А ви готові любити?

закоханість, любов, відносини

Перед тим як читати статтю, добряче подумайте, чи вам справді потрібна любов. Адже це таке почуття, яке створює цілу купу проблем: доведеться змінюватися, підлаштовуватися, «наступати собі на горло», приймати і пробачати, плакати від радості й розпачу… І це постійно! Невпинно! Без найменшої надії, що колись це все припиниться! Направду тривалий час за все життя люблять тільки одиниці, може, десяток людей на сотню, а може, і ні. Адже любов – це почуття, яке потрібно постійно і неупинно плекати, тобто постійно працювати над собою, а це, зі свого боку, означає постійний біль, без права на полегшення.

Чи готові ви до такого?

Любити по-справжньому може лише щаслива, цілісна людина, яка знайшла себе. Не та, хто шукає когось, щоб заповнити прогалину у власному житті, а та, яка сама є одиничкою і потребує іншої людини лише заради того, щоб примножити спільне щастя. Два нещасні огризка не можуть зробити одне одного щасливими. Так само, як і голодний не може нагодувати голодного. Вони здатні лише йти, тримаючись за руки, і думати про окраєць черствої хлібини за пазухою у «коханої» людини, такі люди разом можуть дійти лише до ще більшого нещастя.

Не намагаюся відговорити чи зобразити щось у темних барвах, бо, чим більше болю переживете, тим більше радості матимете і воно насправді того вартує, лиш перепитую, чи ви до того готові.

Природа закоханості зовсім інша – це біологічний процес. Тобто ви влюбитеся по вуха і просто так, за замовчуванням, незалежно від вашої ваги, зморшок чи прищів на обличчі, освіти, рівня доходу, охайності зовнішнього вигляду. Природа подбала про те, щоб при деякій комбінації факторів (певний рівень самотності, освітлення навколо (так, і це впливає), очікувань, наявності ресурсів, взаємин друзів…) ви закохалися в іншу людину й інша людина закохалася у вас. Завдання природи (біології) – виплеснути необхідний гормон і в ідеалі зробити так, щоб ви залишили спільне потомство, а далі вже її не обходить, що ви з тим будете робити.

Натомість любов має зовсім іншу природу – соціальну. Тобто природу утримання і плекання, саме ту, що робить людину Людиною. Це лише одна невелика мутація, що дозволяє деяким парам (або окремим людям) завдяки турботі один про одного виховувати краще, а деколи і більше потомства.

Щоб зрозуміти свої взаємини із коханою людиною на найглибшому рівні, запрошуємо на курс «Менеджмент взаємин»!

Найбільша у світі брехня, яку тільки можете почути, – це така, що любов до когось або є, або її немає. Любов ніколи не може просто бути, сформуватися нізвідки, так само, як дерево не може вирости без насінини і тривалого часу випадкового чи цілеспрямованого догляду за нею. Якщо вона [любов] є, значить, хтось доклав достатньо зусиль, щоб вона була. Причому це стосується лише якогось поточного етапу, бо законсервувати любов, наче помідори у банці, неможливо – вона або росте під впливом подальшої роботи над взаєминами, яку проводять обоє, або чахне від її [роботи] відсутності.

Закоханість справді може бути чи не бути, а любов – це насінина, яку потрібно плекати. Дуже багато хто просто-напросто не доходять до цієї стадії, бо їх ніхто і ніколи не вчив любити, а вони, на жаль, так і не зрозуміли, що це велике мистецтво, яке варто освоювати настільки детально, як свою професію, чи настільки ретельно, як регулярно наводити порядок удома.

І ще, зауважте, не варто говорити про любов, доки не минуло декілька (!) років вашого спільного побутового життя!

любов і закоханість

До того часу вами керує біологія – гормони і фактори, на які ви не впливаєте. А от коли їх магічна дія розсіюється, отоді справді приходить ясність, чи пара готова працювати над своїми стосунками, чи ні. В основу ваших тривалих взаємин покладена ваша самодостатність. Тільки на ній можна вибудувати щасливе подружжя. Тобто добрі взаємини можливі лише тоді, коли ви належите самі собі, вам із собою добре, ви не шукаєте нікого, хто би вас ощасливив. Коли двоє нещасних знаходять одне одного у сподіванні, що зроблять одне одного щасливими, – це нонсенс: голодний голодного не нагодує.

Як досягти розуміння в парі, ви можете прочитати у ще одній статті блогу, натиснувши тут.

Будьте просто щасливі: наодинці і в парі

Вам повинно бути добре! Наодинці з собою, з власними думками, без шумів у вигляді Інтернету, серіалів, цигарок, соціальних мереж тощо. Це єдина запорука того, що ви на щось впливатимете у своїх взаєминах. Вам варто навчитися робити так, аби було «просто добре!», аби ви були «просто щасливі!»– незалежно ні від кого і ні від чого. Без такого рівня взаємин із собою сформувати добрі взаємини з іншою людиною неможливо. Інша людина потрібна вам не для того, щоб зробити вас щасливими.

Щасливими ви маєте зробити себе самі, інша людина у вашому житті потрібна, щоб вам було з ким ділитися своїм щастям!

Насолода від любові схожа на постійний рух на довгій біговій доріжці, в кінці якої є щось дуже смачне, добре і приємне: коли докласти зусиль, то можна добігти до її краю і взяти те, що там є, але повноцінно вкусити і скуштувати не вдасться– треба продовжувати бігти або хоча б швидко йти. Звісно, можна трохи зупинитися і перепочити, але це лише до того часу, поки бігова доріжка не скинула вас із себе, далі треба все починати спочатку. Можна також навчитися споживати все, до чого вдалось дотягнутися на ходу, тобто, підтримуючи рух, потрохи навчитися користати зі своїх минулих напрацювань у взаєминах. Це, мабуть, найстратегічніший варіант. Звісно, все життя можна прожити і самому/самій і нікого собі не шукати, і хоч це виглядає легше і простіше, бо не потрібно ні до кого підлаштовуватися і ні з ким постійно не працювати над взаєминами, але загалом це наче погодитися на сам лиш хліб і одне молоко – наче і непогано, але, якщо ви могли би трохи докласти зусиль і отримати вишукані смаколики, то, ймовірно, таки варто переглянути свої підходи до самотності?

Навчіться дивитися на кожну людину із захопленням і тоді й на своїх коханих дивитиметеся із захопленням. Не можна ненавидіти світ, а якусь конкретну людину любити, це нонсенс. Найближчій своїй людині ви віддаватимете емоції у тій пропорції, в якій їх загалом віддаєте оточуючому світу!

Що ще варто знати про справжню любов? Рекомендуємо прочитати додатково статтю, натиснувши тут.

любити

Є навіть притча на цю тему:

Закохана пара спитала Мудреця:
– Що потрібно, аби, пройшовши випробування часом, наша любов залишалася такою ж ніжною, пристрасною і сильною, як є зараз?
– Любіть не тільки один одного, але і весь світ навколо вас, – відповів Мудрець.

Роман Кушнір (уривок із книги «Чоловік і Жінка, Частина I»)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути відео, яке допоможе покращити спілкування з коханою людиною:

Запрошуємо підписатись на наш YouTube-канал, де ми часто публікуємо цікаві та інформативні відео. Також можете спостерігати за нами у соцмережах  Facebook та Instagram. Ще не забувайте про наш головний сайт spe.org.ua, де ви можете знайти актуальні на цей період тренінги. Будемо раді прочитати вашу думку у коментарях до цієї статті.
Головна місія Школи розвитку SPE – готувати Майстрів Життя! А ви хочете бути Майстром свого життя? Приходьте до нас!
Любові вам!

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn