Ідеальна пара

кава сніг чашка кохання жінка чоловік

Ідеальність у парі

Ідеальні взаємини зовсім не означають: між людьми «все завжди добре», вони ніколи не сваряться і завжди сидять собі, як голубки, і воркують про спільне майбутнє. Це хіба якась абстрактна і видерта з контексту картинка з дешевого бразильського серіалу. Насправді ідеальність у подружньому житті − не що інше, як постійна готовність порозумітися один із одним і відкрити обійми першими, вже не кажучи про те, щоб завжди бути готовим відкрити їх назустріч! Отакі взаємини − це геть не легко, адже вимагає постійної, до кінця життя, роботи над собою, як наслідок, багато хто від них відмовляється і заповнює пустку мрією про вигадані «ідеальні». Сваріться на здоров’я, з’ясовуйте стосунки, скільки хочете, але завжди пам’ятайте: ви маєте перші зробити крок назустріч і бути готовими виправити саме те, що потребує від вас кохана людина. Від подібного підходу виграють як кожен із вас зокрема, так і подружжя загалом.

Один із фундаментальних законів Всесвіту звучить так: аби щось отримати, маємо щось віддати. Настільки все очевидно і зрозуміло, що ми просто … забуваємо про це у щоденній рутині й метушні. А ще частіше згадуємо правило, коли воно стосується не нас, а когось іншого. Щоб отримати краще життя, маємо віддати старі установки, позбутися засмерділих від старості моделей поведінки, викинути геть минуле невдоволення і злий настрій, відмовитися від хибних стереотипів і зайвих шаблонів! Якщо це очевидно, то залишилося лише взяти_і_ зробити. Як? Читайте статтю “Обережно! Відносини!” у нашому блозі.

Читати думки коханої людини дуже просто: все те саме, що ви думаєте про неї, вона думає про вас.

ВСІ ТІ САМІ ПРЕТЕНЗІЇ, ЩО ВИ ХОЧЕТЕ СКАЗАТИ СВОЇЙ ДРУЖИНІ ЧИ СВОЄМУ ЧОЛОВІКОВІ, ВОНА/ВІН ПРИПАСЛИ І ДЛЯ ВАС!

Наприклад: коли вам видається, що чоловік про вас мало турбується, то він у цей самий момент думає, нібито і ви про нього мало турбуєтеся. Коли видається, що вам не допомагають, то іншій людині так само видається, що ви не допомагаєте. Коли ви хотіли би більше добрих слів, то зрозумійте: тому, хто їх не каже, теж цього бракує. Відтепер читайте думки коханої людини (чи будь-кого, з ким проводите достатньо багато часу), просто заглядаючи всередину себе й аналізуючи те, що думаєте про кохану людину самі. Тому добряче подумайте перед тим як подумати!

Майте терпіння на зміни!

Якщо, наприклад, чоловік постійно запізнюється, то сприймайте його слова «Я сьогодні прийду вчасно» як «Я старатимуся сьогодні прийти вчасно, і буде направду добре, якщо я вийду на кілька хвилин раніше і на кілька хвилин спізнюся менше, аніж зазвичай, і, може, через 7-10 років мені нарешті вдасться не просто не спізнюватись, а навіть приходити завчасно». Вже і зараз, одномоментно людина не змінюється. І навіть якщо він прийде вчасно сьогодні, то немає чого радіти – наступного разу компенсує це своїм ще більшим спізненням. Будьте готові до змін повільних і плавних, таких, що помітні з роками. Наберіться терпіння: він/вона обов’язково зміняться – ви головне дочекайтеся.

Кожен має свій ідеал краси, протилежності притягуються, а шлюб робить людину щасливішою. Романтичні стосунки оповиті багатьма стереотипами. Втім, висновки наукових досліджень можуть вас здивувати. Читайте далі у статті “П’ять несподіваних фактів про кохання і стосунки”.

Рівні взаємин

Коли автомобіль брудний, одна додаткова плямка навіть не буде на ньому помітна. А от коли машина ідеально вимита, то видно кожну-кожнісіньку зайву цятку. Коли людина їсть усе підряд, то може на диво добре виглядати, однак часто як тільки переходить на здорову їжу, але споживає щось шкідливе, одразу з’явиться прищ на носі. Як тільки ви переходите на глибинні взаємини, одразу починають проявлятися маленькі труднощі й «вилазити» проблеми, про які ви раніше навіть не задумувалися, просто не помічали їх. Вони можуть легко вивести вас із рівноваги і знову повернути на шлях минулих, непропрацьованих і абияких стосунків. Однак, якщо правильно скористаєтеся своїм ресурсом, то з часом навчитесь позбуватись якнайдрібніших непорозумінь і перетворювати їх у новий ресурс. Та будемо відверті: люди настільки часто бояться тої глибинності й чистоти, за якою відтепер доведеться постійно пильнувати, що краще виберуть незнання й черствість і наглухо заляпають власні серця брудом, тільки, аби не слідкувати за новими плямками. Як вчинити, вибирайте самі!

Ваші найкращі вчителі

Ті, з ким у вас є чи були найбільші проблеми, − ваші найкращі вчителі! Звісно, ви можете почуватися невдячними, бо, можливо, саме ці люди найбільші проблеми у вашому житті й створили. Але, хтозна, ймовірно, вони готували вас до чогось дуже важливого у житті?

Будьте готові, що ваші минулі скелети вилазитимуть із шафи, аби станцювати свої танці у найбільш невідповідні моменти. Наприклад, коли ви вже готові до підписання важливого контакту на роботі, цілком несподівано можуть загостритися взаємини вдома. Коли, здавалось би, все налагодилось у спілкуванні з дитиною, «валиться» спілкування з коханою людиною. Все це проявляються минулі недопрацювання. Ситуації, які ми колись закрили тільки тимчасово, залишили, а потім забули повернутися до їх остаточного вирішення.

руки пара кохання жінка чоловік

Життя як комп’ютерна гра

Життя схоже на комп’ютерну гру, де на новий рівень ми переходимо, лише коли завершили рівень попередній. На тому новому рівні нас чекають складніші виклики і більші труднощі, але наш персонаж уже достатньо прокачаний для них. І так само, як і у великій грі Життя, Розробник особисто зацікавлений, щоб учасник пройшов усі рівні і щоб йому при цьому було важко, але не занадто.

Чим більше у вас секретів і недомовок, тим гірше вам обом. Чи знаєте, як ловлять велетенських китів інуіти на своїх крихітних човниках? Вони підпливають до кита і заганяють у його тіло свій гарпун. Кит, який має навіть невелику рану, що кровоточить, не опускається у морські глибини, а плаває на поверхні. Дрібна рана непомітно кровоточить, і поволі він тратить сили. Інуіти не намагаються його далі атакувати, а лише вичікують, коли кит достатньо ослабне і стане їх легкою здобиччю. Отак велетенська істота з часом гине від маленької ранки. Кожні секрет і недомовка − гарпун, який хоч і непомітно, але повільно і переконливо забирає у вас сили. Звісна річ, боляче видирати гарпуни з власного емоційного тіла, однак рано чи пізно це зробити доведеться, інакше маленькі й непомітні рани таки поставлять під сумнів ваші можливі якісні взаємини.

Екзамен

Будьте готові, коли все у вас стане добре, пройти ЕКЗАМЕН. Тобто певну складну ситуацію на тему, яку ви зовсім недавно вирішили, що освоїли. Ви, може, навіть думаєте, що ще не готові, але Великий Вчитель Життя думає по-іншому. Здавалось би, ви тільки нещодавно збагнули, як правильно вирішувати конфлікти, − очікуйте конфлікту. Навчилися бути фінансово незалежні – очікуйте фінансових проблем. Зрозуміли, як вибудовувати взаємини і що далі робити з коханою людиною, і от на тобі – нова неприємна несподіванка у вашому спілкуванні. В такі моменти важливо зрозуміти: це нормально і це закономірний етап для переходу на новий рівень взаємин. Людина, що по-справжньому любить, нікуди від вас не дінеться. А за людиною, яка не любила й пішла геть, і сумувати немає чого.

Клей у взаєминах

Добре задумайтеся над питанням: що у ваших взаєминах є «клеєм». Тобто таким, що тримає вас зараз і планово триматиме потім. Що спільне для вас? Що об’єднує? На основі чого можна «зліпити» спільне майбутнє? «Клеєм» може бути наступне: світогляд; ставлення дітей; спільні мандрівки; спільні цілі; плани і задуми по якихось проектах; релігійні уподобання; спортивні захоплення; спільні інтереси; фізична привабливість; якісний секс; мрії про спільних дітей; матеріальна вигода; цікаве проведення часу тощо. Одним словом, багато всього, що відповідає на питання «Що нас єднає зараз і що єднатиме у майбутньому?» Зауважте: кожен клей має здатність висихати, а окрім того, іноді ми обманюємось і намагаємося клеїти тим, що не має «клейких властивостей». То який «клей» з’єднав вас між собою, а який триматиме якнайдовше?

Коли дуже хочете змінити когось, спершу змініться самі − ви ж теж не ідеальні! А якщо це стосується коханого/ї, то спершу усвідомте: ви неспроста саме таку людину вибрали, тож, можливо, ви більше потребуєте отих змін, аніж вона?

Як я вже писав, переважна більшість конфліктів виникають через те, що у когось із подружжя, а скоріше за все в обох людей надто низька самооцінка. На жаль, мало кому з дитинства батьки передають у доросле життя добре ставлення до самих себе і, як наслідок, до світу навколо. І, звісно, у першу чергу роблять це не спеціально, а лише тому, що самі такого ставлення не мають.
Людина з низькою самооцінкою:

  • Більшість компліментів сприйматиме як лестощі.
  • Більшість порад сприйматиме як докори.
  •  Довше пам’ятатиме ваші минулі кривди і згадуватиме їх вам.
  • Частіше обурюватиметься й ображатиметься на поведінку інших.
  • Не бачитиме причин у собі.
  • Щонайменше зауваження вміє роздути до рівня глобальної проблеми.
  • Звинувачуватиме.
  • Намагатиметься менше віддати і більше взяти.

Однак, якщо ви помітили всі ці риси у коханому/ій, не спішіть робити передчасні висновки: насправді люди вибирають одне одного собі у пару за однаковим рівнем самооцінки, а окрім того, у чоловіків і жінок вона проявляється по-різному. Отож скоріш за все проблеми не тільки у ній/ньому, але і у вас самих.

То як жити з людиною, яка має низьку самооцінку? – Носити на руках; усвідомлювати свої вчинки і навіть думки; пробачати; відпускати; цінувати і нічого не вимагати натомість; на холодне дути, а все це можливо, тільки коли нормальна самооцінка буде у вас, тож спершу ЗАЙМІТЬСЯ СОБОЮ!

Тайм-менеджмент: навчись встигати все! Ми всі хочемо мати більше часу. Наш курс допоможе Вам це втілити!

Роман Кушнір (уривок із книги «Жінка і чоловік. Частина 2»)

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn