, якби його організовували інші люди. Часто бізнесмени обманюють самі себе, думаючи, що вони вільні й незалежні, насправді будучи неефективними і неорганізованими, а подекуди ще й «утікачами в роботу» від особистих проблем. Істинну відповідь може дати лише чіткий підрахунок.  Цифри не брешуть.

Brutto-вартість

– Я фрілансер і в моїй роботі є сезонність, цей місяць нічого не покаже. 

– Чому? Він покаже, скільки фактично коштувала ваша година минулого місяця. А якщо ви хочете розрахувати середню вартість години за рік, то або порахуйте витрати часу і доходи за цілий рік, або урівноважте найдохідніший і найменш дохідний місяць, щоб отримати середній показник. Окрім того, пам’ятайте, що жоден ринок не має сезонності, вся сезонність лише у нашій голові.

– Я працюю по найму і можу всю свою 8-годинну роботу виконувати за 2 години, то скільки мені рахувати годин у місяць?

– Ви можете підійти до свого керівника і заявити: «Петре Петровичу, я від сьогодні буду приходити тільки на дві години, бо я справляюсь зі своїми обов’язками швидше»?

– Ні, ви що, він тоді мене або звільнить, або завантажить ще більше роботою.

– Значить, рахуйте максимальну кількість годин, адже вам платять гроші не за ефективність, а за те, що «займаєте своє місце у кабінеті» – за те, що ви є весь час там, де і маєте бути.

Я розумію, що відповіді звучать надто категорично, однак у стосунку до часу, для того, щоб мислити як багата у всіх аспектах людина, жодних поблажок до його обліку, бути не може. Саме з дрібних секунд складається ціле життя. Саме з дрібних думок складається спосіб мислення. Я закликаю лише до чесності з самими собою, тож розрахуйте свою brutto-вартість, щоб краще зрозуміти, в якому напрям далі.

Netto-вартість години

До попередньої суми витрачених на роботу/діяльність/бізнес/ділову активність годин доплюсуйте те, без чого ваш дохід за минулий місяць був би неможливий. Наприклад, витрати на транспорт, доведення/відвезення/забір чогось по роботі, спільні п’ятничні зустрічі колективу, корпоративні дні народження і святкування.
Спробуйте чесно подискутувати з собою, чи платили б вам таку суму, якщо б ви постійно казали: я туди не поїду, а на цю зустріч не піду, святкуйте без мене. Цей показник – це величина «плати за роботу», тобто скільки ми платимо грошей своєму роботодавцю чи собі як роботодавцю за те, що перебуваємо у соціумі, серед інших людей, за те, що не сидимо нудьгуючи вдома, а крутимось поміж собі подібних. Якщо він складає хоча б 20% від brutto-варіанту, то, можливо, варто переходити на дистанційну роботу з дому, чи, скажімо, зайнятись діяльністю, менш залежною від емоцій своїх колег і партнерів по роботі.

Чому так важливо знати вартість своєї години

Розуміння вартості своєї години допоможе вам розрахувати вартість одного робочого дня або виставити відповідний рейт на конкретну послугу. Більше того, воно допоможе вам ефективно планувати свій час, концентруючи увагу і зусилля на ті сфери діяльності, які дають найкращий результат.

  • дехто працює лише у одному місці/ роботі/ бізнесі/ галузі,
  • дехто має їх декілька;
  • хтось «підробляє» ліваками/халтурами/підробітками та іншими додатковими заробітками.

Рекомендую розрахувати власну ефективність (вартість часу) в кожній зі сфер, у якій можлива різка відмінність доходів і на яку витрачається чимало вашого часу. Ці показники варто знати для того, щоб зрозуміти, чи тією діяльністю ви зараз займаєтесь, можливо є зайнятість, де ви будете ціннішим/-ою?

Кожна наша хвилина може бути вкладена у десятки різних проектів чи бізнес-ідей, а ще у власне тіло, саморозвиток, взаємини з коханою людиною, дітей… незліченна кількість комбінацій. Наприклад, зараз ви інвестуєте час у свої знання, тож мені приємно думати, що ви вважаєте цю інвестицію найвигіднішою серед поточних альтернатив. Звикніть думати, як інвестор часу: рахуйте ризики і рентабельність інвестицій та вкладайте у найвигідніші за вашими розрахунками проекти. І навіть якщо у якихось розрахунках ви помилитесь, то слід просто зробити перерахунок та продовжувати інвестувати. Бажано у найцінніші, не спекулятивні, з довготерміново високою рентабельністю активи, ті, які слід купувати, але не продавати, все, як казав Воррен Баффет.

Два запитання мають вас переслідувати щодня:

  • Які 20% дій дають мені 80% результатів?
  • Які 20% дій створюють мені 80% проблем?

Це добре відомий принцип Парето. Тільки якщо перше запитання зазвичай усім відоме, то друге, ймовірно, – ні. Це так звані хвости у нормальному розподілі Гауса, і якщо ми хочемо досягати видатних результатів, то маємо звикнути дивитися на обидва з них із холоднокровністю хірурга, відсікаючи усе зайве, і з радістю дитини, яка отримує цукерку, займаючись усім, що є найбільш пріоритетним.
Іноді так виходить, що займаючись однією справою, людина розвиває іншу, і більша вартість години у цій, начебто додатковій, сфері сигналізує про те, що вже час змінювати вид діяльності.

Netto-вартість

Реєструйтесь на курс, який допоможе вам мати завжди гроші“Фінансова незалежність – реальність для кожного!”

Кожен знає, що час – це гроші. Тільки час ми можемо перевести у гроші, а гроші у час – ні. Тому цінувати кожен момент і вкладати свій час в те, що його вивільняє, робить нас більш ефективними або допомагає сформувати пасивний дохід – це чи не єдине завдання людини, яка хоче здобути власну фінансову незалежність.

Куди вкласти гроші в Україні

Куди вигідно вкласти гроші в Україні, щоб зберегти заощадження і заробити

У попередніх статтях я багато уваги приділяв тому, як планувати бюджет та розподіляти фінансові потоки, щоб мати заощадження. Але просто відкладати кошти мало – треба,

Читати далі »

Що таке фінансова грамотність та як стати фінансово грамотною людиною

Поруч з базовими навичками грамоти, читання та письма, кожна людина повинна володіти навичками фінансової грамотності. Це та базова компетенція, над якою, освоївши, ми перестаємо задумуватися,

Читати далі »
Facebook
Twitter
LinkedIn

Ви були тут, а отже готові діяти!

Не відкладайте наступний крок і почніть якісно покращувати своє фінансове життя вже сьогодні!

Перегляньте короткий авторський тренінг Романа Кушніра ПРО ГРОШІ: Як заробити, накопичити і примножити та дізнайтеся

1) Які 5 кроків приведуть вас до фінансової свободи

2) Основні питання для самоаналізу і руху вперед

3) Скільки часу потрібно, щоб перейти на новий рівень грошового потоку

4) Золоті правила накопичення на інвестування

🎁Практичний інструмент для планування особистих фінансів

Базовий тренінг про гроші

Топ аспекти, які повинен знати кожен, хто хоче мати більше + практичний інструмент