Тут і зараз

руки жінка дія допомога

Багато людей живих, але мало з них живуть

Більшість втекли від життя: хтось у минулі кривди й образи або навіть у солодкі спогади, а хтось у майбутні мрії і фантазії.

 • Де ви зазвичай перебуваєте думками?
 • Про що думаєте?
 • Про те, що навколо вас просто «тут і зараз», чи обмірковуєте те, що було або ще буде?

Хочете жити наповнені змістом – будьте присутні у своєму житті. Жоден тайм-менеджмент не має сенсу, якою б соціально ефективною не була людина, якщо людина уникає свого життя.

Розумію: для декого це звучить надто загально – ну, що означає бути «тут і зараз»? А де ж іще мені бути? Однак почніть спостерігати за власними думками, і ви зрозумієте, що в більшості випадків відсутні у своєму житті. Тобто Життя йде, а вас у ньому немає. Особливо нагадуйте собі про це у крайніх емоціях:

 • обуренні,
 • злості,
 • ейфорії,
 • образі,
 • радості,
 • захопленні,
 • розпачі,
 • втомі,
 • щасті тощо.

Хоча знаю, що від незвички це буде зробити важко.

Курс: Емоції і відчуття, які заважають нам насолоджуватись життям і досягати більшого. Обов’язковий курс для Вашого вдалого майбутнього!

Cпостерігайте за своїми емоціями

Навчіться спостерігати за своїми думками, і ви помітите, що крайні й тривалі негативні емоції виникають тільки тоді, коли ви не тут або не зараз. Наприклад, обурення: хтось у тролейбусі став вам на ногу – ви вже прийшли на роботу, але досі думаєте про цей прояв хамства? Чи розумієте ви, що зараз перебуваєте не тут і не зараз, а залишились у автобусі? А-а-а, ви ще їдете у транспорті й думаєте про те, як відмиватимете свої туфлі в офісі, – вітаю вас, ви дезертирували у майбутнє. Злість: дитина розплакалася на дитячому майданчику «ні з того ні з сього», ви її заспокоїли, але досі злитеся через таку поведінку? – Заспокойтеся, дитина вже давно про це забула, а ви залишилися на майданчику і досі плачете. Страх: ви забули вимкнути опалення на вихідні (запізнюєтеся на роботу чи втратили клієнта) і знаєте, що з вашої зарплати за це знімуть штраф, тож боїтеся? – Верніться з майбутнього в стан «тут і зараз» і побачите, що це жодним чином не зачіпає вас, адже навколо вирує прекрасне життя, тільки вас у ньому немає. Ейфорія: вам вчора видали премію або ви перемогли на якомусь конкурсі! – Вітаю! Але чому ви досі про це думаєте, якщо це було ще вчора (чи навіть якщо декілька годин чи хвилин тому)?

красива жінка волосся роздуми емоції

“Внутрішній голос. Тренування” – попередня стаття циклу із книги Романа Кушніра “Досягай”.

Стан “Тут і зараз!”

Наші взаємини зі станом «тут і зараз» дуже схожі на притчу про двох ченців:

Двоє буддистських ченців поверталися до свого храму. І перед бурхливою гірською річкою побачили жінку, яка ніяк не наважувалася перейти її, боячись сили стрімкого потоку. Старший монах взяв ту жінку на руки і переніс через річку.
Вони далі йшли дорогою до храму, та старший помітив, що його молодший колега споглядає спідлоба, дивиться косо, відвертає погляд, так, наче він щось погане зробив. І, вже підходячи до храму, молодий таки не витерпів і каже: Ну, як же ти міг так вчинити? Ти ж такий мудрий і добре знаєш, що нам заборонено навіть торкатися жінки, а взяв її на руки.
Знаєш, брате, немає тобі чого сердитися на мене: я ніс її тільки декілька хвилин через річку, а ти і досі несеш її в своєму серці, – відповів старий монах.

Термін “Тут і зараз” (“тут і тепер) дуже популярний. Він використовується психодрами, гештальттерапії, клиентцентрированной психотерапії, недирективном гіпнозі і НЛП.  Більше про стан “Тут і зараз” ви ще можете прочитати у цій статті.

А що ви носите у своєму серці? Чи розумієте, що чим більше затягуєте минулі емоції або живете у майбутніх очікуваннях, тим більше самі собі шкодите? Бо життя проходить повз, а вас у ньому немає! Навіщо тоді бути ефективним, якщо не вміти насолоджуватися кожними моментом свого життя, не могти переживати кожну свою мить? Постійно перепитуйте себе: а де я зараз думками? Стан «тут і зараз» – найбільш ресурсний стан, у якому тільки може перебувати людина, у ньому є всі блага: любов, радість, порозуміння з близькими, щастя, впевненість, віра, натхнення, вдячність. Тільки от часто люди самі відмовляються від усіх цих можливостей заради примарних мрій на краще завтра і віри у те, що все було добре і більше так не буде. Поділюся з вами ще однією притчею:

– Як мені знайти Бога? – спитав учень.
– Його не треба ніде шукати, Він тут, – відповів Мудрець.
– Але чому я Його не бачу? – здивувався учень.
– Бо ти не тут! Вернися сюди, і ти Його одразу побачиш.

Замість слова Бог можете поставити будь-який інший глибокий сенс: Любов, Життя, Мудрість, Правду, Порозуміння, Знання, Справедливість тощо, результат від цього не зміниться.

Компаніям бракує системи для зручної комунікації в межах своєї команди. Тому учасники колективу марнують до 4 годин щодня! Asana вирішить ці питання раз і назавжди! Курс: Asana – Ідеальна система для внутрішньої комунікації в колективі. Долучайтесь!

чоловік який біжить досягнення чорно біле фото

Про включення в режим “Тут і зараз!”

Всі можливі ресурси є навколо нас на відстані витягнутої руки, однак коли ми самі не перебуваємо «тут і зараз», то ніяк не здатні ними скористатися.

– Ех, якби чоловік запрошував мене у ресторан (втеча у майбутнє), а не приходив додому і включав телевізор та вимагав їсти (втеча у минулі спогади).
– Чому ти про це думаєш? Адже зараз його тут немає? – питає Внутрішній Вчитель.
– Але ж я точно знаю, що ввечері так буде! (втеча у майбутнє)
– Звідки така гординя у тебе? Вмієш передбачати майбутнє іншої людини? – не погоджується Внутрішній Вчитель. – Вернись у стан «тут і зараз», і твій чоловік зміниться на очах.

Не вірите? Все дуже просто: присутня у своєму житті людина «вимагає» (не як акт насильства, а як стан природної взаємодії, так само як темна ніч «вимагає» Місяця) присутності і в інших, а це означає, що інша людина потрохи позбуватиметься комплексів і страхів, а отже теж повертатиметься у «тут і зараз». У вищеописаному прикладі, як тільки жінка стане присутньою, чоловік більше не зможе з нею поводитися, компенсуючи свої минулі проблеми чи майбутні очікування, адже телевізор і вечеря – це його минуле, а не теперішнє. У стані «тут і зараз» кожна людина є доброю і їй не потрібно проявляти захисну поведінку. (В конкретному прикладі чоловік лише захищає свої майбутні страхи бути непотрібним і неважливим, сформовані у минулому, швидше за все у дитинстві).

Роман Кушнір (уривок із книги «Досягай»)

Долучайтесь до нас у соцмережах  Facebook та Instagram. У нас ще багато цікавого для вас!

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn