Для батька: Час на бізнес і час на сім’ю

час на бізнес

Кожен зовнішній успіх, якого ви здобули чи здобудете, як от: кар’єра, гроші, посада, майно тощо, – це лиш внутрішній прояв взаємин з коханою людиною і дітьми, вміння радіти життю, ставлення до себе і до навколишніх.

Робота vs. сім’я

До мене часто звертаються дружини багатих чоловіків із однією й тією самою проблемою: чоловік весь час «пропадає» на роботі: іде, коли дитина ще спить, приходить, коли дитина вже спить. Якщо це про вас, то задумайтесь: невже робота має справді більший пріоритет, аніж життя вашої сім’ї? Так, можна вік прожити, а одруженим не бути і дітей не мати, попри штамп в паспорті і декілька дитячих свідоцтв про народження.

Не кажіть, що у вас немає часу, бо це самообман – у нас усіх є 24 години на добу, і так, як ми їх використовуємо, – лише питання наших пріоритетів. Ставайте ефективними – вмійте поєднувати і знаходити час на свою сім’ю. Як кажуть: на смертному ложі мало хто шкодує про те, що занадто мало часу проводив на роботі, а про те, що замало любили, зокрема й своїх дітей..

Як батькові вам точно сподобається онлайн-курс «Як виховати успішну і щасливу дитину?»

Ваше основне завдання у житті – не організувати якнайбільше бізнесів чи зробити щонайкращу кар’єру, та й навіть не зібрати якнайбільший капітал, а побачити, як ваша донечка виросте і сама стане дружиною й мамою, а син змужніє і створить свою сім’ю, де у радості і гармонії плекатиме своїх дітей. Це природний еволюційний механізм турботи про наступне покоління і передача своїх набутих рис. Та саме собою нічого не передається – потрібно передавати, а для цього необхідно проводити час і вміти насолоджуватись спільно проведеним часом.

Шановні чоловіки, не втрачайте будь-якої нагоди бути присутнім у житті своєї сім’ї: потрібно допомогти по господарству – допоможіть, треба залишитись з дитиною – чудово, відвести у садок – хто ж як не ви, погодувати – звісно, заспокоїти – так, і це чоловіча робота.

Я не побоюся безапеляційно ствердити, що всі по-справжньому успішні (зовнішній прояв) чоловіки є щасливими сім’янинами (внутрішній прояв). Тож не обмежуйте себе у можливості стати багатими і успішними – проводьте більше часу зі своїми сім’ями.

дружина

Ваша жінка у житті сім’ї

Жінці обов’язково потрібно дати час побути наодинці зі собою і без дитини! Почніть давати своїй коханій такий час, і вона знову розквітне. Хай пройдеться вулицею чи крамницями, відвідає фітнес-центр, погуляє у парку, сходить у косметичний салон чи проведе час з подругами. Жінка, яка не має можливості ані на крок відійти від своєї дитини і жінка, яка перманентно має час на себе – це дві різні жінки. Час від часу така можливість не просто бажана, але і необхідна.

Постійне безперервне перебування вашої дружини поруч з вашою дитиною – шкідливе і для їхніх стосунків, і для ваших взаємин. Якість виховання вашої дитини, тобто її майбутній успіх, прямо пропорційно залежить від якості взаємин між вами і вашою дружиною. Не можна мати погані взаємини з коханою жінкою і при цьому розвивати тільки взаємини із дитиною. Тільки коли жінка долюблена – дитина буде щаслива.

Корисну інформацію про стосунки ви знайдете у статтях «Іденальна пара», «Заохочення».

Дуже часто виховання дитини – це формування власних щасливих подружніх взаємин. Тож ніколи нічого своїм дружинам не доводьте, ні у чому не переконуйте, не самоутверджуйтесь на тих, хто залежний від вас (бо поки дитина маленька, так і є). Сконцентруйтесь на тому, щоб зробити свою жінку щасливою. Повірте, натомість вона зробить вас багатими, а вашу дитину виховає успішною.

Чомусь чоловікам важче вчитися виховувати дітей. Вони завжди «знають більше» і мають меншу схильність адаптовувати своє мислення до думок інших людей. Принаймні на курсах, присвячених моделюванню стратегій дітей, відсоток присутніх чоловіків завжди нижчий за відсоток жінок.

Однак саме від поведінки чоловіка більше залежить те, якою виросте його дитина. Він – наче той фундамент, на якому тримається перший поверх його сім’ї: дружина, на якій тримається другий і наступні поверхи – діти. І якщо вам видається, що дружина не так взаємодіє з дітьми (тріщина на першому поверсі), то, можливо, уся проблема у фундаменті і треба щось змінювати у взаєминах із нею? Почати більше любити, турбуватись і приділяти час?

Для покращення стосунків з вашою другою половинкою перегляньте коротке Ютюб-відео:

Правда про виховання дитини

Запитайте себе: вас все влаштовує у поведінці ваших дітей, у взаєминах з ними та й загалом у тому, як живе ваша сім’я і як ви вмієте ладнати зі своєю дружиною? Якщо, так – то й гаразд, мабуть, і не потрібно вам випробовувати нові підходи у взаємодії. Втім, якщо бачите, що щось іде не так, то треба почати вчитися: відкидати старі шаблони і тестувати нові способи. Життя іншої людини і її майбутніх поколінь – не жарти! А виховання і є якраз таким відповідальним завданням, життєвим викликом для справжніх чоловіків.

Читайте попередню статтю для батька «Ціль – бути батьком».

Не обманюйте себе: виховання дитини – таке саме чоловіче завдання, як і жіноче. Бо хто, окрім вас, може прищепити дітям риси цілеспрямованості, наполегливості і впевненості у собі?

Часто помилково вважають, що для особистісного зростання дитина більше потрібна жінці, аніж чоловікові. Що, мовляв, коли жінка вже стала матір’ю, то може бути повністю реалізованою і довершено щасливою. Однак для чоловіка – батьківство є не менш важливим, ба навіть обов’язковим етапом, який необхідно пройти для того, щоб стати повноцінною особистістю.

дитина батькові

Що дає дитина батькові

– Новий рівень відповідальності, а отже, і більше можливостей.
– Повернення до часу «тут і зараз» – таке собі ресурсовідновне «одитинення».
– Реалізація себе у ролі батька – голови сімейства.
– Можливість передачі власних мемів (рис, навиків, світогляду тощо) наступним поколінням.
– Більше часу – у парадоксальний спосіб вміння поєднувати час на професійну діяльність і сім’ю робить нас ефективнішими, позбавляє зайвого і вивільняє нам час.
– Можливість краще зрозуміти себе і причини власних життєвих сценаріїв, закладених батьками у ранньому дитинстві.
– Можливість відчути справжню радість життя, беручи безпосередню участь у новому житті.

Ніщо не замінить дитині любові батьків. На будь-якому етапі розвитку, серед будь-яких умов це завжди найважливіший ресурс, який потрібен дитині. Він проявляється у спільному проведенні часу, підтримці, спілкуванні, веселощах. Це наче те паливо, яке приводить у рух саме Життя. Не позбавляйте його своєї дитини!

Уривок із книги Романа Кушніра «Як виховати успішну і щасливу дитину?»

Долучайтеся до нас у соцмережах: Інстаграм, Фейсбук, Ютуб.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn