Три ролі людини

Для успіху у житті людина повинна реалізувати себе у трьох ролях. Чоловік як чоловік (мужчина для однієї коханої жінки), як господар (той, хто створив і організував раніше не існуюче) і як батько (той, хто взяв відповідальність більше, аніж тільки за себе, наприклад, за колектив, за націю, за родичів і, звісно, за своїх дітей). Жінка як дружина (жінка коханого чоловіка), як господиня (та, що створює раніше не існуюче) і як мати (та, яка бере відповідальність за дітей).

Тільки коли три ці ролі достатньою мірою виконуються, є шанс виховати дитину щасливою і
змоделювати її успішну сім’ю. Будь-яка надмірність чи недооцінка важливості якої-небудь ролі призводить до подальших проблем. Тільки коли система збалансована, людина отримує щастя і гармонію у своєму житті. Переоцінка ролі чоловіка (надмірна романтичність, інфантильна закоханість) тягне за собою проблеми у соціальній самореалізації (як господар) і змушуватиме розглядати батьківство не як взаємодію з окремою особистістю, а крізь призму взаємин із коханою.

Надмір ролі господаря призведе до відсутності часу формувати взаємини кохання з дружиною, а отже і нездатності використати всі перспективи, які створюють добрі стосунки. Можете уявити собі такого газду, в якого все матеріальне є, але жінка недолюблена ходить, а дитина недоглянута бавиться.

І надмір ролі батька – це прояв проблемних взаємин у дитинстві і недостачі опіки з боку батьків – страждає господарність і кохана людина.

Життя заради дітей – це чудовий самообман, який дозволяє людині жити ілюзією власної потрібності, у такий спосіб маскуючи несамодостатність і залежність.

Те ж стосується і Жінки. Надмір дружини – прояв залежності від чоловіка, від чого страждатиме дитина, окрім того, така жінка з часом набридне другій половинці, бо не здобуватиме рис, які цінуються у соціумі. Переоцінка ролі господині дозволить мати повну комору закруток на зиму чи успішний власний бізнес із недолюбленим і занедбаним чоловіком або, ймовірно, взагалі без нього.

І нарешті, явно виражена «Мама» – це не що інше, як втеча у материнство від проблем із інших сфер. Перелюблена вседозволеністю дитина – теж не найкраще видовище, і користі притому немає ані їй, ані мамі.

Невідповідність ролі блокує енергію, здатну вивільнитися за умови повноцінної самореалізації людини. То чи збалансували ви всі вищеописані ролі у своєму житті?

Чоловікам варто розуміти: дружина не може бути тільки мамою! Їй важливо залишатися ще й жінкою. Тому дружині треба дати відпочити від дитини й окремий час побути наодинці з собою! Нехай пройдеться, займеться спортом, прогуляється у парку, почитає книгу… Не лише присвятить час господарству, а просто побуде на самоті зі своїми думками. Направду, вам стане тільки краще, адже щоразу отримуватимете наче нову, емоційно збагачену, життєрадісну дружину, та й самі матимете чудову нагоду провести час із дитиною.

Автор: Роман Кушнір (“Як виховати щасливу та успішну дитину?”)