Щастя поруч

щастя бути поруч

Більшість не вміє почуватися щасливими наодинці з собою, тобто перебувають у пошуку свого «щастя поруч», хочуть розбудувати себе біля іншого замість розбудовування спільних взаємин. Тоді людина не може знайти себе і, як наслідок, не може перейти до «щастя разом», бути з коханою людиною чимось одним-єдиним, одним організмом, однією сутністю, розчинитися одне в одному. Такий рівень передбачає дуже багато духовної роботи над собою, тому не кожен готовий подолати шлях.

Бути разом – неймовірне щастя

Хоча і щастя разом − неймовірно глибші відчуття, які теж зазвичай позначаються серійними спалахами, схожими на регулярне закохування у свою близьку людину. Це направду неймовірне відчуття, тільки от досяжне воно стає після тривалої роботи над собою і власними взаєминами, а також вимагає постійно правильних думок. Тому багато хто вибирає «щастя поруч», тобто постійного одноманітного зафіксованого стану, коли «я є таким, яким є» і «ти є такою, якою є» і все. Крапка. Подібне фіксування – коматозний стан любові, але, коли людина не готова до росту, то це єдине, на що їй залишається погодитися.

Всі ми хочемо щасливої долі для своїх дітей. Як це практично втілити – розбираємо на онлайн-курсі «Як виховати успішну і щасливу дитину?»

А як знаходити порозуміння з ким завгодно – ТУТ.

Навчайтесь разом з нами! Запрошуємо!

Проблема нашого століття проявляється у тому, що люди не намагаються насолодитися моментом, а насамперед хочуть зробити вигляд насолодження. Наприклад, коли він чи вона разом спостерігають схід чи захід сонця або будь-яку іншу принаду природи, то часто хтось один із них першим ділом намагається зробити селфі й чимскоріш запостити це у соціальну мережу.

Людині вже байдуже все, що відбувається навколо неї, важливо, аби інші бачили: їй добре і цікаво.

Чому таке спостерігається?

Бо людина не вірить у те, що ця щаслива мить ще колись повториться, а отже намагається її зафіксувати. З тієї ж причини людина вкладає всі весільні гроші у поїздку в Єгипет, бо розуміє, що більше за життя такого з нею може не трапитись. Той, хто відчуває потенціал і є вправний у мистецтві жити, ніколи не хапатиметься за конкретну нагоду, як за останню, і повноцінно проживатиме кожну мить, бо справді живе, а не лише намагається скласти враження.

Можливо, вам буде цікава попередня стаття нашого блогу про важливі стандарти життя. Аби перейти до цього матеріалу, клікніть ТУТ. Правильно ставте пріоритети і будьте щасливі!

Проблема більшості взаємин полягає у тому, що люди дають любов за щось, хоча насправді мали б давати її просто так! Ми часто ставимося до любові як до дефіцитного ресурсу: не буду тобі віддавати надто багато, бо «що тоді мені залишиться?».

Натомість любов − це ресурс, який мультиплікується тільки тоді, коли його віддають. Навіть більше, насправді не можна любити, можна бути самою любов’ю. Якщо ми намагаємося любити когось конкретно, при цьому зневажаючи і ненавидячи інших, то отруюємо наші взаємини, бо хочемо ми того чи не хочемо, а коханій людині пропонуємо емоції у тій самій пропорції, що віддаємо їх світу. Хоч як не мити відро, де носять отрутохімікати, чистою вода у ньому не буде, а лише кисла і заражена.

Додатково до нашої статті рекомендуємо прочитати ще текст «Щастя всередині нас…»

Людина, як заготовка – має певні схильності, закладені «від народження», але що ми з неї виточимо чи вирізьбимо − це вже інше, набагато важливіше питання. Зі шматка металу можна зробити ніж, який нищитиме все, що попадеться, а можна зробити ключ до всіх дверей. Іншим аспектом є те, як ми скористаємося рисами, котрі у нашої коханої людини виплекали батьки: ножем можна постійно ранити себе й інших, а можна проводити операції, ключем можна відчиняти двері, а можна закривати серця.

Що заважає відчувати щастя?

заважає щастю

Якщо ви занадто ідеальні (або хоча би так про себе думаєте), то шкодите своїм взаєминам. Оскільки, ймовірно, просто не даєте близькій людині відчути, що вона теж є доброю. Бо як бути добрим біля когось досконалого? Ти, навпаки, постійно відчуваєш себе кимось поганим і, як наслідок, так і поводишся. Переставайте надто старатися бути ідеальними, це покращить ваші взаємини. Повірте, далеко не факт, що вам це вдається, так само як і те, що вашій коханій людині це взагалі потрібно. Є чимало прикладів пар, які не відбулися тільки через те, що хтось намагався бути надто добрим.

Не можна стати щасливим, примножуючи чужі кривди. Не мстіть і не робіть нічого спеціально, у форматі «а щоб знав/ла, як мені було». Це пряма дорога у нікуди. Вам від того краще не стане й інша людина нічого не зрозуміє, а тоненька гілка, на якій досі разом сиділи, почне прогинатися. 

Вміння закохуватись і закохувати у себе дається від природи – це її подарунок, щоб людина не залишилася самотньою за будь-яких обставин, а могла знайти собі пару і народити дітей. Натомість вміння любити потрібно розвинути у собі. Це важка щоденна праця, нічим не краща за роботу на каменоломні чи у шахті. Цілком можливо, що якби люди знали, яка далі мука їх чекає від справжньої й щирої любові, то ніколи б і не хотіли знаходитися разом та помирали наодинці.

Ще як порцію щастя рекомендуємо книгу «Щастя це… 500 причин бути щасливим». Чарівні ілюстрації, які неодмінно змусять вас усміхнутись, влучають точно в ціль і нагадують нам, що у світі існує чимало того, завдяки чому ми можемо щодня почуватися щасливими. Тож занурюйтесь і відкривайте для себе щось незначне чи велике, очікуване чи ні — але саме те, що зробить вас щасливими!

Більшість дуже боїться хороших взаємин і що «все буде добре». Попри нелогічність такого твердження, це насправді єдина причина, через яку люди створюють собі проблеми на рівному місці й замість того, щоб просто любити, – сваряться, переконують одне одного у чомусь несуттєвому, ображають і ображаються, скаржаться і критикують, мстять і закриваються у собі й займаються іншим поведінковим мотлохом. «Все добре» − це часто просто таки нестерпне відчуття, після якого людина не знає, що буде, це наче коли ти дуже довго йдеш до чогось, а коли доходиш, то не знаєш, що робити далі. Хороші взаємини вимагають неймовірної роботи над собою, натомість, коли у людини купа проблем, легше переносити нестерпну легкість буття.

Роман Кушнір (уривок із книги «Чоловік і Жінка, ч. I»)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути відео:

Будемо раді прочитати вашу думку у коментарях до цієї статті.

Головна місія Школи розвитку SPE – готувати Майстрів Життя!

А ви хочете бути Майстром свого життя? Приходьте до нас! Або долучайтеся у соцмережах: Instagram, Telegram, YouTube-канал.

Любові вам!

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn