Необхідність проблем у стосунках

проблеми у стосунках

Усі взаємини, як і будь-які процеси навколо нас, мають циклічну природу: день змінює ніч, а після дощу визирає сонце. Не може спостерігатися невпинного зростання надто тривалий період часу, так само, як і невпинного падіння.

Чому проблеми у стосунках є важливими?

Життя – це постійне переливання енергії з одної чаші в іншу. Тому, які б у вас не виявлялися взаємини, пам’ятайте, що завжди так не буде. Ймовірно, це і трохи песимістично, але, з іншого боку, подібне ставлення – шанс на те, що все можна змінити.

Якщо ви хочете у ваших взаєминах зростання, треба трохи спуститись униз – занизити очікування, погіршити поведінку, створити штучні проблеми, але не забагато. І після того, вирішивши їх, можна знову рухатися по висхідній. Наче на біржі: яка б успішна акція не була, існують технічні відскоки вниз, що необхідні для продовження руху її ціни вгору. 

Для чого створювати «штучні проблеми», якщо їх і так у житті вистачає?

Для того, аби підготуватись, і для того, аби реальних проблем не було. Уявіть собі, що ви ходите у спортзал. Але навіщо? − у реальному житті нам і так треба піднімати вантажі, бігати і щось носити. Але той, хто створює собі штучні навантаження, набагато легше долає навантаження об’єктивні, навіть не помічає їх. Окрім того, архітектура нашого мозку передбачає «ложку дьогтю у бочці меду», тобто певну кількість проблем, котрі працюють як вуглекислий газ для легень – стимулює вдихнути нове повітря. І якщо ви робите собі проблеми «штучні», але такі, котрі знаєте, як вирішити, – то «природних» у вас швидше за все не виникатиме!

А ще взаємини схожі на гру в покер: ви або понижуєте ставку, або підвищуєте її. Не можна довгий час грати на одній ставці. Бо іншому гравцеві в якийсь момент стане потрібно більше і він вийде з гри, або вам стане замало і доведеться змінювати стратегію. Життя вимагає постійних змін: той, хто вимагає від нього стабільності й чітких формул, уже програв.

До нашої теми рекомендуємо прочитати статтю “Чому ми маємо бути вдячними  за труднощі, які з’являються в нашому житті?”.

секрет налагодження взаємин_

Секрет налагодження взаємин

Хочу поділитися з вами, як налагоджувати взаємини, знаючи «секрет перевернутої букви U». Переверніть букву в своїй уяві й розділіть її умовно на три частини:

 • Перша висхідна частина характеризує той етап нашої взаємодії з коханою людиною, коли невеликі регулярні зусилля приносять чудові результати: ніколи квіти не носили, а тепер носите регулярно – вау!, не любили готувати, а тепер чоловік отримує смаколики щодня – супер! Результати не забаряться.
 • Друга частина − це пряма горизонтальна лінія − більше зусиль не призводить до видимих результатів: якщо ходитимете у тренажерний зал і займатиметеся за однією програмою, то раніше чи пізніше вона вичерпає себе; якщо робити людині компліментів більше ніж достатньо, вона перестане на них реагувати.
 • І, нарешті, третя частина нисхідна – збільшення зусиль погіршує результати: якщо ви постійно роками миєте посуд чи, наприклад, економите гроші, то кожне повторювання такого вчинку лише погіршуватиме взаємини.

Секрет полягає у тому, щоб відрізнити етап, на якому посилення зусиль зменшує результат і змінити свою поведінку на протилежну:

 • ви завжди були дуже добрі – «закатайте» скандал «на рівному місці»;
 • щодня прибирали – залиште на тиждень бруд навколо;
 • давали необмежено гроші – а тепер джерело пересохло.

Не можна тривалий час робити все однаково, навіть якщо це правильно.

Рекомендуємо психологічну книгу “Мистецтво любові” Еріха Фромма. Чи насправді любов —це результат плідної праці та неабияких зусиль? Книжка торкається навіть найдрібніших духовних проблем людини й досліджує різні форми прояву почуттів… Незвичайні відкриття, факти й приклади надихають своєю практичністю та точністю й навчать проаналізувати своє життя.

З іншого боку, потрібно пам’ятати: потім до своєї «ідеальної» поведінки треба буде повернутися. Проблема одних людей у тому, що вони не роблять системних зусиль у позитивній поведінці, яка б одразу давала значні результати, а інші надто сильно «зависають» у намаганні зробити «добре» і «правильно», натомість життя потребує постійного балансу і відновлення рівноваги. Любов наче мило: чим більше намагаєтеся його втримати, тим більше воно вислизає.

Секрет добрих взаємин доволі простий: нічого не намагайтеся втримати насильно і штучно, відпускайте, і все потрібне само до вас повертатиметься! Не намагайтеся щось робити «через не можу», бо коли у роботі над собою − це запорука особистісного поступу, то у взаєминах це направду шкодить. Довіряйте. Все, що вас має знайти і має з вами відбутися, все вас знайде і відбудеться.

Laisse fair – хай йде як йде.

Любов не варто ототожнювати зі вседозволеністю, так само як прийняття іншої людини не означає толерувати її погані вчинки, безумовна любов не передбачає кордонів, які б не можна було пройти, але передбачає обмеження на етапі формування взаємин. Правила і норми у взаєминах схожі на підрізання пагонів у дерева: якщо занадто захопитись їх красою, то наступної осені не з’явиться плодів.

секрет налагодження взаємин

Запрошуємо до нас на навчання:

 • Курс безконфліктного та безстресового спілкування, натисніть ТУТ.
 • А як знаходити порозуміння з ким завгодно – ТУТ.

Реєструйтесь вже зараз!

Поміркуйте над таким запитаннями: 

 • Чи згідні ви 5 років свого спільного подружнього життя бути ідеальним чоловіком/дружиною?
 • У всьому дослухатись її/його, все робити правильно «так, як пише книжка», щоб усе подальше життя мати ідеальні взаємини з дружиною/чоловіком?
 • Вчитись не обурюватися, приймати людину такою як вона є, підлаштовуватися, відкриватися, постійно шукати порозуміння і співпрацю, гнучко змінюватися …? Кажете, що «ні»? Що це забагато?

Тоді наведу інший приклад:

 • Чи готові ви 5 років працювати без вихідних і відпустки по 10 годин у день, працювати наполегливо і відповідально, не дозволяючи собі ані «халявити», ані робити щось абияк, ані приймати тактичні рішення всупереч стратегічним, тобто постійно вести себе за найвищими стандартами? Що за це буде? Рахунок у найнадійнішому банку, який не скінчається, тобто повний безліміт до кінця життя?

Подумайте над відповіддю…

Більшість людей, що на роботі, що у взаєминах проживуть усе життя, роблячи дурниці й поводячи себе не надто відповідально, робитимуть справи абияк, шукатимуть легших шляхів, уникатимуть пізнання себе і врешті працюватимуть 60 років «за копійки», нічого особливо не досягнувши, так само і у взаєминах маючи постійні проблеми, які вирішать через дистанціювання одне від одного і співжиття «поруч» під одним дахом замість насиченого і повноцінного «життя разом».

А ви знали, що існують різні рівні любові? Тоді читайте нашу попередню статтю, клікнувши ТУТ.

То чи не вартує бодай спробувати прожити 5 років ідеально з найвищими вимогами до власної поведінки, навіть коли ніхто не дає гарантію, що це спрацює? Адже це принаймні дає шанс на якісні взаємини, на відміну від типових підходів, які гарантовано ні до чого путнього не доведуть.

Точно вам скажу, чого хоче людина, – звичайного людського щастя: бути коханою і прийнятною такою як є. Все решта: гроші, квіти, статус, їжа… – похідне. Але Всесвіт не пропонує нам стабільності, і замість того, щоб її бажати, краще навчитися насолоджуватись і зручно почувати себе в умовах постійної нестабільності.

Якість взаємин залежить від кількості спільно пережитих відчуттів. Причому спільні відчуття кількакратно (у кілька разів) якісніші, аніж персональні. Саме у тому взаємини і є привабливі для людей: попри всі труднощі й проблеми, спільні переживання, емоційний досвід і відчуття є достатньо привабливою мотивацією. Напрошуйтеся на найрізноманітніші спільні відчуття, адже це і є саме тим, що найкраще наповнює місткість під назвою Життя.

Ми є у Телеграм-каналі, Instagram, YouTube-каналі. Долучайтесь! В нас багато цікавинок для вас! А ще вирушайте у «SPEмаркет» за новими навичками та знаннями.

Роман Кушнір (уривок із книги “Чоловік і Жінка I ч.“)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути відео:

Будемо раді прочитати вашу думку у коментарях до цієї статті.

Головна місія Школи розвитку SPE – готуємо  Майстрів Життя !

А ви хочете бути Майстром свого життя? Приходьте до нас! 

Любові вам!

 

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn