Формула взаємин

кохання

Формула об’єднання партнерів за рангами

L(M) = L(W),

враховуючи, що L = R + P

R(M) + P(M) = R(W) + P(W)

де L загальний ранг людини; R – ресурс; P – потенціал.

Чоловік і жінка завжди об’єднуються між собою на засадах рівності їхніх рангів. 

Людина хотіла б віддати якнайменше (в ідеалі – нічого), а взяти якнайбільше (в ідеалі – все). Проте не може цього зробити, бо таке бажання «впирається» у дзеркальне бажання від інших учасників. Тому доводиться хотіти більше, вкладаючи менше. Але це теж нереально, бо суперечить закону обміну. Однак, не бажаючи погодитися з рівноцінним обміном, людина все одно шукає хоч найменшої можливості взяти більше, а віддати менше, щоразу «натикаючись» на таке ж бажання партнера. 

У людських взаєминах можливостей до подібних «маніпуляцій» вистачає і у першу чергу завдяки асиметричності інформації, знань, відчуттів і почуттів. Фактично, маючи змогу видати фіктивне зусилля за справжнє, людина отримує шанс на шахрайство. Найпростіший спосіб «обдурити партнера» – це видати свій потенціал за ресурс. Давайте розберемося з обома поняттями. 

Поняття ресурсу та потенціалу

Ресурс – це наявність у людини того, що для інших є в дефіциті. Це може бути і час, і гроші, і яблука, і інформація, і опіка, і любов. Одним словом, будь-що матеріальне або нематеріальне, чого не мають люди у найближчому оточенні в поточний момент часу, може виступати ресурсом, і відповідно, якщо навколишні це мають, то навіть поклади діамантів ресурсом не є. 

Про те, де і як знайти ресурси у відео:

Натомість потенціал – «можливість здобути ресурс», або «майбутній ресурс». Іноді ілюзорний, іноді справжній, а іноді навіть недооцінений. Однак завжди майбутній, перспективний. Спробуйте подумати, в якій пропорції ви оцінюєте у людини наявність мільйону і потенційну можливість заробити нею мільйон? 

Фактично ресурс більш цінний, бо/але потребує більше часу на його здобуття. Потенціал лише виглядає як ресурс, імітує його, «обіцяє» ресурс у майбутньому, не завжди виправдовуючи ці «обіцянки». З іншого боку, відсутність потенціалу теж сприймається зле: мільйонер на смертному ложі такий же «цінний», як і бідняк. Окрім того, є періоди у житті, коли людина за інших рівних умов ще не може бути особливо ресурсною. Мова йде про підлітковий і юнацький вік (це найперще стосується хлопців, а не дівчат. Детальніше про це – в книзі «Чоловік і жінка: Частина 2»). Відповідно, доводиться приймати до розрахунків і одне, і друге, тобто і потенціал, і ресурс. 

формула любові

Піки ресурсності у чоловіків та жінок

У взаєминах між чоловіками і жінками ще більше все заплутує неспівпадіння піків ресурсності. Жінка більш біологічно ресурсна в молодому віці, а чоловік більш матеріально ресурсний у віці зрілому (слід врахувати, що для нашого виду цінним є й чимало інших сурогатів – емоційний, інтелектуальний, духовний тощо). Відповідно, доводиться домовлятись і якось порівнювати непорівнюване, тобто наявне і перспективне. А всюди, де є асиметрія (в даному випадку часова), може мати місце шахрайство. Адже вигідніше показати себе «з кращого боку» і бажано занизити ресурс партнера. Особливо на цьому залежиться чоловікам замолоду і жінкам перед клімаксом. Як наслідок, чоловіки і жінки вибирають різні стратегії: 

  • Набагато старший чоловік може вибрати набагато молодшу жінку, щоб прожити з нею все життя. 
  • Юний чоловік може вибрати старшу жінку, щоб швидше отримати бажане. 
  • Ресурсний чоловік може вибрати «непримітну» жінку, щоб мати ресурс ще на одну. 
  • Малоресурсна жінка здатна вибрати стратегію «імітування можливого коханця», щоб забирати «зайвий» ресурс у більш ресурсного чоловіка. 
  • Ресурсна молода жінка змушена «істерити», щоб «конвертувати» більше потенціалу в ресурс чоловіка. 
  • Набагато молодша жінка може погодитися на старшого за себе чоловіка, тільки якщо він має достатньо ресурсу. 
  • Низькоресурсна жінка не зацікавлена у високоресурсному чоловікові, бо побоюватиметься ризиків втрати доступу до його ресурсу. 

Це лише декілька варіантів стратегій. Насправді їх є в рази більше і власне рекомендую порозмірковувати самостійно, які ще стратегії можуть вибирати чоловіки і жінки, враховуючи:
а) відмінності в піках ресурсності;
б) необхідність брати до уваги і потенціал, і ресурси;
в) визначення потенціалу і ресурсу. 

сварки у стосунках

«Експлуатація любові»

У повсякденному житті насправді все ще складніше! За рахунок того, що вступна стратегія може з часом змінюватися залежно від зовнішніх факторів (обставини навколо, ситуації, нові гравці) або під впливом внутрішніх причин (родинна модель, звички), правила змінюються по ходу гри! 

Тому зовсім не дивно, що у повсякденному житті має місце таке поняття, як «експлуатація любові». Тобто, використовуючи важіль моральних принципів 30-ки (уявимо собі таку шкалу ресурсності від 1 до 100), видають себе 40-ками завдяки потенціалу, граючи з гравцями, які скоріш за все теж є 30-ками, які видають себе за 40-ки. Тобто згідно з нашою формулою 30+10=30+10. Причому дуже часто роблять це несвідомо, тобто обманувши самі себе і повіривши у власну «сороковість». І тільки у тривалій перспективі деякі пари «доходять» до розуміння Всесвітнього рівняння обміну, яке метафорично можна озвучити чудовою народною приказкою: «Яке їхало, таке здибало!»  

Для кращого розуміння відносин між партнерами відвідайте наш курс «Менеджмент взаємин».

Чесно проаналізуйте свої партнерські стосунки і запишіть свої думки у коментарях.

Про “Засади формування взаємин” пропонуємо прочитати ТУТ.
А про “Розуміння в парі” – ТУТ.
Удосконалюйтеся, працюйте найперше над собою і матимете якісні, наповнені, щасливі стосунки!

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn