Стереотипи

природа свідомість спокій рівновага

Пастка упередженості

Пастка упередженості ще небезпечна і тим, що її майже не можливо уникнути, оскільки, навіть знаючи про свою упередженість, ми все одно у неї потрапляємо. Фактично працює ефект: скільки соломки не клади, все одно впадеш і можеш тільки набити менший синець. З іншого боку, упередження таки варто вивчати для того, аби швидше підніматись і відходити після падіння. Бо, саме прийнявши упередження як базові соціальні програми, ми отримуємо шанс перепрограмувати своє життя і взаємини.

Свідомість (від пол. świadomość) — здатність людини пізнавати навколишній світ і саму себе за допомогою мислення та розуму, внаслідок чого формується інтелект особистості.

 

Якщо чоловік і жінка хочуть знайти порозуміння, вони просто мають дедалі краще слухати одне одного і спостерігати за підказками Всесвіту. Перестати бути глухими до прохань і сліпими до потреб своїх коханих, про які ті заявляють на повний голос, навіть якщо уста їх мовчать. Якщо б це робили, то насправді завжди раділи б проблемам, адже бачили б у них передумови для подальшого зростання. Справа ж не у «проблемі» як такій, а у шляхах її вирішення, які ми пропонуємо.

Коли б ми…

Коли слухати своїх коханих, то насправді вони кажуть, що їм бракує і що ми могли б змінити. А якщо ще й слухати підказки Всесвіту, тобто аналізувати ситуації у родинах наших друзів і колег по роботі, слухати розмови на вулиці, які «випадково» стосуються схожої з нашою теми, аналізувати періодичну і художню літературу, яка «випадково» потрапляє нам на очі, можна доволі просто зрозуміти і виправити все, що від нас потребує кохана людина. А ще коли при цьому аналізувати свої думки, в першу чергу претензії й потреби, і давати іншому те, що начебто самі потребуємо від нього, то кожен конфлікт ставатиме новою сходинкою до гармонії, радості й щастя у наших взаєминах.

Люди, на жаль, надто рідко усвідомлюють: їх поведінка не зумовлена «свідомим вибором» чи «волею», а є лише сукупністю упереджень і стереотипічних моделей, набутих у минулому. Свій світ! У кожного “СВІЙ”. Окрім того, більшість наших дій, у тому числі і в подружньому житті, продиктовані загальнолюдськими помилками сприйняття. Гадаю, що серед сотні найбільш поширених упереджень (bias) і неусвідомлених ефектів (effect) при розбудові взаємин важливо знати хоча би про такі. Детальніше читайте у попередній статті.

Бути Майстром свого життя

Є один дуже складний варіант, як завдяки стосункам розвинутися до рівня Майстра життя. Не скажу, що він багато кому підійде, але хтось, можливо, і наважиться спробувати. Його суть − ви робите ВСЕ, що вимагає чи просить кохана людина. Будь-які запити і побажання, капризи й інтереси – ви виконуєте й задовольняєте абсолютно все! Через декілька років скоріш за все ви станете настільки «прокачаними», що скажете велетенське дякую людині, яка вас у такий спосіб «тренувала».

Існує притча про Будду, що, пішовши з дому, шукав Майстра, аби той зробив його просвітленим. Однак довго ні у кого не затримувався, бо, будучи ідеальним учнем, доходив до рівня свого Майстра дуже швидко і більше не мав чого у нього вчитися й ішов далі. Отак ходив і ходив він від Майстра до Майстра, виконуючи все, що від нього вимагали, та просвітленим так і не став. І дійшовши до найвідомішого на тих теренах Майстра, почав учитися в нього. Слід зазначити: цей Майстер вважав, що просвітлення можна отримати тільки шляхом обмеження харчування і рекомендував своїм учням дійти до рівня, при якому їм би було достатньо їсти одну жменьку рису в день. Нікому це не вдавалося, і Майстер усіх виганяв геть. Та Будда шляхом постійних медитацій таки зміг жити на жменьці рису. Тоді Майстер сказав йому, що просвітлення досягне той, хто їстиме одне рисове зернятко в день. Через певний період Будда і цього досягнув, та просвітлення так і не прийшло.

– Майстре, – спитав він, – я виконував усе, що ви просили, та не просвітлився. Чи маєте для мене ще якісь завдання?

Тут Майстер признався: він теж не просвітлений і всім ставив невиконувані завдання, аби залишити свій авторитет непорушним.

Історія завершується тим, що Будда пішов і від цього майстра, та коли знесилений заснув під деревом і прокинувся, став просвітлений.

Може, так і не виглядає, але спробуйте погоджуватись із коханою людиною в усьому і нічого не просіть натомість і тоді, дійшовши до свого «рисового зернятка», ви станете майстром взаємин. Яке ж рішення приймете далі, вирішувати вам.

Тайм-менеджмент: навчись встигати все! Ми всі хочемо мати більше часу. Наш курс допоможе Вам це втілити!

жінка роздуми медитація

Закоханість схожа на азартну гру – ми кладемо все в надії зірвати великий куш. Не особливо прораховуємо ризики і більше покладаємося на інтуїцію, аніж на розсудливість і систему. Любов натомість радше схожа до бізнесу – коли через довготермінову й послідовну щоденну роботу ми досягаємо результату і, хоча пристрасно та з головою віддаємося ідеї, але при цьому не забуваємо враховувати ризики і реагувати на них. Звісно, чудово, коли час від часу в деяких проектах ви азартні, розуміючи, що програш чи виграш у принципі нічого не означатиме, але загалом ви будуєте систему, а не працюєте за принципом «якось та й буде». А тепер поміркуйте над питанням: скількох людей ви знаєте, що є заможними завдяки грамотному розбудовуванню тривалий час бізнесу, а скількох таких, що розбагатіли на ігрових автоматах? Закоханість − це коли ми несподівано виграємо трохи грошенят, але для любові їх ще необхідно правильно вкласти і системно розвивати.

Світ ілюзій та мудрість прийняття

Прочитав нещодавно фразу: наші уявлення про те, як усе повинно бути, заважають нам насолоджуватися тим, як усе є. Цілком погоджуюсь. А ви?

Нічого не відбувається просто так, кожна подія є наслідком минулих вчинків. І навіть якщо ми не знаємо, яких саме, то все одно варто зробити висновки. Закон причини і наслідку − один із найважливіших у Всесвіті, і коли хто про нього забуває, то з часом мусить за це дорого платити.

Навчіться до настрою коханої людини ставитися наче до погоди за вікном. Якщо лютує хуртовина, а ви у затишному домі – це вау! Якщо світить сонечко, – вау! Дме сильний вітер – вау! Падає дощ – вау! Тим більше, це нормально, коли сонячний день змінюється на дощовий, а галасливий вітер змінюється на затишшя, щоб потім перетворитися у бурю, після якої обов’язково вийде яскраве сонечко. Немає злої погоди, є наша неготовність насолоджуватися і сприймати її різною. Отак само і від коханої людини не вимагайте якогось конкретного настрою. Сприймайте ті, що є, як вау! Це ознака вашої зрілості й запорука успішних довготермінових взаємин.

Компроміси

Жінки часто не розуміють, що для чоловіків поточне невдоволення чимось схоже на команду «фас». Особливо, коли чоловік любить жінку. Тоді він усе намагатиметься виправити і знайти рішення, навіть якщо такого не існує. Для неї ж випадково сказана фраза може бути випадково сказаною фразою. Наприклад, якщо у магазині вона не знайде яблук і скаже про це своєму чоловікові, то він зі шкіри вилізе, шукаючи ті яблука і у кондитерському відділі, і у відділі м’яса, і господарських товарів. І зупинити його нереально, адже він справжній чоловік, який любить свою жінку, і коли вона щось побажала, то він мусить це знайти! Інакше відчуватиме себе недочоловіком, лузером, який не зміг задовольнити інтереси коханої.

Вона, звісно, починає сердитися на таку його поведінку, адже вже забула про яблука і пішла по молоко. Він же досі шукає РІШЕННЯ, бо чоловік мусить усе вирішити тут і негайно. Звісна річ, коли він не розуміє він її (адже вона так потребувала тих яблук, а тут на тобі – вже їй вони не потрібні), а вона його (та не треба мені твоє рішення, я просто кажу, що тут немає яблук), то почнуть сваритися.

Жінки, будьте акуратні з тим, що кажете при своїх чоловіках, адже вони мучитимуться пошуком рішення, аж доки його не знайдуть. Чоловіки, будьте гнучкіші у своїх намаганнях «порішати» конкретну ситуацію тут і негайно.

На все потрібен час

  • Не прагніть дуже швидких змін – на все потрібен час! Людина не один день формується, щоб бути такою як вона є. Відповідно, і для значних змін потрібен час. Саме відсутність моментальних змін і розчаровує нас, хоча б мала сприйматися радше як норма, аніж як виняток. Якщо хтось спізнився на зустріч, то ми очікуємо: наступного разу прийде на 10 хв. завчасно, хоча насправді варто було б радіти, якщо наступного разу людина спізниться на 10 секунд менше, – бо то є справжній прогрес!
  • Не намагайтеся приспішувати події, визначіться з часом, який відводите собі й коханому/ій на помітні зміни. І якщо вже хочете когось змінювати, то теж не варто надто фасилітувати – прийміть за правило: у вас є одна спроба в день, аби щось змінити у поведінці коханої людини. Постійне «діставання», «довбання» і «колупання» (а чого не так, чому не те, а чому ти не говориш, а чому ти не робиш того-то), особливо з намаганням вирішити за один раз те, що накопичувалося роками, лише погіршує ваші взаємини і позбавляє довготермінових змін.

Тож дайте один одному час на зміни, наберіться терпіння, випишіть талони на помилки, а не ламайте все після першої ж невдачі! Якщо дві шестерні тривалий час притиратимуться, то врешті таки і притруться, а якщо все робити різко, то заклинить ціла система. Прикладом може бути механічна коробка передач: щоб перейти на вищу швидкість, треба плавно перемкнути передачу через механізм зчеплення, якщо ж зчеплення «кидати», авто глохнутиме.

Роман Кушнір (уривок із книги «Жінка і чоловік. Частина 2»)

 

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn