Важливі стандарти життя

важливі стандарти життя

Вміння любити − це не те, що ти отримав від природи, а те, що ти маєш розвинути у собі. Ніхто не народжується здатним чи нездатним любити – у кожного є лише потенціал для такого, а от як ми ним скористаємось і чи будемо готові розвивати – оце вже наше питання.

Пріоритетні стандарти

Найпростіший спосіб прожити якісне і насичене життя − це тримати свої внутрішні стандарти вищими за зовнішні.

Внутрішні стандарти – це ваші вимоги самих до себе.

Зовнішні стандарти – це вимоги, які вам ставлять інші (суспільство, роботодавець, кохані люди). Доки ваші вимоги до себе виявлятимуться вищої якості, аніж те, що потребують від вас усі, хто зовні, до того часу можете бути певні у повному володінні ситуацією. Це принцип, на основі якого я рекомендую вибудовувати бізнеси, особисті взаємини чи загалом своє життя. 

Блог видавництва “Наш Формат” – це джерело цікавої та корисної інформації. Рекомендуємо долучитись!

Основна проблема зазвичай і полягає у тому, що люди керуються надто низькими внутрішніми стандартами. Скажімо, його стандарти на роботі − це трохи опиратися рішенням шефа і з горем пополам і з запізненням виконувати свою роботу. Звісна річ, шеф буде пред’являти такому працівникові претензії і, відповідно, деморалізувати його ще більше. В особистому житті людина, наприклад, вважає, що квіти дружині один раз на день народження і раз у рік на 8 березня помитий посуд за собою − це норма – то й отримує постійні скарги дружини та її німі чи усні докори. Або, скажімо, на її думку, сперечатися з директором і все одно робити по-своєму – це ок, так само як, наприклад, приготування раз у півроку чогось смачненького на вечерю – це норма турботи про чоловіка; як наслідок, вона отримує його вічно невдоволеним і втомленим життям.

Вважаємо, що вам буде цікаво прочитати статтю із нашого блогу про стратегії в житті людини – перейдіть за цим посиланням

Якщо би, навпаки, всі вимоги, що до вас ставлять, були б уже раніше пропрацьовано внутрішньою нормою, то на роботі ви вважалися би найкращим працівником, а вдома чудовим сім’янином.

 • То які у вас стандарти турботи про кохану людину?
 • Допомоги по дому?
 • Вчасності?
 • Відповідальності?
 • Добрих взаємин?
 • Частоти посмішки?
 • Впевненості? Ініціативності? Рішучості?
 • Допомоги по догляду за дітьми?
 • Підтримки своїх працівників?
 • Стресостійкості?
 • Заробляння грошей?
 • Турботи про батьків?
 • Розповідання казок дітям?
 • Чесності щодо партнера?
 • Ввічливості? Чистоти мовлення? тощо.

Що ще варто знати про стандарти

стандарти життя

 • Люди часто мають конфлікти саме на ґрунті відмінностей у стандартах. Внутрішній стандарт − це те, на що впливаєте ви самі, і тому, коли у силу якихось обставин ви не можете підтримувати певний стандарт, то тільки ви самі вправі вирішити, знижувати його чи ні.
 • З часом стандарти обов’язково потрібно підвищувати, причому робити це швидше, аніж таку вимогу пред’являє світ ззовні.
 • Не дозволяйте, щоб вам нав’язували стандарти, до яких ви не готові чи в яких не бачите сенсу, але до тих, які хотіли б розвинути, тягніться самі.
 • Не занижуйте власні стандарти на догоду іншим, менш вправним колегам, чи близьким людям, або менш розвинутим середовищам. Навпаки, ненав’язливою, але взірцевою поведінкою заохочуйте їх підвищувати свій стандарт.
 • І ще варто пам’ятати: вимоги до себе не повинні перетворюватися на вимоги до інших! Це ваші стандарти, і ви самі маєте дбати про їх дотримання! Не зобов’язуйте інших діяти так, як від них очікуєте ви.

Прийміть на себе завдання у житті – постійно підвищувати свої стандарти і вимагати від себе більшого! Ні для кого, а для себе, просто так: щоб відчути неповторну глибину якісного життя за високим стандартом! Ви цього варті!

Хоч які б мудрі ви не були на етапі зустрічання і залицяння, а все одно обманетеся. Скільки б не розмірковували, яка людина насправді біля вас, а таки не врахуєте найважливішого. Закоханість засліпить вас, і ви пропустите найголовніше, те, що дивним квітом забуяє у перші роки спільного життя, проявиться і вилізе на поверхню.

І ви подумаєте: Невже я був аж настільки сліпий/а, що не міг/могла такого монстра розгледіти?

Але це не заклик до розриву взаємин, а радше навпаки, до роботи над ними, важкої й виснажливої праці, основним призом у якій може бути ваше щасливе життя в якісних взаєминах.

Курс “Тайм-менеджмент” – це саме те, що вам необхідно для якісного та ефективного планування власного життя та справ. Реєструйтесь вже зараз!

Насінина захищена – її не зіпсує холод, вона не вразлива перед вітром, її не здатен знищити злива, але насінина − це лише потенціал до прекрасного, можливість для відкриття, ймовірність дива. Натомість квітка, яка росте, вразлива перед усіма зовнішніми впливами – її може зламати вітер, побити град, знищити заморозок, однак вона вже є і вона прекрасна! Насіниною немає чого захоплюватися, рослиною, яка вже проросла, яка б вона не була, можна насолоджуватися скільки завгодно часу. Боячись відкритись і від цього стати вразливими, більшість людей не готові проростати, вічно зберігаючи свій потенціал «до кращих часів», «особливих людей», «моменту, який ще настане». Скоріш за все таку насінину з’їсть яка-небудь курка.

Насінина захищена, квітка – вразлива. Тому так багато хто боїться відкритися, довіритися, пройнятися сповна своїми взаєминами, адже будь-який сильніший вітер, що не становив жодної загрози для насінини, може стати згубним для тендітної квітки. Окрім того, ми не знаємо, чи відкрившись і розпустившись, зможемо дати плоди, чи не змарнуємо своєї нагоди і потенціалу, бо, доки ми насінина, то здатні тішити себе ілюзією, що колись прийде ідеальний момент, у якому ми точно проявимо себе краще, і до нас прилетить бджола, яка нас запилить. Але для того, щоб прилетіла бджола, доводиться зробити крок назустріч невідомому і стати квіткою! Бо жодна бджола не запилює насінину, а тільки квітку. Так само і відчуття наповнення, радості й щастя можуть прийти лише до того/тої, хто вже відкрився. 

Якщо ви прагнете життєвих змін, рекомендуємо прочитати додаткову статтю, натиснувши тут.

Життя – це школа. Будьте у Школі Життя відмінниками: вивчайте правила і постійно вчіться, яка би не була ситуація, з неї завжди можна зробити висновки й отримати перевагу на майбутнє. Не відмовляйте собі у нагоді вивчити «важкий предмет», адже, якщо якась задача постійно повторюється у вашому житті, значить, ви просто не навчились її як слід розв’язувати. Кожна людина навколо нас є нашим вчителем і своєю поведінкою застерігає, яких дурниць не робити, або, навпаки, мотивує до змін, а зміни − це завжди добре. Той, хто не вивчає правил Життя чи не дотримується їх, отримує у своєму житті смуток, розчарування і постійні тривоги, а на того, хто у глибині душі не вірить, чекають спокуси.

Роман Кушнір (уривок із книги “Чоловік і Жінка I ч.“)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути відео:

Головна місія Школи розвитку SPE – готувати Майстрів Життя!

А ви хочете бути Майстром свого життя? Приходьте до нас! 

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn