Як не потрібно думати, щоб мати гроші?

Як не потрібно думати, щоб мати гроші?

Спостерігаючи за людьми, у яких співіснують крайнощі, можу стверджувати, що відсоток тих, хто вміє з користю поєднати непоєднуване в собі, – відносно низький. Здебільшого, протиставлення у судженнях таки розривають людину зі середини, замикаючи її в ганебному колі бідності, коли «бідний – бо дурний, а дурний , бо бідний».

Проблемне мислення і малі гроші

Фактично, така людина сама собі створює труднощі через проблемний спосіб мислення і дуже часто, шукаючи причину ззовні (а не всередині), ще більше підсилює її.

Намагаючись знайти:

 • чудодійну таблетку;
 • проблему у країні чи уряді;
 • того, хто дасть «чарівний копняк»;
 • причину в батьках, коханих людях чи дітях;
 • пояснення власної безпорадності керівником чи роботою;
 • власну провину і обов’язок перед кимось;
 • пояснення, виправдання чи відмовку,
 • людина відмовляє собі у заможному і щасливому повсякденні.

Якщо у щоденному житті ви помітили за собою якусь чи, навіть, якісь із вище написаних крайностей, то, звісно, це ще не причина впадати у відчай, але, з іншого боку, розібратися в тому, чи не створює вам труднощів поточна модель, таки варто.

 • Чому вам вигідно протиставляти якісь поняття «багатства і економності» чи «багатства і щастя»?
 • Які переваги ви від цього отримуєте? (а вони точно є!)
 • Зрештою, звідки (від кого) ви цього набрались?
 • Можливо, це якась народна модель, а можливо, якоїсь однієї людини, яка мала суттєвий вплив на вас у ранньому дитинстві?

До речі, протиставлення багатства з економністю і працею, а саме: «копійка гривню береже», «скупий платить двічі», «під лежачий камінь вода не тече» (в модифікаціях) і «робота – не вовк, до лісу не втече», мені траплялись найчастіше. Звідси й роблю висновок про певну кармічну ментальність цих тем для українців.

Рекомендуємо книгу “100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті

Також дуже часто «рахунок» у протиставленнях буває не 1:1 (напр. копійка гривню береже – скупий платить двічі), а 2:1 (копійка гривню береже і копійка до копійки – скупий платить двічі), 1:3 (копійка гривню береже – скупий платить двічі; жити на широку ногу; хто більше економить, той менше отримує) чи навіть більш розгромний. Тоді отой один забитий гол є наче скалкою в оці – маленькою дрібничкою, яка завдає чимало клопотів. Хоча, з іншого боку, часто виступає як запобіжник до необдуманих вчинків.

Адже важко навіть уявити, до яких крайнощів дійде людина, яка має тільки установки щодо накопичення (копійка до копійки; копійка гривню береже; не той має, хто купує, а той має, хто шанує; багатий той, хто вміє на всьому економити) і не має жодних компенсаційних моделей щодо витрат чи бодай радості від володіння чи використання.

Проблемне мислення і малі гроші

Читайте ще “Ставлення родини до грошей

Фінансові блоки, їх вплив на гроші та якість життя

Тема корисності чи згубності фінансових блоків і їхній вплив на якість життя людини є досить складною, якщо її досліджувати за межами самого об’єкта (тобто людини). З іншого боку, постійний аналіз себе й оточення з часом дасть можливість розпізнавати основні перешкоди на шляху до своєї заможності і щастя, через об’єднання, а не протиставлення цих понять. Важко одразу зрозуміти, над якими саме блоками почати працювати.

 • Та й взагалі – чи якраз це є блоком саме для мене?
 • Чи, бува, не сприйму я блок за підмурівок власної забезпеченості?
 • Чи не переплутаю на своєму полі культурний злак із бур’яном?

На ці питання може відповісти тільки час. Зрештою, ця книга написана не для того, щоб дати відповісти вам за вас, бо тоді це буде недієво, а для того, щоб підштовхнути до роздумів над постійним самовдосконаленням.

Повернемось до проблем у причиново- наслідкових взаємозв’язках, бо насправді чимало проблем виникають із начебто очевидних, але від того не менш неправильних зв’язків. Наприклад, людина думає: «Коли мені дорого платитимуть замою роботу, то я буду виконувати її бездоганно». Досить слушно і звучить як справедливе твердження. Втім, у житті все насправді перевернуто з ніг на голову: коли ти виконуватимеш свою роботу бездоганно, тоді тобі за неї дорого платитимуть.

Запрошуємо на курс “Збільшіть продажі – систематизуючи роботу відділу

Спробуйте в такий спосіб зробити начебто логічну, на перший погляд, причину наслідком, і ви побачите реальний взаємозв’язок.

 • No money – no honey е ні: no honey – no money – ти спершу полюби, те чим займаєшся, а потім і гроші, як результат, отримаєш.
 • «Коли я матиму гроші – я займатимусь благодійністю».  Ні! Коли ти займатимешся благодійністю, тоді ти і матимеш гроші.
 • «Коли я матиму можливість переїхати в окрему квартиру, тоді й одружусь». Е ні – коли ти одружишся, тоді і зможеш переїхати в окрему квартиру.
 • «Якщо б я мав додатковий дохід, я б відкладав його на депозит». Знову неправильно! Коли ти відкладатимеш гроші на депозит, ти матимеш додатковий дохід!

Пам’ятаю, на одному тренінгу були дружина з чоловіком, який у розмові сказав:
– Тепер такий час, що потрібно тільки гроші, а все решта: взаємини, здоров’я, друзі, добра робота – буде.

– А, може, варто підійти з іншого боку, – запропонував я йому, – створити добрі взаємини у сім’ї, дбати про власне здоров’я, займатися тим, що любиш, і тоді й гроші з’являться?
– Справді можна й так, але ж це так важко!
– Згоден, що важко, зате надійно. Бо немає людини, яка б, опрацювавши всі свої внутрішні сфери, не отримала достатню для себе кількість грошей.

Долучайтесь до “Клубу ресурсних особистостей“!

Фінансові блоки, їх вплив на гроші та якість життя

Направду акцентування на тому, що люди зазвичай бачать як причини багатства (дорогий одяг, добрі автомобілі, хороше здоров’я, заможне оточення), насправді є лише примарою, верхівкою айсберга, наслідком, який не дозволяє побачити, відволікає від основного: наполегливості людини на своєму життєвому шляху, внутрішніх цінностей, віри у себе і багатьох інших загартованих практикою особистісних рис характеру.

Таких прикладів начебто перекрученого, а насправді справжнього причиново-наслідкового взаємозв’язку, можна навести безліч. І вони стосуються не лише фінансових, а й будь-яких сфер – від виховання дітей («коли ти перестанеш плакати, мама візьме тебе на руки» – «коли мама візьме мене на руки, я перестану плакати») чи взаємин у сім ̓ї («коли він вибачиться, я зможу йому пробачити» – «коли ти зможеш йому пробачити, він вибачиться»), і до бізнесу («коли на цей товар буде попит, ми будемо його продавати» – «коли ми продаватимемо цей товар, на нього сформується попит») та міжнародної політики («якщо інвестувати у країну U, в ній можна буде сформувати громадянське суспільство» – «коли в країні U буде сформоване громадянське суспільство, тоді в неї будуть інвестувати»).

Поекспериментуйте з найбанальнішими зв’язками, і ви побачите, наскільки незвичним є буденний світ навколо, й, окрім того, такий підхід дасть змогу позбутися чималої кількості блоків і власних упереджень.

Спостерігайте за нами у таких соцмережах: Тік Ток, Інстаграм, Фейсбук.

Роман Кушнір (уривок із книги Спосіб мислення, як багатство)

Як бонус до нашої статті пропонуємо переглянути ТОП відео Гроші та Бізнес:

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn