Складові любові

складові любові

Любов’ю називають внутрішній, духовний потяг до чого-небудь; глибоку повагу, шанобливе ставлення чи приязнь до людини; стосунки між чоловіком і жінкою, викликані прихильністю, або інтимні стосунки між ними. 

З чого складається любов?

Згідно з науковцем Робертом Спілбергом повна любов передбачає три складові:

  1. інтимність,
  2. обов’язки,
  3. пристрасть.

Інтимність може бути і між друзями, адже це готовність відкриватись у всіх питаннях, розмовляти на найрізноманітніші теми, ділитися найсокровеннішим. Іноді набагато важче мати інтимність із коханою людиною, аніж із якоюсь посторонньою, другом чи навіть священником у церкві, що не дивно, адже мало кого вчать відкриватися у дитинстві.

Обов’язки – це готовність брати на себе відповідальність за життя іншої людини – здобувати засоби для проживання (для чоловіків), турбуватись і доглядати (для жінок). Теж не в усіх сім’ях це наявне: іноді чоловік більше турбується про свій колектив і клієнтів, аніж про свою сім’ю, так само як і жінка може більше часу проводити з друзями чи у соціальних мережах, нехтуючи потребами найближчих живих людей.

І, нарешті, пристрасть – це фізичне бажання іншої людини – і такий прояв не завжди вміють зберігати у стосунку до іншого, часто шукаючи нових захоплень і йдучи на поводу у власних бажань.

  • То які з трьох складових любові є присутні у вашому житті з коханою людиною?
  • А на її/його думку?
  • Як плануєте розвивати у собі найслабшу ланку?

Що об’єднує двох людей?

Майбутні мрії й цілі − це те, що скріплює двох людей між собою. Такий собі клей, що як тільки висихає люди розходяться. Доки є спільні завдання і плани, люди будуть разом. Вибудовування взаємин полягає у тому, щоб мати не лише стратегічні довготермінові плани, але і короткотермінові. Мрійте і плануйте, обговорюйте і фантазуйте про час із дітьми, поїздки на море, спільну старість, мандрівку, цікаву розвагу і пригоду, діліться своїми намірами і спілкуйтеся про те, як долучатиметеся до ідей одне одного – і «клей» між вами ніколи не висихатиме.

що об'єднує людей

Два слова, які змінюють життя сім’ї… читайте текст ТУТ.

Люди люблять бавитися в емоційні гойдалки, причому часто так, щоб бути у різних кінцях − якнайдалі один від одного. Наприклад, вчора він щось зробив не так – вона образилася, він намагається її витягнути за рахунок свого позитиву й оптимізму, але, звісно, це не вдасться, бо вони знаходяться емоційно далеко. Врешті він «здувся» і тепер грає роль ображеного – вже тепер вона намагається з’ясувати, що не так, згодом вони знову міняються.

Завжди є можливість побачити у минулому чи в поведінці близької людини якусь проблемну складову і сконцентруватися на ній, але так втрачається захопливий ефект радості від катання разом.

Глибші взаємини з одною людиною завжди кращі, аніж поверхневі взаємини з багатьма. На формування взаємин потрібен час. Той, хто любив жінок, так ніколи і не мав жінки. Та, хто любила чоловіків, так ніколи і не мала чоловіка.

Рекомендуємо книгу з психології “Чоловічий погляд на стосунки” О.Скурихіна. Книга про те, як відпустити минуле і почати нове життя.

Минуле, яке визначає майбутнє

Знайте, що кохану людину ви приймаєте завжди з усіма її скелетами і проблемами, з усіма родичами, з невирішеними ситуаціями з минулого, з боргами і непробаченими кривдами. І саме вам доведеться їх вирішувати!

Не можна почати все «з нуля», чистих аркушів не існує! Завжди є минуле, яке визначає майбутнє, і якщо ми його не приймемо, то воно постійно стискатиме нас своїми кістлявими пальцями за горло.

Дехто міркує так:

“Спробую цього разу, може, вийде, а якщо ні, то почну взаємини з іншою людиною “з нуля””.

Але так бути не може – ми ж бо завжди самі залишаємось у себе! І що б не робили і куди не втікали, завжди будуть минулі вчинки, які формуватимуть теперішні стани, через які, звісно, можна впливати на майбутнє.

Будь-які нові взаємини− це лише на перший погляд робота «з нуля», а насправді, хочемо того чи ні, ми матимемо цілу купу проекцій і накручувань із минулого. Пам’ять і досвід неможливо забути – їх можна лише цілеспрямовано переписати; тільки приймаючи своє минуле, ми отримуємо шанс створити краще майбутнє.

Щиро запрошуємо до нас на навчання:

  • Емоції і відчуття, які заважають насолоджуватись життям, натисніть ТУТ.
  • Мистецтво відповідального спілкування: як знайти порозуміння з ким завгодно? – ТУТ.

Реєструйтесь вже зараз! Покращуйте якість ваших взаємин!

минуле що визначає майбутнє

Не тіштесь, що у вас усе добре – бо зазвичай це ознака того, що ви ще просто не добралися до глибших скелетів один одного. Якщо у вас усе ідеально без тривалих років спільної роботи, отже, ви просто недостатньо добре знаєте одне одного і не готові спілкуватися на дражливі й неприємні теми.

Але саме у час, коли все добре, відбувається копання і копирсання у шафах інших людей, причому незалежно від того, хочемо ми такого чи ні. А знайшовши скелети, треба буде знову їх закласти у шафу, тобто намагатися забути і переконати себе, що нічого не було, або почистити, тобто пробачити, прийняти і змінити ставлення, і навіть похоронити з почестями, а це означає переосмислити, які переваги минулі проблеми створюють для нашого майбутнього. Перше легше, але не стратегічно, друге важче, але довготерміново. 

Тими скелетами можуть бути: проблеми з батьками, ревнощі, неприємні історії зі шкільної лави, соромітські вчинки, трагічні події, про які не хочеться говорити, чи навіть залишання крихт хліба на столі чи чищення зубів. Відкривайтеся, пояснюйте, проговорюйте – це запорука того, що з часом всі скелети упокоються в мирі.

Прийняти людину означає дозволити її енергії вільно протікати, яка б ця енергія не була. Тільки після того, як дозволите їй/йому «бути собою», хай навіть вас «коробить» від неефективності, шкідливих звичок, певної риси, способу проведення часу, її чи його друзів, а все ж тільки після того, як зможете прийняти людиною «as is», з’явиться шанс цю енергію перефокусувати! Не намагайтеся когось змінювати – змініться самі.

Можливо вам буде цікава попередня стаття нашого блогу “Необхідність проблем у стосунках”. Дякуємо, що ви з нами!

Можна проводити аналогію моделі поведінки людини з полем: усі думки – це рослини на тому полі, а час до весілля – це орання і перезасіювання поля думками-рослинами одне одного.

До весілля, навіть якщо ви все переорали, тобто обговорили, обміркували, продумали, то будьте готові: після весілля на тому полі всі колишні бур’яни знову повиростають і їх доведеться вибирати вручну, а потім знову орати поле, а потім вони знову виростуть. І такий процес вічний: той, хто готовий до постійного прополювання, має шанс на те, що до кінця життя поле буде чистим.

Знаю, багато хто думає:

А для чого мені у кінці життя це «чисте поле»?

Але врахуйте: той, хто готовий його прополювати, справді має шанс прочистити все швидше, а хто не готовий, – навіть шансу не матиме.

Ми є у Телеграм-каналі, Instagram, YouTube-каналі, TikTok. Долучайтесь! В нас багато цікавинок для вас! А ще вирушайте у «SPEмаркет» за новими навичками та знаннями.

Роман Кушнір (уривок із книги “Чоловік і Жінка I ч.“)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути відео:

Будемо раді прочитати вашу думку у коментарях до цієї статті.

Головна місія Школи розвитку SPE – готуємо  Майстрів Життя !

А ви хочете бути Майстром свого життя? Приходьте до нас! 

Любові вам!

 

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn