Корупція в сім’ї

жінка чоловік обмін щастя потенціал ресурси

Чесно кажучи, спостерігаючи за людьми, можна побачити, що чимало з них живуть як суцільні «емоційні банкрути» – не вміючи примножити той ресурс (справді деколи дуже куций), який їм дають вдома, намагаються «урвати» де тільки можуть, щоб залатати поточну емоційну дірку.

Ця стаття є логічним продовженням попереднього матеріалу на тему “Конфлікт. Чоловік. Жінка. Є варіанти?”. Якщо ви ще не читали, радимо наздогнати нас, а ми тим часом продовжуємо цикл статей на тему взаємин із книги Романа Кушніра Жінка і чоловік. Частина 2.

Хто такі емоційні банкрути та в чому небезпека потенціалу

Перевірити, є емоційна корупція чи ні, доволі просто:

 • Яку емоцію?
 • Скільки обіймів і поцілунків?
 • Скільки часу було вкладено вами у цілі іншої людини?
 • А скільки чого отримали взамін?

Почніть рахувати, але тільки фактичні вклади, які можна виміряти й описати, і ви одразу зрозумієте, хто корупціонер.

До речі, найчастіше проявляють емоційну корупцію щодо дітей, на такому прикладі і поясню її механізм:

Дитина дає мамі відчуття цінності й потрібності («Мамо, принеси мені ведмедика, будь ласка»), натомість отримує крики і нетерплячість («Та почекай трохи! Бачиш, я зайнята, вічно ти все просиш невпопад»). Тобто свій ресурс, скажімо +5, віддає мамі, а натомість отримує +1 (бо крики і докори – це все-таки звертання уваги), і, як наслідок, мама отримає бонусних +4 бали, що вона зазвичай корупційно вкладе або у перегляд телевізійного серіалу, або на пліткування з іншою такою самою мамою. А коли дитина хворіє, тобто віддає ще більше (потреби цінності, любові тощо), батьки можуть на цілком законних підставах, навпаки, віддавати ще менше (офіційний тон, вимоги, докори, маніпуляції тощо), привласнюючи собі решту.

Це дуже коротко про дуже важливі речі, які кожного дня сотнями відбуваються навколо нас, а ми їх навіть не помічаємо, хоча внутрішній калькулятор усе рахує!

До речі, маємо для вас цікаву та корисну статтю із журналу “Експеримент” про Марію Монтессорі. Додайте собі у закладки і обов’язково ознайомтесь.

Не буду говорити про те, що діти виростуть такими самими корупціонерами і що вони обов’язково відіграються на своїх дітях, своїх коханих і, звісно, на старіючих батьках. Скажу лише, що гарною запорукою для боротьби з корупцією є просте правило:

повертайте (дзеркальте) іншій людині саме те, що вона дає вам.

Хоч це і не є схема для розвитку, бо у ній немає примноження, однак цілком добра початкова безкорупційна схема для взаємин зі стажем, які починають руйнуватися.

Зауважте, банкрут – це не боржник, адже емоційно ми ніколи нікому нічого не винні, а людина, яка,не маючи змоги (вміння, хисту, родинної моделі, а зазвичай усього разом у певній пропорції) згенерувати собі відповідні емоції, постійно шукає їх ззовні.

Емоційний банкрут проявляє себе в першу чергу, коли на вашу позитивну емоцію відповідає демонстрацією чи навіть обуренням, причому часто ще й намагається вас переконати, що ви чогось не додаєте, неправильно поводитесь і взагалі маєте бути вдячні, що така людина взагалі захотіла мати з вами справу.

Одне єдине, чим вони відрізнятимуться:

Банкрут на позитивні емоції реагує негативно, а людина з ресурсом, яка б обурена вона не була, негативно реагуватиме тільки на негативні емоції.

потенціал фінанси ресурси взаємодія потік

Небезпека потенціалу

Тут варто трохи відійти від теми і розповісти про другу частину наших взаємин – обмін потенціалом!
Якщо ресурс – це те, що «я вклав у тебе», то потенціал – це «те, що я буду готовий вкласти у тебе».
Потенціал – це такий самий ресурс, тільки ще не реалізований. Його значення не можна недооцінювати, бо взаємини зазвичай розпочинаються саме з використання потенціалів одне одного.
Фактично закоханість – це не що інше як приймання іншою людиною чийогось потенціалу за курсом ресурсу.
І це насправді необхідна еволюційна умова, оскільки на яких інших засадах могли б відбуватися одруження двох молодих людей у віці до 25, які ще насправді не є ані емоційно зрілими, ані духовно багатими, вже не кажучи про те, що ще не мають ніяких професійно-матеріальних здобутків? Тобто без того, щоб ми видавали один одному такий собі кредит, наші взаємини не могли б узагалі початися, фактично одружувались би і народжували дітей тільки зрілі владні чоловіки з молодими, але вже духовно багатими жінками і таких пар, звісно, було б настільки мало, що цілий вид вимер би.

Нагадаємо ще раз про наш особливий курсМенеджмент взаємин“. Ця програма є чудовим засобом для осіб, які хочуть розуміти, вдосконалювати та моделювати свої взаємини. Будемо раді вам посприяти та поділитись досвідом. Долучайтесь до нас будь яким зручним вам способом – можна зателефонувати або зв’язатись із нашим менеджером (зручним для вас способом) та записатись.

Отож доводиться віддавати уявне і приймати уявне, надіючись, що воно колись переросте у реальне.

Більшість взаємин саме тому і починають розпадатися або черствіти (останнє нічим не краще), що закоханість (кредит від природи) вже вичерпала себе, а за цей час подружжя чи просто пара не конвертувала потенціал свій і одне одного у справжній ресурс. І, як наслідок, уже не мають звідки черпати хоч якогось замінника ресурсу і починають паразитувати один на одному, намагаючись вкласти найменше реального ресурсу у взаємини, а натомість взяти найбільше.

Дуже часто саме через те, що люди собі зараховують у стосунках «потенціал», вони дозволяють собі не напрацьовувати на реальний ресурс. Спробую пояснити відмінність, спершу на чоловічих прикладах, а потім на жіночих.

пара одруження щастя чоловік жінка

Чоловічі потенціали та ресурси

Отже, для чоловіка:

 • гроші, які він може заробити, – потенціал;
  гроші, які заробив, – ресурс;
 • геніальна ідея, яку він придумав, – потенціал;
  яку реалізував – ресурс;
 • його знання анекдотів – потенціал;
  те, що він на цьому заробив, – ресурс;
 • його вихваляння перед ліжком – потенціал;
  оргазм жінки – ресурс;
 • його знання все про круті «тачки» – потенціал;
  авто, на якому він їздить, – ресурс;
 • його начитаність – потенціал;
  щоденні заробітки на своїх знаннях – ресурс;
 • дотепи, смайлики і гарні фотоцитати – потенціал;
  вміння надати емоційну підтримку жінці під час ПМС – ресурс;
 • повний гаманець – потенціал;
  витрачання грошей на жінку – ресурс;
 • великі м’язи – ресурс;
  захист на щодень – ресурс;
 • читання віршів – потенціал;
  вміння конвертувати свої вірші у соціальне визнання – ресурс.

Погодьтесь: у більшості чоловіків, якщо з них зняти машкару потенціалів, залишиться мізер, порожній звук. А оті з потенціалом (але без ресурсу) зазвичай і ведуть себе, наче великі роздуті кулі, які лопають при дотику до першого гострого кута. Король за старою доброю традицією виявляється голим.

Жіночі потенціали та ресурси

Те саме стосується і жінок:

 • вміння готувати – потенціал;
  приготовлена страва – ресурс;
 • гарні ноги – потенціал;
  якісний секс – ресурс;
 • обіцянка народити сина – потенціал;
  народжена дитина – ресурс;
 • гарний макіяж чи нова білизна – потенціал;
  поцілунки й обійми – ресурс;
 • улесливі слова – потенціал;
  емоційна підтримка чоловіка – ресурс;
 • демонстрація втоми і нещасності – потенціал;
  самореалізованість – ресурс;
 • наявність великої кількості друзів і подруг – потенціал;
  декілька організованих бізнесів із ними – ресурс;
 • розповіді про свої мрії й цілі – потенціал;
  реалізовані мрії – ресурс;
 • читання новин у соцмережах – потенціал;
  життєва мудрість, толерантність і спокій – ресурс;
 • десятки книг про дітей удома – потенціал;
  щаслива і задоволена дитина, з якою мама легко знаходить спільну мову, – ресурс.

Незалежно від вашої статі, погодьтесь: якщо забрати з рівняння того, що ми даємо і що беремо, потенціали, така сама велика кількість жінок, як і чоловіків, виявиться … банкротами.

Роман Кушнір (уривок із книги «Жінка і чоловік. Частина 2»)

Запрошуємо вас долучитись до нас у соцмережах  Facebook та Instagram, аби не проґавити усілякі цікавинки, події та корисні статті.

Також нагадуємо, що наша Школа – це своєрідний вулик, де постійно відбуваються корисні тренінги та цілі програми із домашніми завданнями та практиками. Актуальні на цей період ви зможете переглянути тут.

А ще раді будемо прочитати вашу думку у коментарях до цієї статті.
Будемо на зв’язку. Вдалого часу!

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn