Врешті, пропоную вашій увазі визначення поняття «робота», яке писали люди різного віку, статі і соціального стану. Єдиною метою такої демонстрації є констатація «слабких місць» і часта непродуманість висловлювань стосовно такої важливої частини нашого життя і відповідно можливість виправлення неопрацьованих елементів визначення.
Що таке “робота” на якій ми заробляємо гроші?
Отже, робота – це:
- вид діяльності людей, за допомогою якого вони отримують заробіток для належного існування;
- похідне від слова «раб», тобто здатність людини виконувати певні функції;
- просто частина життя;
- людська діяльність, ,яка приносить людині прибуток;
- місце працевлаштування;
- загальна кількість завдань і питань, які мають бути вирішені протягом трудового дня;
- процес заробітку грошей;
- діяльність, покликана поліпшити життєдіяльність і погасити потреби;
- дія, яку необхідно виконати для досягнення певного результату;
- це те, чим людина займається для того, щоб заробити гроші, а іноді і для власного задоволення;
Читайте ще “Як не потрібно думати, щоб мати гроші?“
- це діяльність людини, пов’язана з її професією чи вміннями, яка приносить стабільний дохід;
- трудова чи розумова діяльність людини, за виконання якої людина отримує гроші;
- джерело доходу;
- те, що ми повинні виконувати; дає якусь користь;
- діяльність, яка приносить прибутки;
- місце, де некомпетентний начальник каже тобі, що робити, час від часу платячи гроші;
- діяльність людини, в якій вона використовує набуті знання та вміння, а також за якої на людину покладена певна відповідальність за результат роботи і відбувається грошове та моральне винагородження;
- діяльність, спрямована на створення будь-якого блага, що є корисним для суспільства;
- професійна діяльність, яка спрямована на використання всіх умінь, професійних навичок та нестандартних рішень у певних ситуаціях задля задоволення потреб у самореалізації, просуванні у кар’єрному зростанні, просто отримання задоволення від виконуваної роботи і задоволення матеріальних потреб;
- будь-яка людська діяльність, де навички застосовуються на практиці;
- трудова діяльність людини, результатом якої є виконане завдання.
Можу і далі наводити приклади визначень, бо маю їх цілий списаний стос аркушів від різних людей. І навіть не казатиму, що всі перелічені вище – це якісь «типові приклади», бо як немає двох однакових відбитків пальців, так само і визначення, навіть якщо вони зовні схожі, чимось таки відрізняються. Втім, перелічені вище фрази таки задають приблизні пропорції та орієнтири.
Як бачимо, дуже рідко робота асоціюється з задоволенням, набагато частіше – з якоюсь повинністю, добре, що бодай інколи постає питання відповідальності і соціальної корисності.
Рекомендуємо книгу “Бути босом – легко! Бувай, неефективний, менеджменте!
Робота як джерело отримання грошей чи не зовсім?
Дуже часто робота – цепросто джерело доходу – нічого душевного, суцільна меркантильність. Це начебто і непогано, але «бути найманцем» і працювати заради заробітку – це не що інше, як самостійно створена клітка-обмежувач для власного зростання. Орієнтуватись тільки на гроші виправдано лише на перших етапах, та це згодом формує звичку, яка може перерости в залежність – коли гроші – це вже не виконавці цілей людини, а, навпаки, людина стає слугою грошей. Хвіст крутить собакою. Розши- рюючи тему: хай як парадоксально, але багатіє саме голодний (за грішми), той, хто нещасний, людина з дуже убогими думками (вся справа у грошах; гроші – це влада; без грошей нема щастя тощо), тому що цій людині гроші потрібні, як повітря. Хто їсть і напихається: голодний чи ситий? Голодний, бо ситий вже поїв.
Втім, як фінансова винагорода (гроші) спершу є добрим мотиватором для голодного, так само вона потім стає причиною ожиріння і розладу шлунка (демотивації, апатії, проблем у спілкуванні тощо). Звісно, можна перейти від мотивації фінансової (гроші) до нематеріальної (цінності), але насправді такий шлях проходить мало хто, бо це наче з міжнародної траси з’їжджати на лісову дорогу, щоб добратися до іншої хорошої траси: незвично і незручно, навіть якщо і навігатор є й інтуїція підказує, що це твоя дорога.
Набагато більше по-справжньому багатих людей стало такими саме завдяки праці, яку одразу любили і в якій наче розчинялися. Про це пише в автобіографії кожна більш-менш успішна людина – чи Білл Гейтс, чи Стів Джобс, чи Білл Клінтон, чи Річард Бренсон, чи Генрі Форд або Бенджамін Франклін (вибачайте за архаїчні приклади), або згадайте, скажімо, хоча б історії успіху наших Терещенків чи Петра Яцика.
Ви хочете, щоб колектив працював, як “швейцарський годинник”? Це цілком можливо! Для цього необхідно ситематизувати всі процеси в життєвому циклі працівника і регулярно їх дотримуватись. Налагодьте систему роботи з колективом і насолоджуйте результатами роботи свого відділу чи компанії!
Запрошуємо на курс “Управління колективом: системна робота.”
Знаю, знаю – хочеться сказати, що в Україні тепер таких прикладів немає. Але це не так, в Україні є чимало заможних людей, які розбагатіли завдяки самовідданій праці, напрацьованому (а не вродженому!) підприємницькому (чи мистецькому) хистові, а також любові до своєї справи. Просто історія любить мертвих: коли життя поставило крапку, тоді й давно відомі факти стають цікавими для широкого загалу. Нічого з тим не вдієш. А якщо ви подумали про збагачених по-злодійськи чиновників, то не хвилюйтеся: всі «золоті унітази» рано чи пізно заберуть, а нечесно зароблені гроші не втримаються у людини і підуть на лікування хворих або лагодження зіпсутих взаємин. На це лише потрібен час, який, як добрий бібліотекар, розставить все на свої місця після недбалих, хаотичних і непосидючих читачів.
Спостерігайте за нами у таких соцмережах: Тік Ток, Інстаграм, Фейсбук.
Роман Кушнір (уривок із книги “Спосіб мислення, як багатство“)
Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути ТОП відео Гроші та Бізнес: