Про роботу та гроші

Про роботу та гроші

Врешті, пропоную вашій увазі визначення поняття «робота», яке писали люди різного віку, статі і соціального стану. Єдиною метою такої демонстрації є констатація «слабких місць» і часта непродуманість висловлювань стосовно такої важливої частини нашого життя і відповідно можливість виправлення неопрацьованих елементів визначення.

Що таке “робота” на якій ми заробляємо гроші?

Отже, робота – це:

 • вид діяльності людей, за допомогою якого вони отримують заробіток для належного існування;
 • похідне від слова «раб», тобто здатність людини виконувати певні функції;
 • просто частина життя;
 • людська діяльність, ,яка приносить людині прибуток;
 • місце працевлаштування;
 • загальна кількість завдань і питань, які мають бути вирішені протягом трудового дня;
 • процес заробітку грошей;
 • діяльність, покликана поліпшити життєдіяльність і погасити потреби;
 • дія, яку необхідно виконати для досягнення певного результату;
 • це те, чим людина займається для того, щоб заробити гроші, а іноді і для власного задоволення;

Читайте ще “Як не потрібно думати, щоб мати гроші?

 • це діяльність людини, пов’язана з її професією чи вміннями, яка приносить стабільний дохід;
 • трудова чи розумова діяльність людини, за виконання якої людина отримує гроші;
 • джерело доходу;
 • те, що ми повинні виконувати; дає якусь користь;
 • діяльність, яка приносить прибутки;
 • місце, де некомпетентний начальник каже тобі, що робити, час від часу платячи гроші;
 • діяльність людини, в якій вона використовує набуті знання та вміння, а також за якої на людину покладена певна відповідальність за результат роботи і відбувається грошове та моральне винагородження;
 • діяльність, спрямована на створення будь-якого блага, що є корисним для суспільства;
 • професійна діяльність, яка спрямована на використання всіх умінь, професійних навичок та нестандартних рішень у певних ситуаціях задля задоволення потреб у самореалізації, просуванні у кар’єрному зростанні, просто отримання задоволення від виконуваної роботи і задоволення матеріальних потреб;
 • будь-яка людська діяльність, де навички застосовуються на практиці;
 • трудова діяльність людини, результатом якої є виконане завдання.

Можу і далі наводити приклади визначень, бо маю їх цілий списаний стос аркушів від різних людей. І навіть не казатиму, що всі перелічені вище – це якісь «типові приклади», бо як немає двох однакових відбитків пальців, так само і визначення, навіть якщо вони зовні схожі, чимось таки відрізняються. Втім, перелічені вище фрази таки задають приблизні пропорції та орієнтири.

Як бачимо, дуже рідко робота асоціюється з задоволенням, набагато частіше – з якоюсь повинністю, добре, що бодай інколи постає питання відповідальності і соціальної корисності.

Рекомендуємо книгу “Бути босом – легко! Бувай, неефективний, менеджменте!

Що таке "робота"

Робота як джерело отримання грошей чи не зовсім?

Дуже часто робота – цепросто джерело доходу – нічого душевного, суцільна меркантильність. Це начебто і непогано, але «бути найманцем» і працювати заради заробітку – це не що інше, як самостійно створена клітка-обмежувач для власного зростання. Орієнтуватись тільки на гроші виправдано лише на перших етапах, та це згодом формує звичку, яка може перерости в залежність – коли гроші – це вже не виконавці цілей людини, а, навпаки, людина стає слугою грошей. Хвіст крутить собакою. Розши- рюючи тему: хай як парадоксально, але багатіє саме голодний (за грішми), той, хто нещасний, людина з дуже убогими думками (вся справа у грошах; гроші – це влада; без грошей нема щастя тощо), тому що цій людині гроші потрібні, як повітря. Хто їсть і напихається: голодний чи ситий? Голодний, бо ситий вже поїв.

Втім, як фінансова винагорода (гроші) спершу є добрим мотиватором для голодного, так само вона потім стає причиною ожиріння і розладу шлунка (демотивації, апатії, проблем у спілкуванні тощо). Звісно, можна перейти від мотивації фінансової (гроші) до нематеріальної (цінності), але насправді такий шлях проходить мало хто, бо це наче з міжнародної траси з’їжджати на лісову дорогу, щоб добратися до іншої хорошої траси: незвично і незручно, навіть якщо і навігатор є й інтуїція підказує, що це твоя дорога.

Набагато більше по-справжньому багатих людей стало такими саме завдяки праці, яку одразу любили і в якій наче розчинялися. Про це пише в автобіографії кожна більш-менш успішна людина – чи Білл Гейтс, чи Стів Джобс, чи Білл Клінтон, чи Річард Бренсон, чи Генрі Форд або Бенджамін Франклін (вибачайте за архаїчні приклади), або згадайте, скажімо, хоча б історії успіху наших Терещенків чи Петра Яцика.

Ви хочете, щоб колектив працював, як “швейцарський годинник”? Це цілком можливо! Для цього необхідно ситематизувати всі процеси в життєвому циклі працівника і регулярно їх дотримуватись. Налагодьте систему роботи з колективом і насолоджуйте результатами роботи свого відділу чи компанії!

Запрошуємо на курс “Управління колективом: системна робота.” 

Знаю, знаю – хочеться сказати, що в Україні тепер таких прикладів немає. Але це не так, в Україні є чимало заможних людей, які розбагатіли завдяки самовідданій праці, напрацьованому (а не вродженому!) підприємницькому (чи мистецькому) хистові, а також любові до своєї справи. Просто історія любить мертвих: коли життя поставило крапку, тоді й давно відомі факти стають цікавими для широкого загалу.  Нічого з тим не вдієш. А якщо ви подумали про збагачених по-злодійськи чиновників, то не хвилюйтеся: всі «золоті унітази» рано чи пізно заберуть, а нечесно зароблені гроші не втримаються у людини і підуть на лікування хворих або лагодження зіпсутих взаємин. На це лише потрібен час, який, як добрий бібліотекар, розставить все на свої місця після недбалих, хаотичних і непосидючих читачів.

Спостерігайте за нами у таких соцмережах: Тік Ток, Інстаграм, Фейсбук.

Роман Кушнір (уривок із книги Спосіб мислення, як багатство)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути ТОП відео Гроші та Бізнес:

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn