Математика у відносинах

Математика у відносинах

Чоловіки і жінки по-різному видають бали одне одному. І часто за нерозуміння цих процесів між ними виникають непорозуміння. Отже, уявіть собі: щоб перейти на вищий рівень взаємин, вам потрібно набрати певний рівень балів у свого чоловіка чи дружини.Так само, щоб спуститися з того чи іншого рівня, – ці очки втратити.

Як же рахувати бали у відносинах?

Чоловіки на початку взаємин одразу видають «великий кредит», тобто нехай 1000 балів. Далі чоловік тільки іноді доплюсовує бали за якісь значні справи чи сформовані нею образи і тільки великими пакетами. Тобто:

 • навчилася готувати лазанью для нього − отримуй +50,
 • підтримала у спілкуванні з друзями чи батьками – ще +30,
 • коли пізно прийшов і дружина це зрозуміла, +40,
 • вбрала для нього еротичну білизну − ще +50,
 • зекономила на сумочці − +40,
 • бережно закриває дверку його автомобіля − +30.

Як же рахувати бали у відносинах

Звісна річ, не всі взаємини однакові, і для різних чоловіків дії, за які видаються бали, суттєво відрізняються, але принцип приблизно такий «рідко, але багато за щось суттєве для нього». Втрачає вона бали не за дрібниці типу брудної тарілки, розкиданого одягу чи невдало підібраного слова, а теж тільки за щось «серйозне»:

 • вкотре не хоче готувати вечері -40,
 • посварилася з його батьками  -50,
 • чоловік підозрює у невірності  -300,
 • постійно кричить на дитину -100,
 • кілька тижнів уникає інтимних взаємин -100,
 • постійно говорить про гроші  -50 (звісна річ, усі ці цифри випадкові й потрібні лише для унаочнення принципу).

Жінки натомість починають взаємини з нульовим рахунком, мовляв, завоюй мене. І потроху доплюсовують і відмінусовують бали за дрібні вчинки, постійно і впродовж цілого дня:

 • прийшов із роботи вчасно  +1,
 • помив посуд +1,
 • поцілував перед сном +1,
 • завів дитину в садок +1,
 • зробив комплімент +1,
 • пообіцяв піти у кіно +1,
 • дотримав слова +1, 

… не поставив за собою брудну тарілку в раковину -1,

 • спізнився -1,
 • насварив нізащо на дитину  -1,
 • грає у комп’ютерну гру  -1,
 • мовчить і дується −-1,
 • не сказав, коли прийде,  -1…

Принцип такий «часто, потрохи і за дрібні вчинки».

Коли бали переходять у позитивних вимірах поза якусь кількість, взаємини стають як ніколи добрими, якщо опускаються до певного рівня, – погіршуються або взагалі зникають. Розуміючи таку модель накопичення балів, ми можемо формувати кращі взаємини, оскільки можемо робити те, що кохана людина очікує від нас, а не те, що ми очікуємо від неї. І тоді жінка не припускатиметься помилок, намагаючись зробити багато дрібного для нього, хоча мала б концентруватися на чомусь основному і суттєвому (для нього). В той же час, як він намагатиметься робити не тільки багато важливого (що потрібне для його Его), але і не забуватиме про маленькі сюрпризи, так необхідні їй.

У взаєминах, як і у спілкуванні, набагато важливіше навчитися розуміти іншу людину, аніж намагатися, щоб зрозуміли вас. Хоча самим себе розуміти необхідно.

Психологію стосунків між чоловіком та жінкою варто вивчати починаючи з книг про відносини між людьми. Книгою must-read для кожного є «Ігри, у які грають люди» Еріка Берна.

Як підтримувати добрі відносини?

як підтримувати добрі відносини

Жінці все життя потрібні залицяння й увага інших чоловіків, завдяки яким вона відчуває привабливість, і, коли якийсь чоловік думає, що зможе ув’язнити жінку шлюбом, то він підписує собі вирок: або її інстинкти так проситимуться назовні, що вона рано чи пізно почне напрошуватися на увагу інших чоловіків, або просто зробить життя свого чоловіка нестерпним. Шлюбом варто не ув’язнювати, а лише використовувати його як сходинку для постійного вдосконалення взаємин.

У будь-яких взаєминах є рівновага. І якщо ви бачите дуже красиву і розумну жінку біля, на перший погляд, не достойного її чоловіка, то насправді не помітили чогось, що точно є на другій шальці терезів, наприклад її низька самооцінка чи невпевненість у спілкуванні. Якщо бачите якогось наче привабливого чоловіка разом із занедбаною і недоглянутою жінкою, які йдуть за ручки, не спішіть обманюватися, наче це прикре непорозуміння, добряче придивіться, ймовірно, у того чоловіка пляшка пива в руках або, наприклад, жінка має неймовірну посмішку. Такі приклади є, звісно, спрощенням, але можете бути певні: якщо двоє людей на якомусь етапі життя є разом, то вони точно мають чим «платити» за переваги одне одного і точно компенсують чужі слабкості своїми.

Є ще такий секрет підтримки добрих взаємин: не думайте про свої стосунки, особливо якщо є якісь труднощі, без іншої людини. Тобто, поки вона не прокинулася, поки він не прийшов із роботи, поки ви не поруч і не бачите одне одного, думати про неї/нього – зась! Можете думати про себе і свої відчуття, але не про іншу людину. Коли матимете таке внутрішнє табу, отримаєте шанс на набагато кращі взаємини, оскільки не приписуватимете іншому те, чого насправді немає (не важливо, добре це чи погане) і не впадатимете в ілюзію, наче вам зрозумілі поведінка та її мотиви у коханої людини. Думайте про свої стосунки тільки тоді, коли ви разом!

Обговорюйте те, якого він хоче поводження, коли йому важко, і як хоче вона, що для неї ніжність і що для нього, що вона б хотіла змінити у його поведінці, а що він у її. Тільки коли люди спілкуються між собою, у них є шанс рано чи пізно дати одне одному очікуване, а не просто те, що мають, і вважають, що воно потрібне іншому. Інакше у їхньому житті відбуватиметься, як у притчі про коня і пса, які були настільки добрими товаришами, що пес віддавав коневі найкращі кістки, а кінь – добірний овес, аж поки вони обоє не померли з голоду.

На початках взаємин чимало людей пробують обговорювати важливі для себе речі у стосунках, однак потім, час від часу наштовхуючись на стіну непорозуміння, перестають її розбирати по цеглині й «консервують» свої взаємини, не даючи їм рости. І тільки ті пари, які продовжують обговорювати, а не дорікати, критикувати, ображатися чи робити щось інше демонстративне і нефункціональне, свої взаємини й можливості їх покращення, забезпечують собі постійний ріст, а отже і свіжість взаємодії. Бути цілий день із тим, кого думаєте, що кохаєте, – мука, і без підготовки цього не витримають, так само як і марафонського забігу, понад 98% процентів людей.

Хочете мати добрі взаємини – тренуйтесь їх мати.

Читайте попередню статтю блогу Займіться собою!”

Подружнє життя − все ж рутинна робота

подружнє життя рутинна робота

Хто не навчиться нею насолоджуватися, ніколи не стане щасливим. Так, треба буде навчитись прокидатися кожного дня з одною і тою самою людиною протягом незліченної кількості років, слухати одні й ті самі жарти, готувати та їсти одну і ту саму їжу, щоразу створювати і долати непорозуміння, щоденно проживати свій день бабака і навчитися при тому всьому … отримувати від цього задоволення!

Горе тому, хто не навчиться насолоджуватись одноманіттям і не знайде для себе радостей у щоденних повторювальних діях, такій людині доведеться все життя мучитись і страждати, замість того, щоб радіти і бути щасливою.

Запрошуємо до нас на навчання:

Реєструйтесь вже зараз! Отримуйте задоволення від взаємин!

Не можна мати добрих взаємин, працюючи над ними тільки у часі, коли все добре! Це і відрізняє успішні пари від неуспішних: успішні ставляться до своїх взаємин як до постійного процесу, який, хоча і сповільнюють, але не зупинять тимчасові конфлікти і непорозуміння, натомість неуспішні − працюють над покращенням взаємин тільки у часі, коли «яскраво світить сонечко». Той, хто поволі йде і у дощ, зайде набагато далі, аніж той, хто чекає тільки на хорошу погоду.

Парадокс: чоловіки потребують, щоб їх хвалили за дрібниці (помите горнятко, телефонну розмову, вчасний прихід, принесену квітку тощо), і тоді вони досягатимуть великого, а жінки потребують, щоб їх хвалили за велике (вдало завершений проект, чудово вихованих дітей, вправне господарювання), і вони виконуватимуть дрібниці.

Ми є у Телеграм-каналі, Instagram, YouTube-каналі, TikTok. Долучайтесь! В нас багато цікавинок для вас!

Роман Кушнір (уривок із книги “Чоловік і Жінка I ч.“)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути відео:

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn