Про любов, якої ніколи не було

про любов якої не було

Більшість людей, можливо, взагалі ніколи не любили. Вдавали, імітували, робили вигляд, наслідували книжкових чи кіношних персонажів, але самі не підняли з глибин власної душі отого величного і вічного почуття.

Як знати, що людина справді любила?

Вона страждала, її боліло, вона мучилась, але не каялась, вона терпіла, вона змінювалася, вона не знала, що робити, але все ж щось пробувала, і були моменти, коли їй ставало добре, просто тому, що поруч є ота інша людина. 

Не можна зруйнувати любов, якої немає. Можна лише зруйнувати ілюзію, що щось між людьми було. Якщо любов є, то вона навічно (хіба вона перетрансформувалась у інший прояв), якщо її немає, то скоріше за все її і не було.

Коли людина каже, що «пройшла любов», то варто задатися питанням, чи вона була. Бо любов як вміння і як навик довго формується, але і позбутися його не так просто. Наче вміння водити авто, або грати на фортепіано, або більш витончене порівняння – танцювати сальсу: не може бути так, щоб ми щось вміли, а потім раптово забули. Цілком можливо, існувала закоханість і короткотермінова залучаюча мотивація, але навряд чи любов.

Природі важливо, аби ми, як і будь-який вид,  плодились і розмножувались, а далі їй немає значення, що буде. Тому уявімо, що є якийсь ген любити – він переважно передаватиметься тільки тоді, коли люди зачали дитину після тривалих років любові, але середньостатистично більшість зачинає дітей ще до того, як навіть теоретично можуть почати любити до перших п’яти років. А те, що відбулося після зачаття, природі вже не важливо. От і доводиться більшості самим розвивати взаємини «з нуля»!

Люди часто не розходяться не тому, що люблять, а тому, що не певні, що знайдуть когось, хто любитиме їх більше.

Про те, що проблеми є невід’ємною частиною взаємин, ми пишемо у попередній статті нашого блогу — натисніть ТУТ.

чому таке спостерігається

Чому таке спостерігається?

Любовна економіка – хто скільки дає і скільки бере, звісно, повинна мати місце, але не повинна бути основною у стосунках. Якщо не любите, треба йти або працювати над тим, щоб полюбити. Постійно жити у перехідному стані: не люблю, але більше нікого не маю – не можна.

Багато людей живуть нещасливо не через відсутність підстав для радості, а тому, що їх не навчили радіти наявному. Відповідно, вони не мають шансу отримати більшого.

Вміння радіти наявному не виключає бажання отримати більше, але все ж передбачає вдячність за те, що є. Підстав для радості, навіть просто тоді, коли людина ще жива, вже предостатньо – потрібно тільки навчитись їх знаходити. Бо щастя − це не пасивне відчуття (щось мають дати, щось має бути), а активне (щось маю взяти, щось маю зробити). 

Ніколи не будьте незадоволені, що б не трапилось у вашому житті, але можете бути незгідні з цим. Тобто, фактично погоджуючись із тим, що є так як є, ви визнаєте за собою право змінити все, що відбувається. В такий спосіб ви одночасно вчитесь і радіти наявному, і мати сили для отримання кращого. Люди ж часто роблять навпаки: погоджуються з тим, що є, і не пробують нічого змінити, хоч при цьому відчувають незадоволення.

Всі проблеми у взаєминах полягають у асиметричності сприйняття світу чоловіком і жінкою. Для чоловіка важлива можливість досягнення в ім’я своєї жінки, але він потребує, щоб його при цьому «ніхто не рухав». А для жінки, навпаки, важливо, щоб чоловік демонстрував постійно дрібні прояви уваги, тому вона змушена його «рухати». Йому важливо, щоб вона була тільки його, їй важливо, щоб за її увагу боровся багато хто. Їй важливо, щоб він системно і передбачувано здобував для неї ресурс, він натомість прагне свободи від жодних зобов’язань.

Це інь і янь − протиставлення тощо, що об’єднане і доповнює одне одне. Але саме на такій асиметрії і вибудовується поступ – він неминучий. І до того протиставлення двох половинок варто звикнути і навчитись ним насолоджуватись, а не боротись, наче з вітряками. Саме завдяки, а не всупереч тому, що ми такі різні, ми маємо шанс вибудовувати взаємини і насолоджуватися ними. Не намагайтесь урівняти кохану людину з собою: навряд чи вам цікаво буде, щоб у вашому домі жили два «мужика» чи дві жінки. Вибудовуйте на нерівностях.

Читайте цікаву статтю до нашої теми “Любові слід вчитися: як почуватися коханим у подружжі?“.

 Спілкування двох людей схоже на взаємини офіціанта і клієнта. Один прийшов голодний, а другий може отримати гарні чайові, але загалом ніхто нікому нічого не винен, а якщо хтось когось і зобов’язує, то лише собі на шкоду. Клієнт, звісно, може думати, що офіціант повинен підійти до нього, а не спілкуватися по мобільному, але від того його голод меншим не стане. Він, звісно, може «накручувати» себе думкою, що якби офіціант поводив себе гарно (так, як він очікує), то отримав би добрі чайові, але від того його голод меншим не стане. Одним словом, перший крок має робити не той, хто «повинен», а той, хто «більше голодний»: клієнт, якщо йому більше несила терпіти голод, офіціант, якщо йому дуже потрібні щедрі чайові. Але нехай ніхто не визначає за іншого, що кому робити.

змінюватись потрібно нам

Чому потрібно змінюватись вам?

Доки ми не почнемо змінюватися самі, доти не можуть змінитися і люди навколо. Бо всі, хто нас оточує, − це система. І ми впливаємо на всіх інших лише в єдиний спосіб – впливаючи на себе. Прямі зміни ж інших людей є поза межами нашого контролю і, навіть більше того, намагання такого впливу є насильством.

Кожен ваш докір, агресія, критика, образа − це виписування права близькому вчинити так само у майбутньому. І будьте певні: наскільки би свята і добра не виявилася ваша кохана людина, а вона цим правом неодмінно скористається. Ви навіть не підозрюватимете, що оте чи інше непорозуміння виросло на ґрунті ваших давно минулих і забутих слів. Ні, людина поруч вас зовсім не злопам’ятна, вона теж віддасть вам вашу кривду несвідомо. Просто є певний неуникний закон Всесвіту: все, що ми робимо, потім повертається до нас. Ключове слово тут «все». 

Запрошуємо до нас на навчання:

  • Курс безконфліктного та безстресового спілкування, натисніть ТУТ.
  • Мистецтво відповідального спілкування: як знайти порозуміння з ким завгодно?ТУТ.

Реєструйтесь вже зараз! Адже формуючи навички у спілкуванні ви значно покращите якість ваших взаємин!

Тому зазвичай навіть у найгірших ситуаціях взаємин краще близьку людину зрозуміти, прийняти і пробачити. Тим самим ви вирішите дуже багато проблемних ситуацій майбутнього, які ще навіть не настали.

«Хто бере − наповнює долоні, хто віддає − наповнює серце» − користуйтеся таким підходом у особистих взаєминах, і у вас обов’язково вони будуть добрими. Одруження − це карабкання вгору двох скелелазів у одній зв’язці, це гребля двох у одному каное по стрімкій гірській річці; якщо робити комусь гірше і намагатися більше користати, аніж віддавати, то гірше стає обом. Чим більше проблем створюєте коханим, тим більше проблем створюєте собі. І коли сварите на близьку людину, розумійте, що сварите на себе.

Доки не навчитеся брати те, що вам дають, − доти не отримуватимете нічого кращого. Це не означає погоджуватися на всі підряд стосунки, емоції чи ставлення, а швидше радіти і вміти насолоджуватися результатом своїх минулих дій, слів і думок. Адже те, що ви маєте зараз, − це закономірний результат усього того, що ви робили раніше, тому безглуздо відчувати невдоволення тим, що є; адже, окрім того, що це не дає нам жодних переваг зараз, ми ще й отримуємо проблему в майбутньому.

Злагоджені взаємини схожі на дві шестерні, які притерлись і крутяться досконало, попадаючи зубцями у виїмки. І навіть коли один зубець якоїсь шестірні ламається, то друга його зможе витягнути. Будь-яка криза, зовнішня проблема, травма, втрата чи конфлікт не є чимось нездоланним, коли механізм обертального руху налаштований і злагоджений.

Ми є у Телеграм-каналі, Instagram, YouTube-каналі. Долучайтесь! В нас багато цікавинок для вас! А ще вирушайте у «SPEмаркет» за новими навичками та знаннями.

Роман Кушнір (уривок із книги “Чоловік і Жінка I ч.“)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути відео:

Будемо раді прочитати вашу думку у коментарях до цієї статті.

Головна місія Школи розвитку SPE – готуємо  Майстрів Життя !

А ви хочете бути Майстром свого життя? Приходьте до нас! 

Любові вам!

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn