Як вирішувати конфлікти у взаєминах?

Люди часто зависають у часі, де з’являються невирішені проблеми. Для когось це дитинство, для когось шкільні роки, у когось час проблем між батьками, а у когось попередній шлюб. Натомість, щоб радо і з високо піднятою головою йти по життю вперед, необхідно вирішувати питання у міру їх надходження – у часі, в якому вони з’являються. Не залишайте за собою «хвостів», а коли вже залишили, – поверніться і допрацюйте.

Все негативне, що ви демонструватимете і проявлятимете щодо коханої людини: незадоволення, гнів, образи, – обов’язково повернеться бумерангом. Тобто вам покажуть те саме, причому, що кращі у вас взаємини, то швидше все повернеться, а що гірші, то часовий лаг буде більший. Ось чому люди з хронічно проблемними взаєминами зазвичай не розуміють причинно-наслідкового зв’язку і, як наслідок, втрачають можливість впливати на ситуацію.

Цілком ймовірно також: у перший десяток років ви відпрацьовуватимете прояви, на які напрацювали не ви, а ті, що походять від ставлення батьків у дитинстві нашої коханої людини, а також вкорінені в її/його минулих взаєминах.

Ніколи не обговорюйте з друзями чи співробітниками, як і батьками, власних домашніх проблем і непорозумінь із коханими. Бо так ви забираєте силу в коханих і робите їх агресивними, а окрім того, переносите відповідальність за життя на інших, які її точно не нестимуть, бо мають свою непосильну ношу.

Річ не в тім, щоб не виникало конфліктів, а в тому, як ви з ними справлятиметеся і справляєтеся! Конфлікти з’являтимуться, бо непорозуміння між чоловіком і жінкою закладені від природи, але от те, як ви їх вирішуватимете та які висновки робитимете, залежить від вашого вибору, суміші волі й особистісної ефективності.

Якщо на вас хтось накричав або ви посварилися з кимось чужим, будьте дуже вдячні, адже він вас попереджає: те саме може статись і з близькими – бо ви зараз до цього готові, налаштовані на конфлікт. І людина наче випереджає події, підносить сірник, коли бочка з порохом уже підготовлена. Все навколо є сигналами, потрібно лише навчитись їх читати. Жодної людини у нашому житті немає просто так.

Як перевірити у конфліктній ситуації, хто не має рації:
Той/та, хто не може вибачитися, – той і не має рації;
Хто не готовий визнати себе винним, – той і не має рації;
Хто жаліється на іншу людину – той і не має рації;
Хто сердиться – той і не не має рації;
Хто не дивиться в очі – той і не має рації;
Хто вказує на провини іншого – той і не має рації;
Хто незадоволений – той і не має рації;
Хто не говорить – той і не має рації;
Хто обрубує на півслові – той і не має рації;
Хто шукає причину в іншому – той і не має рації;
Хто відвертає погляд – той і не має рації;
І найголовніше: ХТО НЕ ГОТОВИЙ ВІДКРИТИ СВОЇ ОБІЙМИ – той і не має рації.

Однак навіть коли виявили, що праві саме ви, це вам нічого не дасть. Краще спитайте себе і згадайте своєчасно добре відому фразу: ти хочеш мати рацію чи бути щасливим/ою?

Саме лише усвідомлення правоти, окрім вищості й невиправданих очікувань, у вашому житті нічого не змінить.

Чи може бути конфлікт вирішений односторонньо? – Так, може, тоді він перетворюється на внутрішній конфлікт тої людини, яка далі розмусолює проблему і самонакручується у ній.

Це не проблема, якщо хтось вважає, що на його боці правда, а радше норма, проблема починається тоді, коли хтось починає вважати, що хтось інший не має рації.

Автор: Роман Кушнір (“Жінка і чоловік: як знайти порозуміння ву особистих взаєминах. Частина II”)

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn