Сімейні сценарії

Сімейні сценарії

У вашого партнера є сценарій щодо вашої поведінки, а у вас є підсвідомий сценарій щодо поведінки коханої людини. І краще ці сценарії знати, бо там, де вони надто розходяться, на нас чекають найбільші конфлікти.

Ми шукаємо схожих на батьків

Людина у своїх взаєминах шукає партнера, котрий би поводився так само, як і її батько чи його мати, але в останній момент робив щось кардинально інше. Наприклад: її батько був вибуховий і не стримував себе, навіть міг вдарити маму чи піти грюкнувши дверима, то вона вибиратиме собі такого ж вибухового чоловіка, який все ж у останній момент зупиниться і не наробить дурниць. Якщо його мама у часі конфлікту поверталася і йшла геть, то він вибиратиме собі дружину, яка за тих самих умов піде геть, але швидко повернеться і шукатиме порозуміння. Тобто зробить все наче так само, але врешті не так само. Це своєрідна перевірка: а-а-а все ж він не такий, як мій батько! Ага, все ж вона не така, як моя мама!

Причому подібні перевірки людина робитиме підсвідомо і вони стосуватимуться найрізноманітніших за дріб’язковістю побутових ситуацій. Їх мета − довести собі, що ви такі самі, але все ж не такі. Більше того: жінка вибере собі чоловіка, якого вона постійно провокуватиме, а він вибере таку, щоб його постійно провокувала. Архітектура нашого Всесвіту бездоганна – у ній нічого не відбувається випадково і непродумано, а все має свій глибокий сенс.

У продовження цих роздумів: уявіть собі, що ваша кохана людина така самісінька, як ваш батько, чи, відповідно, мама, але має плюс одну, дуже гарно, набагато краще пропрацьовану рису.

Що це була би за риса?

Уявіть собі: ви точна копія своїх батьків, але різнитеся від них лише на один процент – то в чому полягав би такий процент? 

Вправа: Ви дуже добре маєте знати модель батьків вашої обраниці/вашого обраного:

 • Де і коли зазвичай відбуваються непорозуміння?
 • На ґрунті чого вони виникають?
 • Як довго тривають?
 • Де є місце єднання після конфлікту (кухня, спільна праця, ліжко тощо)?
 • Що бракувало мамі як подарунків?
 • Що бракувало батькові у стосунках?
 • Що недоказане витає між ними?
 • Що досі є неприємне у поведінці батька/матері один стосовно одного?
 • Що їх об’єднує?

Звісно, ми не одразу можемо все взнати, навіть якщо будемо прямо розпитувати, але хоча б дамо собі шанси на те, що, ставлячи собі подібні запитання, ми врешті таки дійдемо до істинного розуміння суті взаємин батьків коханої людини й отримаємо ключ до розуміння системи власної.

Можливо вам цікаво прочитати про Стратегії поведінки в конфлікті”

Чи можна змінити сімейний сценарій

Чи можна змінити сімейний сценарій?

Наші сценарії подружнього життя вже готові, однак ми своїми активними діями, на правах дітей своїх батьків, можемо все змінити! Питання лише у ціні зусиль, які ми готові заплатити. 

Ми всі живемо наче у комп’ютерній грі. І конкретно цю «місію»хтось до нас уже проходив. Це були наші батьки. Деякі етапи гри вони пройшли, з деякими, навпаки, не справилися. І, тільки використавши їхній досвід і напрацювання, ми можемо пройти цілу гру і перейти на новий рівень. Хто хоч колись грав в якусь рольову комп’ютерну гру, знає, що декілька разів «застрягаючи» у складному місці, але пробуючи різні варіанти його долання, можна таки знайти хороші рішення. Той, хто розуміє труднощі, з якими буде стикатися, збільшує шанси на те, щоб подолати їх і пройти цілий сюжет, із переходом на новий якісніший рівень. І така гра − ціле життя! Дехто боїться досліджувати моделібатьків, бо не знає, що робити з новими рівнями: невідомість деколи лякає більше, аніж добре знана погана реальність.

Реєструйтесь на курс “Як виховати успішну та щасливу дитину?”

 Люди навколо нас, навіть ті, яких ми бачимо буцімто випадково, показують нас у альтернативних реальностях. Кожна пара, що проходить повз нас на вулиці, чи сімейна пара друзів, сусідів, родичів, чи просто знайомих – це наше подружжя в альтернативній реальності. Системні розстановки є і без системних розстановок. Пари дзеркалять одні одних. Що це означає? – що за інших умов, при інших обставинах, прийнявши у минулому інші рішення, ми могли би бути такі самі. Мати або настільки кращі, або гірші взаємини.

 • Чомусь когось завжди штовхають?
 • Чомусь на когось розливається кава?
 • Чому комусь постійно «відтоптують» ноги у громадському транспорті?
 • Чому вони постійно посміхаються одне одному?
 • Чому вони тримаються за ручки у віці сімдесяти років?

Ми шукаємо схожих на батьків

Рекомендуємо книгу “Збудуй міцну сім’ю. Покрокова інструкція”. Все можливо: збудувати життя, до якого ви прагнете, з людьми, яких ви любите! Не чекайте, доки хтось відновить вашу родину!Книга вам у цьому допоможе.

Усі люди навколо – ми в альтернативах. Достатньо уважно подивитися на тих, хто поруч, щоб зрозуміти, як не дійти чи, навпаки, дійти до цього ж рівня взаємин. І система завжди повторюватиметься на роботі чи на вулиці, бо людина завжди залишається одна і така ж сама!

 • Коли у родині хтось п’є, а ви завжди тверезі, то маєте бути вдячними цій людині, бо ви не п’єте тільки тому, що п’є отой родич.
 • Коли хтось хабарник, а ви всі чесні-пречесні, то маєте бути вдячні тому «нечестивцю», бо ви такі чесні тільки тому, що він нечесний.
 • Коли хтось розпусний, а ви благочестиві, – то знову ж таки – все завдяки тому розпуснику.
 • Якщо хтось із найближчих родичів не може знайти порозуміння з коханою людиною, а хтось інший може, то другий має таку можливість завдяки першому.

Люди навколо нас – це наші системи, і вони ніколи не є якимись випадковими, а завжди лише такі, які нам потрібно. Коли батьки надто добрі, то дитина стане агресивною – вони зроблять її такою. Коли хтось успішний, а хтось ні, то пам’ятайте: будьте вдячні тим людям, а не прагніть їх змінити – ви одної крові і причини того, що ви є такі які є, тільки у тому, що вони є такі які є!

Клуб Ресурсних особистостей – це клуб для людей, які змінюються і удосконалюються! Ви можете легко стати  учасником нашого клубу! Запрошуємо!

Життя − це поїзд. У нашому купе їде ще декілька пасажирів, хтось зайшов із нами разом, хтось підсів потім, хтось посидів декілька хвилин і одразу зник геть, хтось потрапив сюди випадково, хтось проїхав одну станцію, десь з’явилися «цигани з ведмедями» і потішили нас …

Але найважливіші − це ті люди, з якими ми плануємо доїхати на останню станцію і вийти там. Саме з ними взаємини варто берегти у першу чергу. Ті люди, з якими зайшли разом або до кого підсіли , звісно, дуже важливі, але саме ті, кого ми вибрали свідомо і з ким погоджуємось їхати якнайдалі, найважливіші. До речі, аналогія з купе дуже вдала ще й тому, що згідно з дослідженнями у найближчому колі людей є саме п’ять осіб, причому, якщо хтось сідає, значить, хтось встає, а якщо хтось встає, то на вільне місце обов’язково хтось сяде.

Якщо ж ми хоча би більш-менш бачимо напрямок, куди веде наша кохана людина, то шанси на можливість спільного обговорення і зміни майбутнього збільшуються. Для того, щоб кудись прийти, недостатньо знати, де ми хочемо бути, треба ще й розуміти, з якого місця ми зараз стартуємо.

Ми є у Телеграм-каналі, Instagram, YouTube-каналі, TikTok. Долучайтесь! В нас багато цікавинок для вас!

Роман Кушнір (уривок із книги “Чоловік і Жінка I ч.“)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути відео:

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn