Стосунки та нюанси

чоловік жінка нюанси відносини розум

Необдумані бажання

Пам’ятаю з дитинства серед багатьох інших дві казки про взаємини між чоловіком і жінкою. У першій до господи двох людей попросилася переночувати жінка. Господарі прихистили її на ніч, і вранці виявилося, що це була чарівниця і, як вдячність, вона на прощання пообіцяла виконати три їхні бажання. Після того, як дивна гостя пішла, чоловік і жінка сиділи і думали, що б загадати. Першим не витримав чоловік і через голод сказав: Ех, би мені паличку ковбаси. В ту ж мить ковбаса з’явилася перед ним. Жінка його почала лаяти за необдумане рішення: та щоб тобі та ковбаса до носа приросла. Раз − і та вже приросла до носа. Тепер уже разом вони горювали, та що робити: бажання залишилося лише одне, і вони спільно побажали, аби ковбаса від носа відпала. Отак через свої непорозуміння як не мали вони нічого, так і лишилися ні з чим.

“Ідеальна пара” – попередня стаття блогу.

А у другій казці розповідалося про те, що чоловік, вигодувавши телятко, пішов продавати його на базар. Але по дорозі виміняв його на козу, бо жінка його ще ніколи не мала кози, а козу потім поміняв на порося, а порося на індика, а індика на гуску, а гуску на курку, а курку на мішок яблук і весь той час думав, як добре його жінці буде. І от ввечері, після стількох «трансакцій» вернувшись у рідне село, ще зайшов у шинок і розповів свою історію. А там саме були жовніри, які повертались із служби з мішком золотих. І почали вони з чоловіка кпити, що його жінка такого нерозумного навіть на поріг не пустить. Тож чоловік посперечався з ними на той мішок золота, що жінка все ж зрозуміє і з усіма його діями погодиться. Прийшов він додому, а жовніри з односельчанами стали під вікном, то чоловік і розповів усю історію жінці, а вона його хвалить і хвалить, таке враження, що й натішитися не може. А на завершення каже: який ти розумний – приніс яблука, ото я спечу завтра пирога! Що було робити жовнірам – віддали вони своє золото та й пішли собі, а чоловік із жінкою зажили багато і щасливо.

одруження весілля життя

Яку казку обираємо на щодень?

Всі ми знаємо: згода будує, а незгода руйнує. Але яку казку для життя вибираємо на щодень?

Хороші стосунки − це дуже важка і наполеглива робота, добре подумайте, чи вони вам потрібні. Адже складність полягає не просто у тому, щоб їх досягнути, а радше, щоб постійно підтримувати на належному рівні, будучи безупинно готовими виправдовувати дедалі вищі очікування. Звісно, якісні взаємини – дуже ресурсний стан, але чи вони насправді вартують усіх зусиль? – це черв’ячок сумніву, який заліз у спіле й соковите яблуко і потрохи точить його зсередини. Чи готові ви виколупати черв’ячка, впевнено відповівши на попереднє запитання «так!»?

Чому кохання зникає, а люди у відносинах існують немов окремо – одна з найбільших таємниць життя. Що заважає нам зберегти пристрасть, захоплення і близькість, які ми колись відчували одне до одного? До Дня Сім’ї, який в Україні відзначають 8 липня, ми розібралися в цих питаннях. Читайте далі у статті  “Чому зникає любов і як вирішувати проблеми у стосунках”.

Коли ви комусь докорили голосом чи словом, то програли двічі. Перший раз, бо людина, яка знає, що зробила не те, і так уже картає себе і цим відпрацьовує свою помилку; другий раз, бо дали право у наступній ситуації, яка стосуватиметься вас, вчинити аналогічно – свого роду видали «талон на аналогічну поведінку». Не докоряйте, краще зрозумійте причину поведінки і зробіть висновки на майбутнє, які дадуть переваги вам обом.

Спільний фільм

Якщо ви не можете знайти порозуміння з іншими, то добре подумайте, чи ви знайшли його з собою. Подружнє життя – це спільний фільм і доводиться домовлятись як про спільний сценарій, так і про режисуру. І навіть якщо обидвоє з вас вважають себе всезнаючими і «увсьомуправими», то все одно для шедевру доведеться погоджувати свої дії. Щоденно, у деталях, невидимо.

Яке у вашого чоловіка чи дружини місце чи заняття для примирення? Можливо, це спільна вечеря, похід у кіно, секс, писання листів, похід у басейн чи спортзал, спільна робота по господарству? Підгляньте чи розпитайте про таке місце, дію і час у його/її батьків. Подібне місце, наче священне капище, необхідне, і якщо його немає, то якнайшвидше створіть!

У кожному з нас живуть чотири особи: наш тато, наша мама, і через те, що ми вибрали собі когось для співжиття не просто так, то ще й тато і мама коханої людини. Аналогічно і у нашого/ї коханого/ї. Вміти «вмикати» «правильних» осіб і вимикати «неправильних» у відповідних ситуаціях – визначальне вміння для розбудови якісних стосунків. Причому в цих восьми завжди є можливість порозумітися, але зазвичай потрібно діяти нетипово, тобто не так, як ми звикли, а комбінуючи різні прояви. Наприклад: на його маму включати свою маму чи свого батька і виключати її батька, а в деяких випадках, навпаки, включати саме його батька. Тепер, коли ми знаємо всіх дієвих осіб, що є у нашому підпорядкуванні, треба лише почати правильно ними управляти.

стосунки пара свято

Чоловіки часто думають: коли жінки відтерміновують рішення чи кажуть «не знаю», начебто проявляючи невпевненість, так само, як, наприклад, можуть довго ображатися, то проявляють свою слабкість. Однак насправді все навпаки − це не що інше, як демонстрація сили нервової системи. Жінка може набагато довше жити без кінцевого рішення, на відміну від чоловіка, що змушений найшвидше придумувати найрізноманітніші варіанти вирішення ситуацій, бо йому нестерпне саме очікування. Для кращого розуміння наведу порівняння. В умовах кризи першим почне шукати роботу багатий, а не бідний; так само на холод у першу чергу реагуватиме той, хто більший змерзлюк, а не той, хто «холодостійкий».

Жінки мають набагато сильнішу нервову систему, проектовану під незрівнянно більші перепади, ніж чоловіки, і, як наслідок, попри те, що б не говорили, можуть довше витримувати стан непевності. Чоловіки ж за рахунок слабшої у порівнянні системи швидше перегорають, і їм легше «проходить», аніж жінкам, вони раніше запропонують мирову. І зовсім не тому, що швидше і краще знаходять рішення, а тому, що мусять його знайти швидше. Отож чоловікам не варто дурити себе ілюзіями на перемогу і у конфліктах із жінками краще одразу здаватися. Хоча вони мають перевагу: завдяки своїй системі мислення можуть краще передбачити і підготуватися до тривалого конфлікту – тоді вже невідомо чия візьме.

Тайм-менеджмент: навчись встигати все! Ми всі хочемо мати більше часу. Наш курс допоможе Вам це втілити!

Над дітками у садочку проводили спостереження. Коли сварилися хлопчики, навіть коли билися за щось, то найбільше за півгодини вони вже знову бавилися разом. Натомість дівчатка, які не поділили ляльку, могли не розмовляти декілька днів. Жінки «тягнуть» і «відтерміновують» не тому, що слабкі, а тому, що можуть собі це дозволити.

Маніпуляції

Жінка, яка тисне на свого чоловіка і в ролі мегери досягає свого, а потім радіє, що він таки її послухав і що вона добилася чогось через нестерпну для чоловіка поведінку (істерики, докори, скандали, плач тощо), і каже, що інших способів не було, схожа на боржника, який взяв у борг в банку велику суму грошей і радіє, що нарешті «зажив нормально», однак він просто не бачить час виплати. Або це схоже на вчинок того, хто «розбазарив» депозит, який міг би годувати його на старості життя. Немає чого радіти, що ви добилися свого через програш другої сторони, − ви просто залізли у борги, які доведеться віддавати з відсотками, а це Піррова перемога. Пиляючи гілку, на котрій сидить ваш чоловік, не забувайте: ви сидите у нього на плечах.

КОНФЛІКТИ МІЖ ЧОЛОВІКОМ І ЖІНКОЮ НЕУНИКНІ, вони закладені еволюційно як чинник постійного розвитку, що стосується і кожного партнера зокрема, і людини як виду в цілому. І тому до них потрібно готуватися, а не ховати голову в пісок, наче страус у надії, що «наступного разу не буде», або концентруючись на тому, що цього разу «пронесло». Правильне тренування дозволяє не уникнути конфліктів, а згладити їх амплітуду і зменшити частоту.

Ось перелік основних питань, які потрібно собі поставити на «холодну і розсудливу» голову після «вщухання бурі»:

  • Що спровокувало конфлікт цього разу?
  • За яких умовах ця провокація не спрацювала б?
  • Що я зроблю наступного разу трохи по-іншому, щоб не піддатися на провокацію і не спровокувати самому/ій?
  • Що я хочу відчувати наступного разу в конфлікті, якщо він відбудеться?
  • Що я не робитиму наступного разу?
  • Що я зроблю наступного разу, аби відтермінувати можливість наступного непорозуміння?

Роман Кушнір (уривок із книги «Жінка і чоловік. Частина 2»)

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn