Справжня ціль

– Скажи куди мені йти? – спитала Аліса.
– Це залежить куди ти хочеш прийти? – відповів кіт
– Не знаю…
– Тоді тобі байдуже, куди йти, –
відповів Чеширський кіт.
Люїс Керолл, «Аліса у Задзеркаллі»

Справжня ціль

Свої цілі потрібно пересортувати, щоб відсікти все зайве. Можливо, для когось це стане дещо болісним процесом, навіть тривалішим, аніж сама постановка. Втім, направду дуже важливо не просто визначити ціль, а переконатись, що ця ціль – саме твоя.

Враховуючи, що життя у нас одне, його варто прожити з власним сенсом, досягаючи своїх цілей і надаючи свого змісту, втілюючи особистісні задуми і наділяючи його самоствореною метою, наповнюючи глибинністю.  Для цього варто використати контрольні запитання, які так чи інакше допоможуть визначити свої цілі максимально точно, а окрім того, що найважливіше, відсікти з нашого життя все зайве.

1. Чи досягатимете ви своєї цілі, якщо знатимете, що все життя доведеться досягати її лиш за «хліб і воду»?

Під «хлібом і водою» розуміємо те, що хай якими продуктивними чи успішними ви є, але в існуючих політико-економічних відносинах за свою роботу не зможете отримувати жодних засобів розкоші чи багатства, а матимете тільки певний мінімальний рівень, який дозволяє жити: їжу, одяг і дах над головою.

 • Чи прожили б ви нинішній день так, як прожили, якщо б знали, що таким буде кожен день вашого життя, без жодної можливості на поліпшення?
 • Якими процесами ви готові займатися «вічно», незалежно від результатів, а зосереджуючись на самих процесах?

Ваша чесна відповідь направду підкаже, чи зараз ви на своєму місці, чи займаєтесь тим, чим маєте займатись, і, окрім того, це чудова емоційна перевірка на прийняття чи відторгнення шляху до своєї цілі.

Читайте ще “Потенціал та успіх”.

2. Чим ви займатиметесь, якщо матимете необмежені фінансові ресурси?

Це друга крайність. У вас є все, чого душа прагне.

 • Що робити далі?
 • Чи ходитимете ви на свою роботу?
 • Чи проведете свій день так, як вчорашній?
 • Чи захочете досягати того, що вибрали своєю ціллю?

Наявність грошей часто демотивує так само, як і їх відсутність. І лише коли ми справді займаємось тим, чим маємо займатись, то в результати стаємо незалежними від будь-яких фінансових умовностей чи реалій.

Якщо один із варіантів стосується вашої цілі, то, найімовірніше, ця ціль – не ваша. Річ у тім, що мало написати ціль – місце, де ми хочемо бути, потрібно ще і прийняти шлях, який нам доведеться пройти. Істинно наші цілі не викликають жодного відторгнення щодо шляху, чи буде він вистелений килимом із квітів, чи терновими гілками.

3. Чим ви готові пожертвувати сьогодні, щоб швидше досягти своєї довготермінової цілі?

досягти своєї довготермінової цілі

Дуже часто людина просто записує свої мрії на папері замість того, щоб реально зрозуміти, чого вона насправді хоче. Відрізнити перше від другого можна через відмову від чогось приємного зараз заради чогось приємнішого потім. Якщо людина заявляє про надзвичайно гарну, благородну і високу ціль, але при тому не готова відмовитись від перегляду безглуздої телепередачі чи від посиденьок на каві з друзями,  то виникають щирі сумніви, щодо того, чи насправді людина хоче її досягати.

Перевірка буде чесною, коли стане щоденною, а окрім того, проводитиметься з позиції «сьогодні». Тобто вчорашні заслуги перед власною ціллю до уваги зовсім братися не будуть. Кожен новий день – це нова пожертва і новий внесок до того, що направду є вашою ціллю.

4. Скільки часу ви емоційно тішитиметесь, коли досягнете своєї цілі?

Цілі – це дуже суб’єктивно: ми не можемо визначити справжність цілі зі слів іншої людини. Правду кажучи, нам навіть свою ціль збагнути і віднайти інколи важко, проте перевірка на тривалість емоцій, які викличе досягнення цілі, – це ще один спосіб, щоб не помилитися при виборі.

Подивіться на свої написані на довгу перспективу цілі:

 • Чи довго триватиме та радість опісля їх досягнення?
 • Чи не вийде часом, «за що боровся, на те і напоровся» з подальшою тривожною невідомістю: а що робити далі?

5. Що ви готові зробити, незважаючи ні на що, у будь-якому випадку?

Про що готові сказати: «Я це зроблю! і крапка»?

Що більше «якщо», «якби» і «але» є у нашої цілі, то менше вона є нашою ціллю.  Кожен, навіть щонайменший сумнів віддаляє наші досягнення від нас на роки. Він – наче маленький черв’ячок, який заліз у велике соковите яблуко-ціль і з часом сточить його.

Цілі ми досягаємо тільки тоді, коли навіть не припускаємо варіанту її недосягнення. Внутрішнє відчуття, яке повинне зароджуватись у вас, коли ви бодай на мить задумались про свою ціль, має бути настільки всеохопним і переповнювати кожну клітинку організму, щоб не залишалось місця навіть для найменших проявів невпевненості щодо її реалізації. Інакше це виявиться не нашою ціллю, а нашою відмовкою, гарною обгорткою з порожнім вмістом. Тільки безумовність і переконаність
дозволяє освоїти свою ціль.

6. Чи може щось змусити вас відмовитися від своєї цілі?

Тільки те, чого ми не готові продати за жодні гроші світу, віддати за найласкавіші слова чи обміняти на щось інше, є нашою істинною ціллю.

Подивіться на свої написані цілі:

 • Чи зміняться вони, якщо вам заплатять за відмову від них за устократ більшим рахунком?
 • А якщо близька людина попросить відмовитись від першочергового задуму?
 • А якщо у вас заберуть ресурс, на який ви опираєтесь у своїх думках?

Не так багато цілей, які залишаються після такої перевірки, але погодьтесь: у майбутнє дорогою життя краще йти зі своїм власним меншим багажем, аніж із велетенською валізою, напханою чужим непотребом.

7. А що буде, якщо ви не досягнете цієї цілі?

Які відчуття викликає у вас таке запитання?

Чи «в принципі нічого погано не станеться», чи обурення на кшталт: «як це не досягну? що за дурниці ви говорите?». Тільки тоді, коли внутрішній заряд на досягнення суттєво переважає зовнішні впливи, можна бути певним, що цілі буде досягнуто.

Справді, наша ціль – це та, яку ми не можемо не досягнути, – це ж наша ціль! Якщо виходити з тези, що нашими цілями є саме те, чого ми досягаємо, то навіть припущення щонайменшої можливості щодо нереалізації своєї цілі викликатиме однозначне відторгнення.

ви не досягнете цієї цілі

Рекомендуємо книгу “Мета. Процес безперервного вдосконалення”. Для усіх, хто цікавиться підприємництвом, для власників та керівників бізнесів, усіх, хто планує розпочати власну справу.

8. Що б ви б хотіли сказати перед смертю?

Цей пункт дозволяє ще раз нагадати собі про скінченність нашого земного часу, а водночас – і про важливість досягнень та життя вже зараз, для того, щоб залишити бодай якийсь слід у вічності.

В умовах дефіциту часу ми концентруємося на найважливішому, і так само, як людина, котра має прийняти швидке рішення, відкидаємо все зайве. Той, хто відчуває, що «все ще попереду», не зможе насправді насолодитися тим, що є вже зараз. Готуватися до смерті потрібно замолоду, тоді людина житиме набагато змістовніше і встигатиме більше на шляху до своїх цілей, бо тільки той, хто приймає свою смерть як належне – направду готовий до життя.

9. Без чого ваше життя втратить сенс?

 • З чим би ви хотіли себе асоціювати?
 • Без чого ви – не ви?

Перегляньте свої цілі і, як завжди, чесно дайте відповідь:

 • Що з переліку є саме тим, що позбавить сенсу ваше подальше перебування у цьому світі?
 • Чи є щось таке, до чого, на вашу думку, ви покликані і готові прийняти це як свою місію?

Такі думки дозволяють постійно зосереджуватися на найважливішому і, здебільшого, цим будуть стосунки і творення. Тобто ми перестаємо споживати, щоб споживати, і починаємо робити те, що наповнює життя глибинним сенсом. Бо хто часто думає про глибинний сенс – врешті його віднаходить, а хто думає про поточні клопоти – нічого, окрім проблем, не отримує.

Навчаємо ставати ефективними особистостями! Запрошуємо на такі навчальні програми:

10. Чим ви готові заплатити за досягнення своєї цілі?

Щоби щось отримати, спершу потрібно щось віддати – це звичний і цілком закономірний закон Всесвіту.

 • Якщо ми хочемо зав’язати нові стосунки, то спершу потрібно розірвати старі.
 • Якщо хочемо отримати нову роботу чи посаду, то спершу треба покинути ту, що маємо.

Дуже часто людина думає навпаки: от спершу віддадуть мені, а вже потім віддам і я. Або: якби мені хтось зробив добре, то і я б теж зробила добре. Це типовий глухий кут у мисленні.

Наскільки великою буде ваша плата, наскільки значними будуть і здобутки. Той, хто готовий віддати весь свій час на свою ціль, врешті стане «батьком світу», ну а той, хто готовий жертвувати лише п’ятихвилинками, врешті щось незначне таки отримає. Внесок – це завжди щось таке, що ми робимо понад свої сили і попри приємність для себе, постійний вихід за свою «зону комфорту», щоденна рутинна робота, яку ми приймаємо як належне і робимо з радістю. Готовність до важкої роботи і жертовність у взаєминах з іншими – ось таку ціну маємо заплатити за свої досягнення.

То яку ціну ви готові заплатити вже сьогодні?

11. Чим би ви займались у світі без електрики і відповідно без жодних технічних пристроїв?

Усі технічні пристрої, які забезпечують нас інформацією: чи для серфінгу в інтернеті, чи мобільні, які дають змогу бути на зв’язку і тримати на контролі будь-яку віддалену справу, чи найбільша помилка XXI століття – телевізор  дозволяють жити у вигаданій реальності. Фактично, людина штучно створює собі середовище, у якому в неї постійно є інформаційні подразники ззовні, що дозволяє не бачити свою пустку всередині.

Тож якої цілі ви б досягали, якщо б не було такого місця у віртуальній реальності, куди  можна було б утекти від себе буденного/ої?

Швидше за все, це і є та діяльність, якою вам варто займатись, а отже, і стосовно неї ставити свої цілі. І лише тоді, коли ви з ними визначитеся і регулярно перевірятимете – тоді варто знову почати користуватися технічними приладами, щоб швидше своїх цілей досягати.

займались у світі без електрики

Клуб Ресурсних особистостей – це клуб для людей, які змінюються і удосконалюються! Ви можете легко стати  учасником нашого клубу! Запрошуємо!

12. Що ви робитимете, коли досягнете своєї мети?

Багато хто підсвідомо відкладає досягнення цілей або навіть загалом діє так, щоб віддалити себе від бажаного лише тому, що не знає, чим треба буде зайнятися у майбутньому. Невідомість зазвичай настільки лякає, що ми аж починаємо боятись що-небудь робити, аби, бува, цього не довести до кінця і не стикнутися потім із необхідністю знову придумувати собі мрії.

Є навіть такий жарт:
– У тебе є мрія?
– Так! Є! Хочу кинути пити!
– То кидай!
– Ти що! А як далі жити без мрії?

Парадоксально, але для мене це очевидний факт, що більшість людей не досягають своїх цілей, тільки тому, що вони не знають, чим займатимуться, коли матимуть вільний час.

Те саме стосується і цілі:

А що робити і як далі жити, коли цілі досягнуто?

Дитина, яка отримала довгоочікувану забавку, дуже швидко забуває про неї і починає хотіти чогось нового.

Ціль має бути настільки великою, щоб аж поглинути вас, такою, у якій можна розчинитися, наче кубик цукру у чашці гарячого чаю. Дрібні цілі не мотивують. Якщо хочете мати будь-які ресурси і досягнення – генеруйте і втілюйте великі ідеї!

Роман Кушнір (уривок із книги “Створюй“)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути відео:

 

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn