Як чоловіки розподіляють фінанси? Жінки, запам’ятовуйте!

На курсах і тренінгах жінки часто жаліються на те, що чоловік не зовсім їх фінансово влаштовує: чи то мало заробляє, чи то звик до комфорту і не хоче змін, або просто нестерпно фінансово поводиться (надмір економить чи витрачає, все рахує або, навпаки, нічого не рахує, тощо). І тоді доводиться пояснювати, що на різних етапах чоловік потребує різної підтримки і різного “включення”. Розглянемо три основні етапи, які чергуються між собою у різній послідовності.

Етап “чоловік не має грошей” – з різних причин: чи то ще через молодість, чи через ситуативні і випадкові обставини, або тимчасово у конкретний момент. Чи вмієте ви поводитися із чоловіком на такому етапі? Якщо будете занадто м’які, чоловік застрягне у цьому стані, якщо занадто жорсткі, не матиме емоційного ресурсу, щоб вийти із нього. Дуже важливо також, який етап був попередній.

Етап “чоловік заробляє гроші” – стадія активного примноження капіталу чи ресурсу, “go-go етап”, коли чоловік біжить вперед, не озираючись. Він не може зупинитись, він у погоні за мамонтом. Чи вмієте ви працювати на цьому етапі? Чимало жінок намагається погасити запал чоловіка, самі цього не розуміючи, – претензіями щодо недостатньо проведеного часу чи скандалами й істериками. Якщо чоловік справді сильна особистість, то, ймовірно, він перейде до наступного етапу, а якщо ні, то знову залишиться без грошей.

Етап “чоловік має гроші”. “Ура! Він піймав свого мамонта, тепер має поділитися”, – думає жінка і дуже швидко (або не дуже швидко, залежно від розміру мамонта) переводить коханого до етапу… “чоловік не має грошей”! Звісна річ, це лише узагальнення, адже у чистій формі такого етапу не існує, як і усіх інших, втім, певні домінуючі елементи проявляються завжди.

Так от, для того, щоб бути справді фінансово грамотною жінкою і хизуватися своєю “жіночою мудрістю”, варто вміти працювати на усіх трьох етапах. І мудрість ця, як і у всьому іншому, полягає у пошуку балансу і готовності врівноважувати свого чоловіка.

Якщо Вона має відповідні родинні моделі і вміє поводитися тільки на першому етапі, то рано чи пізно стане нещасною жінкою із вічно бідним чоловіком. Якщо вміє працювати на перших двох етапах, то чоловік так ніколи не приділятиме їй належного часу і, ймовірно, піде геть, або заведе коханку. З іншого боку, якщо вміє взаємодіяти з чоловіком тільки коли він «при грошах», то сама хіба на роль тої коханки і претендує, бо для нього вона не більше ніж повія, блудниця. Комбінація етапу другого і третього дає переваги, тільки коли пара живе у ситому суспільстві без потрясінь і з прогнозованим кар’єрним та соціальним зростанням для чоловіка, але це майже ілюзія.

Простіше кажучи: етапи переплітаються у довільних комбінаціях і не обов’язково випливають один із одного, а так, як упродовж життя такі фінансові хвилі накочуються десятки разів,  то і справжній жінці варто вміти взаємодіяти зі своїм чоловіком на усіх трьох етапах.

Дорогі жінки: тож які стратегії і моделі поведінки ви підготували для своїх коханих? На яких етапах вам найважче, а на яких найлегше? До чого схиляє вас ваша родинна модель? Розберіться у собі і ви вмітимете проводити свого чоловіка на який завгодно етап.

Автор: Роман Кушнір

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn