Як заробити мільйон за рік

Відкрию вам одну величезну таємницю, а радше навіть цілих три, бо переконаний, що ця тема стосується великої кількості людей, які хочуть заробити мільйон. Адже заробити один мільйон (доларів чи гривень – це залежить від вашої наполегливості, вміння і готовності), та ще й за один рік – це неабияка мотивуюча ціль! Те, що досі здавалося нереальним може стати цілком досяжним технічним завданням.

Одразу зауважу, що не всім підійдуть одразу три способи, тож рекомендую обрати той, який найбільше відповідає вашим внутрішнім прагненням.

1. Мотивація

Перший спосіб – НАДМОТИВАЦІЯ. Він потребує дуже чіткої і однозначної відповіді на запитання: «Для чого мені цей мільйон?». Такої, що вранці скидає з ліжка, а протягом дня дає енергію робити те, про що інші навіть бояться подумати. Його математична основа дуже проста: щоб заробити мільйон гривень за один рік необхідно розділити 1000 000 на 365, тобто на кількість днів у році (відпочинок відкладемо на один рік, зрештою, ми ж досягаємо своєї надмотивуючої цілі?). Поділімо тепер суму, яку отримали в результаті, 2740 грн. на 10: по-перше, тому що, вона добре ділиться, а по-друге, бо саме стільки годин у добі ми цілком спокійно можемо виділити на свій мотивуючий проект. Я свідомо відходжу від усталеного 8-годинного робочого дня, оскільки це не орієнтир. Людина, яка направду чогось хоче, може виділити більше часу зі своїх 24 годин, але жодна сила не може змусити людину працювати фіксований робочий день, якщо всередині неї немає великого й сильного бажання і потреби змін на краще. У такий спосіб ми отримаємо 274 гривні за годину. Отже, щоб заробити один мільйон гривень за рік, необхідно щодня витрачати на свою роботу щонайменше 10 годин і при цьому заробляти 274 гривні щогодини. Ось так все просто!

Після таких слів зазвичай на курсах мені ставлять такі запитання:

– Романе, а в яких галузях в Україні платять такі гроші?

– А де стільки можна заробити?

– А хіба середньостатистична українська зарплата не становить стільки-то?

– Чим мені займатись, щоб стільки отримувати?

– Скажіть, що мені робити за таку суму і я це робитиму!?

Такі запитання – це пастка нашого мислення: ніхто не платитиме вам стільки грошей, якщо ви самі собі не готові їх дозволити, тобто, якщо ваша внутрішня місткість не дозволятиме їх прийняти! Неможливо влити відро води у склянку, бо весь надлишок виллється на підлогу. А люди чимось схожі на ємності: той, хто бачить і готовий прийняти можливостей на цілу ванну – отримує від Всесвіту саме стільки, а хто має лише горнятко – отримує лише в нього. Всесвіт – це світовий океан, йому аніскілечки не шкода для вас навіть цілого моря, інша річ, чи зможете ви його вмістити. Майже неможливо заробити такі гроші, якщо очікуватимемо, що хтось скаже нам, що робити, бо такі суми платять лише за власну ініціативу, проактивність (я сам вирішую, що мені зробити), за власну послідовність і наполегливість (я буду невтомно шукати і розвиватися, доки не знайду себе), за наявність процесу, який приносить задоволення (я знаю, чим я хочу займатись 168 годин на тиждень і я займаюсь саме цим), а також за відповіді на сокровенне запитання про причини (чому саме я повинен отримувати саме стільки?). Маючи таких чотири показники, ми наче отримуємо крісло на чотирьох міцних ніжках. На ньому можна не лише сидіти, а й при потребі встати на нього, щоб роздивитися можливості з висоти. Натомість погодьтесь, на кріслі з підпиляною ніжкою довго не всидиш. Доки ви чекаєте на доброго господаря, який милостиво організує ваш час, доти не варто очікувати на вагомі результати. Доки ви орієнтуєтесь на тарифні сітки, середні зарплати, прибуткові та неприбуткові галузі, доти ви, наче корабель, який маючи потужність зробити навколосвітню мандрівку кинув якір (якщо не застряг) на мілководді. Такі суми ви отримуєте не за те, що орієнтуєтесь на аморфний натовп, а за те, що вибираєте власну вузьку стежину, набираєтесь терпіння і бажання і йдете нею до кінця.

Зрештою, є ще один спосіб отримувати такі суми – своєрідний підхід від супротивного. Виконуючи якусь роботу, ви перепитуєте себе: «Чи зароблю я (хай навіть у перспективі за рік) таким чином 274 грн. за годину?» Як тільки розумієте, що ні, то одразу кидаєте це заняття і шукаєте нове, далі штурмуючи себе таким запитанням.

Лежу на дивані та дивлюся телевізор. Запитую себе. Відповідь заперечна. Вимикаю телевізор.

Сиджу у соціальній мережі. Запитую себе. Відповідь заперечна. Виходжу з сайта.

Ображаюся/сварюся/злюся на сусіда/колегу/товариша/…/погоду. Запитую себе. Відповідь заперечна. Шукаю нове заняття.

Нудьгую на роботі. Запитую себе. Відповідь заперечна. Займаюся чимось іншим.

На перший погляд справді важко знайти діяльність, яка приноситиме такі гроші, але справа, як це не парадоксально, зовсім не в ній, а у вашій готовності шукати та розвиватися, не сидіти на місці та змінюватися. Бо не місце робить людину кращою, а шлях.

Дехто може сказати, що якщо стільки працювати, то не залишиться часу на сім`ю, спілкування з коханою людиною і дітьми. Але я пропоную зовсім інше: займаючись улюбленою високоефективною роботою, ви обов’язково повинні проводити час і з коханими, причому цілком можете записати його в свій актив, адже ніщо так не надихає як добрі слова коханої людини чи посмішка дитини з якою граємося? Єдине, на що ви не матимете часу – це на деструктивні стосунки: образи, таємниці, недомовленості, злість, критику, байдужість, бажання щось комусь доводити. Натомість викристалізується час на глибинне, якісне спілкування в якому немає місця НІЧОМУ ЗАЙВОМУ. Про цей принцип детальніше я пишу у книзі, присвяченій тайм-менеджменту «Створюй! Дій! Досягай!».

Як порахувати вартість свого часу?

Шукаючи себе, людина створює свою кращу фінансову реальність, постійно розмірковуючи про ефективність і важливість часу, який вона вкладає, а не вбиває. І, можливо, навіть сама здивується, як швидко можна відсікти від свого життя все непотрібне та зосередившись на важливому, досягти фінансової незалежності.

Інколи після курсів деякі учасники розповідали, що цифра 274 снилася їм вночі, настільки часто вони думали про неї вдень. Звісно, це інша крайність, якої варто уникати, адже «модель 274» – це лише засіб, ціллю якого є власне удосконалення і збільшення своєї місткості, а також пошук улюбленого заняття, а мільйон, як не дивно, прийде сам собою, паралельно. Лише думаючи про гроші, але дармуючи і щоп’ять хвилин змінюючи діяльність свої наміри, ми ризикуємо так і не знайти того заняття, яке окрім доходу, приноситиме нам ще й насолоду й радість від самої дії.

Такий спосіб заробити мільйон за рік підходить близько одному відсотку людей, насправді потрібно мати непереборне бажання, якусь глибинну незадоволену потребу. Інколи можливість заробити такі гроші людина отримує разом з життєво важливою проблемою, яку необхідно вирішити. Хоча, звісно, краще себе налаштовувати на такий заробіток тоді, коли все гаразд, а не від «крайньої нужди». Та якщо вам не підходить цей спосіб, то можна використати другий під назвою: ТЕРПЛЯЧІСТЬ.

 

2.Терплячість

Математична складова цього способу, на відміну від психологічної, теж вкрай проста. Будемо вважати, що середній відсоток по банківському депозиту на наступні 20 років становитиме 12% (1% на місяць) і відкладатимемо щомісяця 1010 грн. Таким чином через 20 років ми накопичимо мільйон і досягнемо цілі.

Хвилинку! Але ж ми мали заробити мільйон впродовж року! І тут розпочинається найцікавіше – психологічне підґрунтя цього способу. Як це не дивно, але відкладаючи таким способом, в кінці року ви вже матимете мільйон, тільки забрати його зможете через 20 років. І не шукайте у цих словах фінансової моделі з підручника, тут її немає. Так само, як і живемо ми не за підручниками, а залежно від ситуацій – багатогранно. Тому краще зрозумійте, відчуйте цю модель серцем. Це наче лист чи бандероль, яку вам відправили. Лист вже написаний, його вже не змінити, його точно отримає адресат, він ВЖЕ Є. Залишилось його отримати, але це можна зробити лише тоді, коли він прийде, коли настане час. Або, скажімо, камінець впав у води Чорного моря чи метелик змахнув крильцями у Сіднеї і справжній ураган вже відбувається над Лос-Анджелесом, тільки мешканці міста ще про це не знають, вони довідаються про нього пізніше. Людина образила іншу (запізнилась на зустріч, подумала про когось із зневагою) і вже створила таку саму ситуацію у своєму житті. Потім обов’язково хтось образить її, запізниться на зустріч або зневажливо про неї подумає. Відповідна думка, слово чи дія вже існують, тільки сама людина ще про це не знає. Багато речей/станів/взаємин у своєму житті ми вже створили, не усвідомлюючи, і тепер залишається лише чекати, коли вони безповоротно відбудуться. Так, жереб вже кинуто, рубікон перейдено, троянці спалили кораблі, Ганді вже прийшов у Данді, а Анничка розлила олію. Подія вже відбулася, нам залишилося лише почекати, доки ми почуємо про неї.

Це стосується і нашого мільйону, адже завдяки нашій терплячості, готовності відкладати, відмовляти собі зараз, щоб отримати потім, бути готовим споживати менше, щоб створювати більше, ми вже за рік часу створили собі мільйон. Залишилось лише забрати його.

І нехай економісти думають про інфляцію, нехай прискіпливі нероби вираховують, чи середня процентна ставка за останні 20 років становила 18% чи 17,22%, нехай псевдо-стратеги імітують бурхливу діяльність, аналізуючи планові показники зростання світового ВВП і зміни тарифних сіток разом з середніми зарплатами, – до вашого мільйона це не має ніякого стосунку! Нам з вами потрібно набратися терпіння і готовності відкладати, удосконалювати себе, працювати з власними відношеннями і упередженнями, щоб зробити себе іншими, кращими, займаючись тим, що приносить задоволення і самореалізацію, а водночас ще й мільйон, який знову ж таки дається паралельно, а не як самоціль.

Такий спосіб потребує певної родинної моделі та відповідального ставлення до свого майбутнього, адже протягом життя кожен з нас буває мільйонером. Через наші руки проходять мільйони, річ лише в тім, скільки нам залишається. Зовсім не обов’язково багато заробляти, головне –тренувати власну довготермінову терплячість. Такий спосіб підходить приблизно п’яти відсоткам людей – це вже трохи більше, ніж у попередньому випадку, однак він все-таки потребує затрат часу, зусиль і роботи над собою.

3.Завтра

Тому я пропоную ще один спосіб, який використовує більшість багатих людей. Він набагато простіший, дієвіший та швидший, адже не потребує особливих зусиль, дає змогу себе реалізувати і при цьому тішитись і насолоджуватись життям. Направду потрібно було б поставити пам’ятник людині, яка його винайшла, адже це чудовий спосіб, який відкриває шлях до багатства майже кожному, хто хоче його досягти. Причому достатньо навіть просто хотіти: можна лежати та хотіти або сидіти та хотіти. Непотрібно навіть виконувати рутинну роботу, не обов’язково займатись саморозвитком, можна залишатись навіть на теперішній вашій роботі. Реалізуючи цей спосіб, ви матимете безліч вільного часу для спілкуватися з друзями, сидіння у соціальних мережах чи перегляду телевізора.

Як це не дивно, але в такий спосіб навіть простіше заробити мільйон, ніж виграти його в лотерею чи тоталізатор, адже там потрібно застосувати хоч якийсь математичний розрахунок і мати постійну мотивацію, а тут цього геть не потрібно, принаймні необов’язково. Він точно підійде вам, якщо ви не вподобали перші два варіанти. Я в цьому переконаний, бо знаю наскільки пожвавлюються люди, почувши про цей воістину чудодійний спосіб. Помиляються ті, хто кажуть, що не існує чарівних паличок, золотих рибок і філософських каменів. Щонайменше при можливості заробити один мільйон за рік вони точно існують. До речі, можливо ви їх знаєте під дещо іншими назвами, бо в різних країнах і містах, навіть інколи в одному домі цей спосіб ті, хто про нього знають називають по-різному. Та це нормально, ми ж усі різні, важливіше те, що він дає нам змогу залишатися такими, якими ми є, зі своїм поточним світоглядом, не потребує багато часу та зусиль, а також не вимагає системної і важкої роботи над собою. І я хочу розповісти вам про нього вже у наступній публікації…

Або краще вже завтра…

А, можливо, краще вже післязавтра, бо сьогодні є багато важливіших справ: потрібно на когось образитися, із кимось посперечатися, подивитись телевізор, поміркувати, якою поганою є наша країна і чому нам не дають в ній жити так, як ми хочемо. Не забути «незлим, тихим» пом’янути героїчні часи або просто побавитись в комп’ютерну забавку. Треба ще пояснити собі, чому зараз не варто реалізовувати свою ідею (ще зарано, її можуть перехопити конкуренти), а ще знайти тридцять сім причин того, чому інші люди заважають нам стати багатими. Зрештою, цей спосіб так і називається «ЗАВТРА» (відомий також під іншими назвами (потім; ще не час; не ті обставини; погана ідея; в мене не такий характер; я б міг, але…; просто «але»; іншим разом; якби; колись; можливо; я не знаю, чи варто; я ще подумаю; це не підходить під мій психотип; а що, якщо… ). Можливо, і ви знаєте інші його імена, бо їх справді безліч. Так само, як для здоров’я існує одна назва, а для хвороб – тисячі, так само для того, щоб щось зробити є одна назва – беру та роблю, а для відмовок і пояснень вигадали незліченну кількість. Справа не у назвах, а у нашій готовності що-небудь робити та змінюватись. Якщо ми беремо відповідальність за своє життя, то досягаємо свого мільйона (чи іншої потрібної суми) в перший або другий спосіб, а якщо ні, то хочемо досягнути і дуже намагаємось це зробити в третій спосіб: ганяємось за птахом щастя, замість того, щоб наполегливо та дієво зайнятися тим, що вам до душі і що змінює нас на краще.

Як у природі, так і в способі заробітку мільйона немає однозначного способу, а швидше існує суміш перших двох підходів. Маючи надихаючу ціль, ми стаємо мільйонерами довше, ніж за рік, проте набагато швидше, ніж за п’ять. Вкладаючи час у терплячість і послідовність, ми відкладаємо й отримуємо звістку про накопичений мільйон чи не вдвічі швидше, ніж за двадцять років. Вибір завжди залишається за вами, важливо тільки зробити його СЬОГОДНІ та взяти за нього власну 100%-у відповідальність.

Маєте ціль, та бракує мотивації ? Скористайтеся нашими порадами ” Як зробити так, щоб почати робити? Способи самомотивації”

Конкретизуйте і добре рахуйте свій час “Часова ресурсність: основні лайфхаки”.

Школа розвитку SPE  проводить різноманітні курси, які допомагають людям у досягненні власних цілей і пізнання самих себе.

Що робити, щоб бути впевненим у собі на всі 100%? Ось кілька порад у нашому відео

Ну що готові заробити мільйон? Чи вже заробили? Діліться своїми порадами у коментарях.