Що таке любов?

що таке любов

Люди надто часто вживають слово «любов», не маючи поняття, що це таке. Плутаючи його то із закоханістю, то зі справедливістю, то з повагою, то з дружбою. Це слово направду затерте «до дірок», яке ліплять, коли і кому тільки заманеться. А людей, що насправді люблять, − одиниці, а втім, говорять про любов усі кому не ліньки. 

Поняття любові

  • Любов − це те, на що не можна наклеїти жодних бирок і те, що не можна зафіксувати.
  • Любов − це завжди лише дуже тонка грань рівноваги! Мінімальне відхилення вліво чи вправо позбавляє нас такого прекрасного стану.
  • Любов − це короткотерміновий стан балансу, який ми витримуємо, йдучи, наче канатоходець, по протягнутому між двома високими обривами канату. Не можемо зупинитися, так само як і занадто сильно нахилитися в одну зі сторін. Ліва сторона – минуле: спогади, образи, кривди, минулі радощі, пам’ять; права сторона – майбутнє: очікування, мрії, цілі, спільні фантазії. Якщо хто занадто сильно нахиляється в одну сторону, то неодмінно падає: починає застрягати у минулому чи живе лише ілюзією майбутнього.

У тому вся прекрасність любові і вся її перверзійність. Вона, наче чарівний метелик, котрого не можна спіймати, бо, як тільки ти його спіймав, то він одразу в твоїх же руках і помер. Можна лише думати про те, щоб спіймати його і полювати, водночас насолоджуючись самим процесом.

  • Любов − це постійна тимчасова зупинка у стані вічного пошуку – намагання втримати те, що є, водночас його втрачаючи, – хибне переконування себе й іншої людини в тому, що у вас все завжди буде добре, хоча таке неможливо, виходячи з самого визначення поняття любові.

«А ви готові любити?» – це попередня стаття нашого блогу. Приємного читання. Залишайте коментарі. 🙂

Не прив’язуйте любов до слів – людина не обов’язково любить, якщо постійно вам освідчується і говорить милі слова; краще слова прив’яжіть до любові − говоріть те, що відчуваєте.

Будьте готові: все, що вас так захоплювало на етапі романтичного зустрічання, через декілька років шлюбу перетвориться у те, що найбільше дратуватиме!

  • «Він чудово одягається. – «Вау!», але чому стільки часу проводить перед дзеркалом?»
  • «Вона так класно усміхається, але чому всім?»
  • «Він такий галантний, але чому спішить допомагати й іншим жінкам, а не тільки мені?»
  • «Він так чудово вміє домовлятися, але чому завжди переконує і мене у своїй правоті?»
  • «Вона така пристрасна і спонтанна, але чому всі її істерики мають діставатися саме мені?»
  • «Він такий дисциплінований і організований, але чому вимагає, аби я повністю підкорювалася його занудному розкладу?»

Те, що найбільше подобалося, стане карою. І нема як із цим боротись, окрім як прийняти. А той, хто прийме, зможе справитися.

Рекомендуємо книгу «Діяти як жінка, думати як чоловік» Стіва Харві. Автор надає прекрасну можливість проникати в думки представників сильної статі, аби отримувати відповіді на найпекучіші питання.

Закоханість все одно вас обмане! Скільки не раціоналізуйте і не намагайтеся передбачити поведінку когось до одруження, після нього людина все одно проявить себе по-іншому. Як саме (краще чи гірше), сказати важко. Але не очікуйте, що вона буде точнісінькою такою ж. Її і ваш рівень гормонів, який відповідає за прив’язаність, зменшиться, і доведеться вибудовувати взаємини на цілком нових умовах.

Любити іншу людину − це вже дар, це вже щастя. Той, хто насправді любить, незалежно від взаємності, направду щасливий. А якщо любов взаємна, то це взагалі найбільший дар, який тільки може бути! Нереально змушувати інших людей почуватися щасливими біля вас! Любите, то й любіть. Якщо ж хочете, аби ваша кохана людина була не просто щаслива, а щаслива з вами, то попри всю благість намірів чините насильство. Ваша кохана людина має право на те, аби відчувати себе погано біля вас, навіть якщо ви ідеальні (або просто так думаєте)! Нікого не можна зробити щасливим насильно!

що таке закоханість

А що таке закоханість?

Закоханість − це наче демо-версія того, що з вами може постійно відбуватися, коли ви постійно культивуватимете у собі вміння закохуватися. Не слухайте тих, хто казатиме вам, що закоханість триває тільки обмежений період часу. Бо хоч на рівні біологічному це правда, однак на рівні духовному ми можемо підтримувати такий стан як завгодно довго! Не гасячи свої відчуття, а постійно підтримуючи їх на достатньо високому рівні. Однак для цього потрібно цілеспрямовано думати і працювати над собою і своїми взаєминами.

Думаємо, вам буде цікаво дізнатись, як варто діяти, якщо почуття згасають (натисніть ТУТ).

А про тривожні сигнали у стосунках, які не варто ігнорувати, ви можете почитати  (ТУТ).

Якщо людина любить, то ямки від віспи виглядають як веснянки, каже японське прислів’я. Якщо людина любить, то чавкання коханої людини звучить як тропічний дощ, а удари ложкою по тарілці − як звук наймелодійнішого бубна, родимка на найвиднішому місці непомітна, запах поту збуджує, не туди поставлене взуття чи одяг або не підметений дім викликають реакцію «ех, щось знову моє кохане сонечко запрацювалося/стомилося/забарилося, треба трохи допомогти». Кожне невдале слово пропускається повз вуха, а невдача викликає бажання допомагати.

Натомість, не дай Боже, коли все це відбудеться з людиною, з якою ми живемо, але не любимо! Тоді кожне хоча б ледь сильніше траскання дверима викликає у нас обурення, кожне невдале слово спричиняє агресію, кожен хибний рух зводить із розуму, а забута обіцянка доводить до шалу.

Не варто обманюватися, нібито вас бентежать дрібні особливості у поведінці близької людини: той, хто любить, − приймає, той, хто не любить, − знайде, за що докорити.

Народна прикмета: якщо ваша дружина чіпляється до вас по дрібницях, значить, у вас серйозні неприємності.

Запрошуємо на наш онлайн-курс «Емоції і відчуття, які заважають нам насолоджуватись життям і досягати більшого». Обов’язковий для вашого вдалого майбутнього! Навчайтесь разом із нами!

Люди надто мало думають про ідеальне і, як наслідок, не отримують його у своє життя. Частіше розмірковуйте про омріяне: як би ви хотіли, щоб вас кожного дня зустрічали і проводжали, яке би вас влаштувало поводження дітей, яка для вас робота ідеальна, які для вас ідеальні взаємини з батьками, якими ви бачите себе і кохану людину в майбутньому… Для більшості це настільки розмиті поняття, що схожі на кляксу на папері замість чіткої картинки – візії свого майбутнього ідеального життя.

Частіше задумуйтеся над ідеальним, і це обов’язково втілиться у вашому житті.

Роман Кушнір (уривок із книги «Чоловік і Жінка, ч. I»)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути відео:

Будемо раді прочитати вашу думку у коментарях до цієї статті.

Головна місія Школи розвитку SPE – готувати Майстрів Життя! Для ознайомлення з нашим навчанням можете обрати будь-яке заняття з будь-якого курсу у нашому «SPEмаркеті».

А ви хочете бути Майстром свого життя? Приходьте до нас! 

Любові вам!

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn