Ставлення родини до грошей

Ставлення родини до грошей

Хто не вчить своїх дітей ремеслу,той вчить їх красти.
Єврейська приказка

Відкладати гроші – корисна справа, особливо якщо нею вже займались ваші батьки.
Вінстон Черчілль

Як формується ставлення до грошей?

Якщо проаналізувати фінансові блоки чи інші установки щодо грошей з огляду на те, коли ми про них вперше чуємо і бачимо практичне застосування батьками, ми отримуємо їх у найранішому віці, тобто до 5–7 років. Фактично, відповіді на всі свої фундаментальні питання щодо причин і наслідків побутових взаємин дитина має ще до того, як піде до школи, тобто на етапі первинної соціалізації. Фінансові моделі, навіть якщо у них і немає згадок за гроші, теж формуються приблизно до цього часу. Тож якщо хтось скаже вам:

«Моїй дитині лише сім років і з нею надто рано говорити про гроші», – можете сміливо заявляти: «Е ні, з ним/нею вже надто пізно говорити про гроші!».

Нагадаю: новонароджена дитина – як порожнє поле, котре оточене полем матері, полем батька і пропорційно полями інших людей, з якими вона проводить свій час.

Що більше часу вони на неї витрачають, то інтенсивніше засівається поле. Чи можна в рамках цієї моделі відповісти на дуже важливі питання: що таке Особистість? І чи є характер у дитини? Не буду мучити вас довгими очікуваннями, натяками і підштовхуванням до відповіді –  напишу одразу. Поняття особистості людини НЕ ІСНУЄ, так само, як і «характеру дитини»! Звучить несподівано? Надто однозначно? Викликає сумніви? Погоджуюсь: на перший погляд все є саме так, втім, якщо придивитися, то можна знайти чимало підтверджень якраз такому підходові, математично його обґрунтувавши.

Читайте ще “Моделі мислення про гроші

Визначення структури особистості 

Запрошую вас краще пізнати самих себе, розрахувавши структуру своєї особистості. Для цього просто зараз візьміть аркуш паперу та ручку і паралельно з умовними розрахунками за наведеним нижче взірцем проводьте розрахунки, відповівши на таке запитання:

– Які основні макроподії і коли відбулися у вашому житті? До макроподій варто віднести зміну місця проживання, якщо при цьому змінилися люди із вашого побуту (спільне проживання): смерть когось із співмешканців,одруження чи щось, що суттєво вплинуло на проведення вашого часу.

Припустімо, що є людина, яка від народження до трьох років жила з батьками.

Записуємо:

Від 0 до 3 (3 роки): Тато; Мама

Далі обставини змінились – вони переїхали до батьків батька і без суттєвих змін жили так 12 років:

Від 3 до 15 (12 років): Тато; Мама; Дідусь (Т); Бабуся (Т)

Втім, орієнтовно на 2 літніх місяці тато з мамою віддавали дитину до батьків по маминій лінії, тож система дещо зміниться:

2 міс.*
12 р. = 24 міс. = 2 роки

Як формується ставлення до грошей

Тож умовно можемо записати:

Від 3 до 5 (2 роки): Дідусь (М); Бабуся (М)
Від 5 до 15 (10 років): Тато; Мама; Дідусь (Т); Бабуся(Т)

Далі батьки переїхали в іншу квартиру, а наша людина-дитина залишилась до 23 років жити з дідусем і бабусею по батьковій лінії:

Від 15 до 23 (8 років): Дідусь (Т); Бабуся (Т)

Однак наша «піддослідна» людина їздила на вихідні до батьків і майже місяць щороку проводила з бабусею і дідусем по маминій лінії, а ще з 19-річного віку та людина почала заробляти гроші, тому модель дещо відкорегується*:

Від 15 до 16 (1 рік): Дідусь (М); Бабуся (М)
Від 16 до 18 (2 роки): Тато; Мама
Від 18 до 19 (1 рік): Дідусь (Т); Бабуся (Т)
Від 19 до 23 (4 роки): Дідусь (Т); Бабуся (Т); Я!

Рекомендуємо книгу “Як мислять багаті та успішні. Наука про те, як розбагатіти” Як навчитися мислити таким чином, щоб домогтися успіху, багатства і впевненості в собі? Що це – секрет чи наука? Наука, яку можна опанувати і застосувати в своєму житті – доводять автори даної книги. В цю книгу увійшли два легендарних твори про те, як мислити і діяти позитивно і результативно. Мінімум теорії і максимум корисної інформації, викладеної лаконічно і логічно.

Далі простіше: ще два роки людина жила до одруження сама (людину позначаємо «Я!» – щоб потім це врахувати, відповідаючи на запитання «Коли з’являється особистість людини»):

Від 23 до 25 (2 роки): Я!

Одружившись, для простішого розрахунку, скажімо, до своїх 33-ох людина живе з дружиною/чоловіком:

Від 25 до 33 (8 років): Я!; Дружина/чоловік

Хоч і багато написано, втім, це зовсім не складно порахувати, було б бажання згадати всі макроподії від початку свого життя. А коли згадали і написали, то продовжіть розрахунок так: порахуйте роки окремо з кожним родичем:

Від 0 до 3 (3 роки): Тато – 1,5 р.; Мама – 1,5 р.
Від 3 до 5 (2 роки): Дідусь (М) – 1 р.; Бабуся (М) – 1 р.
Від 5 до 15 (10 років): Тато – 2,5 р.; Мама – 2,5 р.; Дідусь(Т) – 2,5 р.; Бабуся (Т) – 2,5 р.
Від 15 до 16 (1 рік): Дідусь (М) – 0,5 р.; Бабуся (М) –0,5 р.
Від 16 до 18 (2 роки): Тато – 1 р.; Мама – 1 р.
Від 18 до 19 (1 рік): Дідусь (Т) – 0,5 р.; Бабуся (Т) –0,5 р.
Від 19 до 23 (4 роки): Дідусь (Т) – 1,33 р.; Бабуся (Т) – 1,33 р; Я! – 1, 33 р.
Від 23 до 25 (2 роки): Я! – 2 р.
Від 25 до 33 (8 років): Я! – 4 р.; Дружина/чоловік – 4 р.

Тепер порахуймо загальну кількість років із кожним родичем:

Тато – 5 р.; Мама – 5 р.;
Дідусь (Т) – 4,33 р.; Дідусь (М) – 1,5 р.;
Бабуся (Т) – 4,33 р.; Бабуся (М) – 1,5 р.;
Я! – 7,33 р.; Дружина/чоловік – 4 р.

Запрошуємо на курс “Управління фінансами для керівника

Визначення структури особистості 

Після цього переведімо роки на частки кожного родича у «собі» (у відсотках, 1 рік – це 3% (100%/33 поточних роки = 3 роки) і перевірмо, щоб разом вийшло 100%:

Тато – 15% ; Мама – 15%
Дідусь (Т) – 13%; Дідусь (М) – 5%
Бабуся (Т) – 13%; Бабуся (М) – 5%

Я! – 22%; Дружина/чоловік – 12%
РАЗОМ = 99%*

Ясна річ, ваша структура буде цілком чи суттєво або хоча б трохи відрізнятися від описаної вище. І це цілком справедливо, адже у кожного впродовж життя були свої особливі обставини: хтось частіше переїжджав, хтось жив у неповній родині, з кимось жили дядько чи тітка, у когось, можливо, помер родич чи прародич, з яким жили. Тобто, цитуючи класика, – «у всякого своя доля і свій шлях широкий». Настійно раджу побудувати для себе таку модель, якщо ви цього ще не зробили. Достатньо і від руки, достатньо з точністю до 1 року (тобто без врахування всього, що тривало менше за один рік), достатньо без прецизійності щодо місяців чи точних заокруглень у відсотках, але обов’язково із врахуванням усіх тих людей, з якими проводили свій «побут». Можливо, якісь свої блоки чи моделі ви побачите геть по-іншому, але з кращим розумінням себе прийде і нова можливість для змін.

Спостерігайте за нами у таких соцмережах: Тік Ток, Інстаграм, Фейсбук.

Роман Кушнір (уривок із книги Спосіб мислення, як багатство)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути ТОП відео Гроші та Ефективності:

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn