Ціль – бути батьком

бути батьком

Немає нічого кращого, аніж бути поруч, коли твоя кохана жінка, мама твоєї дитини весело бавиться з нею. Саме у такі миті проявляється справжня радість життя чоловіка. Не на роботі, не після підписання важливих угод, не після досягнення довготермінових цілей, а у звичайних побутових ситуаціях.

Робота «Батько»

Перші п’ять років життя малюка основна професія у жінки – це бути мамою, а у чоловіка – бути татом. Не просто «заробляти гроші», «годувати сім’ю» чи «ходити на роботу», а проводити час із сім’єю, спілкуватися, любити, допомагати по господарству. К

Батько має вміти: змінити підгузник; заколисати дитину; приготувати їсти для малюка і нагодувати його; заспокоїти дитину, яка плаче; вибрати одяг і вбрати свою дитину; заспівати колискову чи будь-яку іншу пісеньку; бавитися зі своєю дитиною у пісочниці; мирити двох діток, які хочуть бавитись одною забавкою; все інше, що вміє мама.

Відмовки, що це не чоловіча робота, – повна нісенітниця, бажання приховати власну слабкість і нікчемність. Лише разом із готовністю повноцінно брати участь у житті своєї дитини ви отримуватимете і радість спілкування з нею.

Бажаєте покращити навички спілкування? Відвідайте онлайн-курс «Мистецтво відповідального спілкування: як знайти порозуміння з ким завгодно?»

Кажуть, що до трьох років діти мамині – більше потребують саме її опіки і ласки. Натомість після трьох – татові. Більше потребують чоловічого впливу і спільно проведеного часу. Може, і так, але для того, щоб дітям було цікаво проводити час із своїм батьком у трирічному віці, він має проводити чимало часу з ними і до того. Тільки так формуються спільні цінності й інтереси.

Тож опановуйте професію батька тоді, коли належить. Насолоджуйтесь, поки ви потрібні, щоб з відчуттям впевненості у своїй дитині відпустити її тоді, коли вона відкриє для себе дорослий світ. Бавитись з дітьми у пісочниці має бути цікавіше, аніж з кращими друзями чи з діловими партнерами. Адже просто зараз поруч тебе є Хтось, кому ти можеш показати цілий світ!

помилки батька

Психологія помилок батька

– «Виховання дітей – жіноча справа». Якщо батько не братиме однакової участі у навчально-виховному процесі, то цим позбавить свою дитину збалансованого всебічного розвитку, а заодно і можливості досягнути гармонії і щастя у житті. Весь зовнішній успіх передається по чоловічій лінії.

– «Поки він ще не говорить, мені з ним робити нічого. От коли підросте, тоді я вже буду і футбол з ним грати». Для того, щоб дитині було цікаво з вами, має бути цікаво з нею і вам. Цікавість не є чимось таким, що виникає нізвідки, а лише виплеканим відчуттям – «вмінням зацікавити себе самого». Тож для того, щоб дитина хотіла грати з вами футбол, треба брати участь її житті «з пелюшок» – у прямому і переносному значенні. Що більше ви спільно проводите час, то глибші стосунки, а отже, і більша радість спілкування.

– «Основне завдання чоловіка – прогодувати свою сім’ю». Будьмо відверті: прогодувати – це не тільки заробити гроші. Це ще і купити продукти, приготувати їх, налаштувати відповідні умови для їх споживання і підтримувати їх. Ширма «годувальник сім’ї» – чудовий засіб для того, щоб займатися своїми справами і жити для самого себе, нехтуючи часом із власною сім’єю.

Будьте ефективним у всьому! Приєднуйтеся до нас у соцмережах ІнстаграмФейсбук та Ютуб.

Також запрошуємо до Клубу ресурсних особистостей!

– «Батько має бути строгий, щоб дитина не росла «рюмсалом». Діти виростають скигліями, плаксіями і маміями тільки тоді, коли їх навчили так поводитися, щоб отримати бажане. Від проявленої батьківської любові ще ніхто не виріс ані боягузом, ані «слабаком», навпаки – це ресурс, який довгі роки потому буде доступний дитині у будь-яких її життєвих ситуаціях і який даватиме їй більше шансів на успіх загалом.

– «Доки мене не просять – не буду втручатися». Якщо не брати активну (проактивну, ініціативну) участь у житті своєї дитини, то так завжди і залишитесь для неї якимсь лише додатком – чоловіком, який просто спить з мамою в одному ліжку.

– «Чоловік має виховувати жінку, а жінка нехай виховує дітей». Чоловік з такими поглядами передовсім самоутверджується через приниження дружини. Однак їй нічого не залишиться, як самостверджуватись на дитині. Слабший забирає у ще слабшого. Чоловік має насамперед виховувати себе, а кохану дружину і дітей потрібно просто любити.

Батькові треба вивільняти час і присвячувати його дітям і нічого з тим не зробиш! Не може мати добрих результатів у житті та дитина, до виховання (розвитку, спілкування) якої не докладався тато. Не позбавляйте себе радості батьківства! Поки ваша дитина мала – вона сама хоче проводити час з вами, а коли виросте – вже і не захоче, відштовхуватиме.

Про основну помилку батьків перегляньте наше Ютуб-відео:

Татові виправдання

«Я ж зараз маю мити посуд, а потім прасувати одяг, а після цього передзвонити клієнту…», – такі приблизно відмовки чує дитина. Так батьки уникають справжнього контакту, маскуючи його під нестерпну зайнятість. «Але ж справді треба зробити оцю роботу… І ще оцю… А потім ще ту» , – знову спробуєте виправдатись ви. Не обманюйте себе: дитина вимагає вашої присутності у своєму житті вже і негайно. Посуд ще можна буде помити, а подивитись, як зростає дитина можете тільки зараз.

Нижче виділю ключові моменти, чому батько зазвичай проводить мало часу з дитиною.

Бо мусите заробляти гроші. Ваші зароблені гроші не коштують того зіпсованого життя дитини, коли вона росте без уваги батька чи матері.

Тому що не знаєте, що з малечею робити. Не вмієте – вчіться! Дитина і є для того, щоб ви разом могли зростати і пізнавати світ через взаємодію один із одним.

Дитина і так ще нічого не розуміє. Діти все розуміють. А що не розуміють, те відчувають. З ними не може бути нецікаво. То з собою вам нецікаво, і себе ви бавити теж тоді не вмієте. Бо дитина вимагає присутності, а для зашлакованих своїми стереотипами і правилами дорослих це відчуття нестерпне.

Маєте надто багато справ. Навіщо було тоді народжувати дитину? Для чого, маючи можливість зробити ще одну людську істоту щасливу у цьому Всесвіті, ви робите її нещасною? У вас є 24 години на добу – розставляйте свої пріоритети правильно.

У вас поки немає проблем із дитиною. Коли вони будуть – буде пізно. Хлопчикові, який виховувався без тата чи за мінімальною його участі, коли виросте і стане батьком, буде важко проявляти любов і ніжність. Дівчинка, яка виховувалась без батька – матиме труднощі в особистому житті, бо ніколи не бачила справжніх взаємин між батьком та матір’ю.

час на дитину

Час на дитину

Чоловіки, не позбавляйте своїх дітей майбутнього заради хибних принад «розвитку бізнесу», «заробляння грошей» чи «самореалізації»! Власні амбіції не коштують зіпсованого життя своєї дитини.

Чи знаєте ви, що саме діти надають життю довершеності? Що це найкраща форма тренінгу і саморозвитку? Що це найбільший сенс життя?
Що кращі у вас взаємини з вашою дитиною, то краще розвивається ваш бізнес, то більше у вас часу, то більше у вас підписаних контрактів і вдячних клієнтів. Щаслива дитина – це причина нашого ділового успіху, а не його наслідок. Саме ваше вміння взаємодіяти зі своєю дитиною (дітьми) свідчить про те, наскільки повноцінно ви живете «тут і зараз».

Цікаву інформацію про вміння жити сьогодні ви знайдете у статтях «Тут і зараз» та «Бути тут і зараз».

Нормально бути «недільним татом», – думає багато хто з батьків, – цілий тиждень я працюватиму з ранку до ночі, а один день повністю проводитиму із своєю сім’єю. Однак, навіть якщо ви направду цілком зосередитесь на своїй сім’ї (що від незвички буде робити важко), то все одно цього не буде достатньо. Бо так само, як не можна наїстися один раз і на цілий тиждень, так само і батьківська любов потрібна постійно і рівними порціями. Будьте ефективні – організуйте себе так, щоб і впродовж дня достатньо часу приділяти своїй сім’ї. Немає нічого неможливого для людини, яка визначила собі ціль.

Отже, ніколи не відмовляйте собі у задоволенні поспостерігати за тим, як ростуть ваші діти! Всі інші справи можна буде доробити потім, коли ж діти виростуть, а ви проґавите цей момент, повернути все назад, щоб виправити помилки, буде вже неможливо.

Уривок із книги Романа Кушніра «Як виховати успішну і щасливу дитину?»

 

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn