Взаємодія між батьками та дітьми

Взаємодія між батьками і дітьми

Уривок із книги Романа Кушніра “Як виховати успішну і щасливу дитину?

З дітьми поводьтеся, як із дорослими, які ще не мають всіх фізичних можливостей, котрі є у вас. Набагато краще мати вдома ще одну особистість, аніж просто ляльку.

Пояснюйте все, що з ними робите і для чого це робите: міняєте підгузник, одягаєте чи купаєте – пояснюйте причиново-наслідковий зв’язок. Не ставтесь як до манекена чи забавки. Дитина вчиться слухати, ви вчитеся взаємодіяти. Що раніше розпочати, то кращим буде порозуміння. Не боріться з неправильними, на ваш погляд, моделями інших людей. Вкладайте час у культивування своїх власних.

1. Несправедливість і зверхність

Несправедливість виникає з неоднакового ставлення до інших людей, почніть говорити з людиною, а не з її соціальною роллю (бомж, багатій, митець, двірник), інакше у спілкуванні з людьми будь-якого рівня ви почуватимете себе невпевнено. З біднішими – через власне багатство, з багатшими – через власну бідність. Урівноважте шальки терезів у своїй голові, і ви зможете знайти порозуміння з будь-якою людиною, а головне – зі своєю дитиною.

Не можна змінити людину, до якої ви ставитесь зверхньо. Так само не можна змінити дитину, про яку ми думаємо як про «мале-дурне», чи просто когось такого, що «ще не все розуміє». Навіть краплина зверхності формує провалля у порозумінні і відчуттях. Позбудьтеся зверхнього ставлення, і ви знаходитимете порозуміння з будь-ким з першого разу.

Одна дівчинка прийшла зі школи після уроку, присвяченого Т. Шевченку:
– Мамо, а хто такі кріпаки?
– Кріпаки – це люди, які працювали на пана, мусіли у всьому його слухатись і виконувати те, що він накаже, а він їх за це годував.
– Мама, то діти – теж кріпаки?

Що ви робите для того, щоб діти не ставили такого запитання вам?

Трохи підвищений чи незадоволений голос, негативні емоції, закрита позиція тіла, відсутність зорового контакту у мами чи тата під час спілкування зі своєю дитиною – це сварка і докір. Лиш уявіть собі, наскільки часто батьки сварять, критикують, докоряють своїм дітям, самі цього не усвідомлюючи. Сподіваюсь, ви не такі.

“Виховуйте дітей, даючи їм бездоганний приклад. Діти не люблять повчань і нотацій, вони хочуть бачити ваші вчинки, а не слухати ваші слова.” Це із статті  “Поради Матері Терези: Як добре виховати дітей”

Мама вранці каже: «Що ж ти так рано встаєш, як же це зараз з тобою цілий день носитись!». І так нарікає півдня. А в іншій половині дня скаржиться, що втомилась, бавлячись із дитиною. А насправді навіть секунди зі своєю дитиною РАЗОМ не була. Цілий день провела ПОРУЧ. Часто так і працівник на роботі працює: тіло лишив, а думками втік спершу у майбутнє, а потім у минуле. Відсутність у своєму житті втомлює найбільше. Коли ви із своєю дитиною – завжди будьте з нею РАЗОМ.

Більше про спілкування з дітьми читайте у статті “Як спілкуватися з дитиною“.

Причина і  наслідок

2.Причина і  наслідок певної поведінки дитини

Все, що відбувається з дитиною, є наслідком. Жодна дія не є самою причиною, а лише елементом великої системи:

 Дитина часто падає – її мало обіймають і беруть на руки батьки;
Дитина б’ється – проявляє назовні невисловлену агресію у сім`ї;
Дитина не дає іграшок іншим діткам – не відчуває впевненості і підтримки від батьків;
Постійно хоче нових машинок чи ляльок – не відчуває себе власником/цею старих забавок;
Потребує багато солодкого – брак батьківської любові – батьки мало проводять часу з дитиною, не займаються нею;
Часто хворіє – ненормальна постійно напружена атмосфера у сім`ї;
Хоче багато солоного – бракує розваг і спільних веселощів.

Кожна проблема – це вже наслідок, відволікати увагу на неї не варто, краще зайнятись профілактикою і пошуком причин.

Які три основні засади виховання дітей? – Цікаво? Тоді запрошую до читання наступної статті.

Дитячі істерики у магазині – це не проблеми із фінансовою стратегією, а крик про брак уваги. Дітям потрібні не гроші, а увага. Потрібно, щоб їх любили і приймали! І вони добиваються цього будь-якими доступними способами. Проблема ніколи не вирішується на тому рівні, на якому вона створена – завжди потрібен нижчий рівень для розв’язання проблеми, наприклад, попереднє профілактичне спілкування.

Цікаве відео на тему “Взаємодія з дітьми”

Люди часто не помічають, що агресія в перші роки життя, яка проявляється в розкиданні кубиків, потім переходить у биття інших діток, а далі – в погані оцінки, у шкідливі звички, у сімейні проблеми. І це очевидно настільки, як очевидно те, що сонце сходить на сході, а сідає на заході. І всі ці проблеми першопричинами мають непорозуміння між батьками.

Там, де батьки між собою розуміються, там і діти спокійні і свою агресію спрямовують у творче русло навчання та пізнання світу.

Хочете навчитись виховувати відповідальну, ініціативну, фінансово грамотну і самодостатню дитину та навчити її «давати собі раду» у житті, займаючись улюбленою справою? Тоді запрошуємо на курс “Моделюванння стратегій дітей“.

Сподобалась стаття? Залишайте свої коментарі нижче. Також запрошуємо вас долучитись до нас у улюблених соцмережах.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn