Засади формування взаємин

пара одруження щастя порозуміння любов

То як не створити отих «емоційних боржників» у своєму житті а сформувати якісні та ціннісні взаємини із партнером? Відповідь на це питання криється у нашій поведінці. Тобто, по-перше, варто самим не брати в борг, а це можливо тільки тоді, коли ви самодостатні й цілісні, по-друге, варто не «давати хабарі», тобто не підтримувати емоційну корупцію у людей навколо. Для цього вам допоможуть декілька правил, дотримання яких переведе вас і якість вашого життя на зовсім інший рівень.

Рекомендуємо до прочитання статтю “Мати рацію чи щастя?”, яка опублікована на порталі “Українська правда”. Цікава позиція автора та виділені конкретні тези.

Отже…

1. Обмінюйте тільки ресурс на ресурс.

Ніяких потенціалів у рівнянні! У взаєминах потенціал на потенціал можна обмінювати тільки тоді, коли вам ще немає і двадцяти п’яти і це єдине, на основі чого ви можете сформувати ресурсну базу одне для одного у майбутньому. Для людей поза двадцять п’ять рахувати свій потенціал собі в актив – суцільне безглуздя і самообман. Звісна річ, потенціал треба забрати з розрахунків як для інших людей, так і для себе. Іноді цього можна досягнути, підійшовши до дзеркала і відверто поговоривши зі «скафандром» – своїм тілом. Пояснити йому, що тільки реальні дії дадуть реальний результат і що часу у вас залишилось обмаль!

2. Не вірте банкротам!

Вони будуть, наче солодкоголосі сирени, обіцяти вам виправитись і стати кращими, і наскільки би вам не хотілось їм повірити, звертайте увагу тільки на реальний результат: o як людина змінилася за останній рік, два, п’ять; o що вона з себе представляє, які її справжні, а не уявні напрацювання. Наркоман, як і боржник, думають однаково: вони не вміють генерувати самі й тому змушені постійно сидіти на прикормі ззовні. Зазвичай ще й ображаючись, що їм припинили «дотації», мовляв, я ж пообіцяв віддати старий борг, то чому мені не дають нових кредитів. І навіть демонстраційно грюкають дверима, обіцяючи піти в інший банк. Не переживайте, втративши боржника, який би і так свого боргу не віддав, бо немає звідки, – ви не втрачаєте нічого, окрім купи проблем і неспокою, а лише вивільняєте свій ресурс на справді вартісних людей і справи.

3. Віддавайте іншим те, що вони віддають вам

А якщо уточнити, то на позитивні ресурси віддавайте такі самі позитивні, дзеркальте, нічого не втаюючи і не беручи як хабар у кишеню, а на негатив реагуйте у стилі скла – просто пропускайте все, що вам дають. Пам’ятаючи, що ображаючись і розізлившись ви даєте людині, яка цього не заслужила, прикорм і ресурс, одночасно забираючи його у того, хто насправді заслуговує на вашу любов і вдячність. Так у вас ніколи (!) не буде конфліктів із дітьми, бо вони віддають вам лише позитив; ніколи не буде проблем із справді важливими людьми вашого життя – бо вони отримуватимуть саме те, що заслуговують.

Натомість готуйтеся до встановлення кордонів із людьми, які до вас насправді зле ставляться, навіть якщо вони намагаються і переконати у протилежному. Пам’ятайте: саме корупція є найбільшим ворогом справжніх довготермінових ресурсних взаємин.

Рекомендуємо також попередню стаття із циклу “Чоловік та Жінка” у блогу розділі Взаємини.

пара вірність природа леви любов мудрість

4. Рахуйте і собі, і іншій людині тільки те, що вона робить для вас…

…а не те, що робила б для всіх

Якщо чоловік перед усіма дамами відкриває дверці авто, то це його звичка, а не заслуга; якщо жінка і так варила би борщ, то вона варить його не для вас – це її ресурс, а не ваш.

Чоловіки: не рахуйте собі того, що ви працюєте на роботі й заробляєте гроші, – рахуйте тільки те, що реально витрачаєте на дружину!

Жінки: не рахуйте собі, скільки їжі ви для нього приготували і скільки тарілок помили впродовж життя, і скільки часу були з дитиною (він теж у цей час не байдикував), а рахуйте тільки те, що зробили конкретно для свого чоловіка.

Звісна річ, на таких умовах виявиться: у вас є обмаль чого запропонувати іншим людям, але це повинно бути свого роду прозрінням і мотивацією до напрацювання власного ресурсу, що можливо зробити тільки відштовхуючись від правильних вихідних даних. Опиратися на щось невелике, але справжнє набагато краще, аніж на велике, але порожнє.

5. Не варто зараховувати те, що ви робите паралельно

Наприклад: якщо ваш чоловік на роботі і ви знаєте, що він важко працює, а ви вдома сидите з дитиною і готуєте їсти, насправді ніхто собі в актив того записати не повинен. Це лише виконання своєї роботи відповідно до поточної спеціалізації!

Звісна річ, якщо він прийшов із роботи і як зазвичай сів перед телевізором чухати пивне пузо, а ви ще займаєтеся господаркою, то весь час, коли ви працюєте, можете записати собі у ресурс. Але якщо, скажімо, після цього ви влаштували йому скандал, то знову обнуліть рахунок – він заплатив за своє байдикування і тепер ви знову стартуєте з однакових вихідних позицій.

Окрім жіночого прикладу, є такий самий і чоловічий: коли він приходить додому і ще мусить займатися домашніми справами, бо дружина впродовж дня вміло корупціонувала з подругою у салоні красоти, сиділа у соцмережах і переглянула останні десять серій минулорічного серіалу.

Тепер розумієте,як люди тратять свій і без того куций стартовий ресурс?

Трішки відійшовши від теми, запропонуємо вам долучитися до нашого SPE-Клубу “Зірковий оратор”. Це спільнота активних і цікавих особистостей, які хочуть навчитися виступати впевнено й красномовно!

6. У себе вкладайте так само, як і у близьку людину…

а у близьку людину так само, як і у себе.

Безглуздо так прибирати дім і варити стільки їсти, щоб аж не мати часу зайнятися своїм тілом чи причепуритися. Так само немає сенсу кожного тижня купувати їй новий одяг, якщо ви економите на собі й останній костюм дозволили собі ще на весілля. Баланс і рівновага необхідні завжди! Тільки за таких умов зростають обоє.

Намагатися бути «надто добрим» й ідеальним означає чинити злочин.

емоційність вибір ресурсність метро

7. Вміння віддавати

Однак насамкінець дуже важливо, щоб, виконуючи всі вищеперелічені пункти, ви розвивали у себе вміння, готовність і бажання віддавати. Як розвивати? Віддавати! Дуже не хочу, аби хтось подумав, що все вищенаписане – це присвята скупості й холодному розрахункові. Абсолютно ні!

Вважаю, що кожна людина має:

  • хотіти віддавати свій ресурс, бо без віддавання він не примножується;
  • бути готовими завжди віддавати – це наче завжди носити біля себе емоційний гаманець;
  • любити віддавати – тобто отримувати насолоду, коли хтось інший приймає ваш ресурс,
  • і насамкінець просто таки віддавати.

Бо якщо ми любимо, готові й хочемо віддавати, але не віддаємо, то вже чинимо злочин щодо Всесвіту і десь обманюємо себе. Фактично всі попередні пункти стосувалися того, аби віддавати людям, які на це заслуговують, а оцей останній нагадує: коли ви думаєте, що ресурсні, але насправді нічого нікому не віддаєте, то скоріше за все корупціонуєте саме ви.

Незалежно від статі необхідно любити віддавати і віддавати, це запорука гармонійного і збалансованого життя.

Серед тих, хто читає ці рядки, майже половина – емоційні корупціонери, а друга «майже половина» – жертви емоційної корупції і є ще невеликий процент самодостатніх ресурсних особистостей, які на поточний момент часу завдяки важкій попередній роботі над собою вибудували гарні рівноправні взаємини двох ресурсних самодостатніх особистостей.

Але насправді немає значення, на якому етапі ви зараз перебуваєте, навіть коли розумієте, що є великим боржником-корупціонером чи мегакредитором: перед вами лежить однаково великий і важкий шлях відновлення свого ресурсу і переходу на зовсім інший якісний рівень життя.

І, повірте, воно того варте!

Роман Кушнір (уривок із книги «Жінка і чоловік. Частина 2»)

Запрошуємо вас долучитись до нас у соцмережах  Facebook та Instagram, аби не проґавити усілякі цікавинки, події та корисні статті. Також нагадуємо, що наша Школа – це такий собі вулик, де постійно відбуваються корисні тренінги та цілі програми із домашніми завданнями та практиками. Актуальні на цей період ви зможете переглянути тут. А ще раді будемо прочитати вашу думку у коментарях до цієї статті.
Будемо на зв’язку. Вдалого часу!

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn