Внутрішній бюрократ у бізнесі

Внутрішній бюрократ у бізнесі

Що таке бюрократизм?

По своїй суті, – це побудова певної адміністративної системи базованої на утворенні ієрархії підпорядкування, поділі прав, обов’язків та відповідальності. Проте бюрократизм в Україні має свою альтернативну модель. І для пересічного українця це слово характеризується тяганиною, зволіканням, канцелярією, зневажливим ставленням до суті його справи під виглядом додержання формальності.

Більшість бізнесів мають “хвороби”, які, на перший погляд, не типові для них. А більше схожі на “віруси” в адміністративних структурах. І на жаль, це не індивідуальна проблема окремої компанії, а епідемія, що знищує бізнеси з середини на різних стадіях їх розвитку.

І це “хвороба” – внутрішній бюрократизм!

read more…

Поділіться з друзями:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone
Футбольна тактика у бізнесі

Футбольна тактика у бізнесі

В недавній розмові з власником одного бізнесу отримав цікаве запитання: як пришвидшити процеси прийняття рішень в колективі та ефективніше використовувати наявні часові та людські ресурси?

Ці питання з категорії – локальні питання глобального характеру! Адже їх можуть ставити як невеликі компанії, так і лідери галузі.

read more…

Поділіться з друзями:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone
Навіщо вчити англійську мову?

Навіщо вчити англійську мову?

Часто можна почути фрази: “треба вчити англійську”, “як добре було б знати англійську, “якби я знав англійську, я б зробив…” Що? Що саме Ви б могли отримати, якщо Ви вільно володієте англійською? Ось що (і це далеко не весь перелік)*:

Перший рівень: Доступ до ІНФОРМАЦІЇ. Від того, як вирощують фісташки з покроковою відео-інструкцією, чи, наприклад, де живе сніговий леопард до захоплюючих досліджень NASA і доповідей TED-конференцій в оригіналі. Знання найкращих університетів, лекції світових вчених, найновіші відкриття і вичерпні бази даних саме того, що Ви довго шукали. Це все дається Вам просто так! Тільки тому, що у Вас є новий потенціал.

Другий рівень: написання текстів англійською, участь в англомовних закордонних конференціях, підписання договорів про міжнародну співпрацю, гранти для стажування та обміну досвідом, закордонні подорожі, де Ви працюєте і навчаєтесь, підвищуюючи свою кваліфікацію.

Третій рівень: Ви читаєте англійською лекції на теми, що цікаві Вам, вільно спілкуєтесь із іноземцями різних національностей, і всюди відкриваються нові можливості! Це мінімум з того, що можуть принести ці знання. Ось чому класно знати англійську! Такі знання – це ключ до нових звершень, а не “модно”, “вартувало б”, “бо може колись пригодиться, “а що, якщо кудись поїду” і т.д.

Розвивайтесь, навчайтесь, дійте і дозвольте англійській мові подарувати Вам новий надзвичайний досвід!

*текст базується на реальних подіях 🙂

Автор: Ореста Василів

Поділіться з друзями:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone

Чому вам не потрібна мотивація.

MOTIVATION word cloud, fitness, sport, health concept

Мотивація! Як багато в цьому слові!

Мотивація – це саме те, що змушує нас стати на шлях змін. Це завдяки їй ми починаємо правильно харчуватись, купуємо абонемент до спортзалу чи оголошуємо всім навколо, що від сьогодні щоранку будемо бігати на шкільному стадіоні. Мотивація – це те, що зробить з посереднього працівника крутого професіонала, а людині, яка все життя мріяла подорожувати допоможе вивчити мову за два місяці і побачити сотню країн.

Ця мотивація – просто якась чарівна фея! Щасливий той, хто її знайшов. І той, хто знає, де шукати і як спіймати.

То, що ж це за фея така?

фея

Мотивація  – як каже нам вікіпедія — спонукання до дії; динамічний процес фізіологічного та психологічного плану, що керує поведінкою людини та визначає її організованість, активність і стійкість; здатність людини діяльно задовольняти свої потреби.

Можна виділити мотивацію зовнішню і внутрішню. Зовнішня – я роблю щось, бо за це мені заплатять/похвалять/щось дадуть. Внутрішня – я це роблю, бо мені цікаво/приємно/подобається.

Коли ви ходите на роботу за зарплату, відвідуєте аеробіку, щоб гарно виглядати і подобатись іншим, пишете вірші, щоб прославитись – це зовнішня мотивація. Коли ви робите те, що вам подобається – пишете вірші, бо не можете інакше, бігаєте вранці, бо вам це в кайф – цевнутрішня мотивація.

Внутрішня мотивація має шанси прожити довше 🙂

А ще є мотивація позитивна і негативна. Позитивна –  мотивація “до” – стати кращими, успішнішими, здоровішими, освіченішими. Негативна – мотивація “від” – не бути хворими, товстими, бідними, дурними….

Позитивна мотивація базується на тому, що ви хочете , а неативна – на тому, чого не хочете.

Що для вас дієвіше  – виначаєте лише ви самі.

Як знайти те, що мотивуватиме, тобто, спонукатиме до дій довго?

Ніяк.

Робити.

Тільки “взяти і зробити” перший крок.  Далі – наступний і ще один, і ще – і так не зупиняючись. Найкраща мотивація – це ваш результат. Але, оскільки ви звикли шукати мотивацію зовні – в інших людях та їхніх успіхах і досягненнях, в чужих рецептах, то свого результату так можете ніколи і не побачити. Бо занадто багато часу витрачаєте на роздуми, пошуки мотивації, очікування натхнення…

Яскравою ілюстрацією правильної мотивації може послужити історія сингапурського плавця Джозефа Скулінга, який у запливі на 100 метрів батерфляєм переміг світову легенду Майкла Фелпса.

мотивація1

Це, звісно, неймовірне досягнення.

Особливо зворушливо читати історію Скулінга – коли йому було 13, йому випала нагода сфотографуватись зі своїм кумиром – Фелпсом. І от, через 8 років він уже переміг його на Олімпіаді. Яка мотивація! Читаючи цю історію на різних ресурсах і розглядаючи фото, що облетіло світ (Фелпс разом з 13-річним Скулінгом) складається враження, що вся справа у мотивації.

Сфотографуйся з кумиром, повір у себе і  вуаля – олімпійське золото твоє!

Легко, просто і невимушено. Просто якесь чудодійне фото 🙂

А давайте на хвилинку замислимось, як же стають олімпійськими чемпіонами?  Довгі роки наполегливих, виснажливих тренувань. Тоді, коли твої друзі займаються звичними для підлітків справами. Тоді, коли не хочеться. Тоді, коли набридло. Тоді, коли світить сонечко і співають пташки. Тоді, коли на вулиці гроза, дощ, сніг, холод, а тобі треба йти на тренування. Тоді, коли всі відпочивають, розважаються і купаються в морі (це я зараз не про Джозефа, якшо шо). Тоді, коли ти провалив свою першу в житті олімпіаду (а оце вже про Джозефа) і продовжуєш тренуватись далі.

І це все завдяки одній-єдиній фотографії? Справді? Просто вдало вибрав кумира?

Ви пам’ятаєте щось, що мотивувало вас протягом  5-ти, 8-ми, 10-ти років? Що це було?

А рік чи два? Ви досягнули результату? А коли вас спіткала невдача?

Так довго мотивувати можуть лише результати. Ваші власні результати, які ви можете побачити, виміряти, порівняти з попередніми. Слова когось важливого, фото зірки, автограф, тиск рідних чи ще щось можуть стати лише поштовхом до першого кроку, але ніяк не забезпечать результат.  сингапурець переміг в Олімпіаді не тому, що пощастило зустріти кумираі з ним сфотографуватись. А тому, що регулярно, наполегливо, без відмовок і поблажок самому собі тренувався. Ми бачимо те, що лежить на поверхні, те, що легко і просто і так схоже на чарівну казку. Ми не бачимо вкладених зусиль, часу, праці, поту і сліз, які забезпечили таку гарну картинку. Чемпіонами стають не тому ,що колись було фото (слово, погляд, мрія,…), а завдяки грандіозній роботі над собою. Доки ви нічого не робите – у вас не буде результатів. Жодних.

А результати – це найкраща і найдієвіша мотивація!

Ви ніколи не схуднете, не пробіжите марафйон, не подолаєте залежність ,не вивчите іноземну мову, не станете директором, не побачите захід сонця на Балі, доки будете шукати мотивацію і натхнення в комусь чи чомусь іншому.

Тільки робота, тільки хардкор. Тоді, коли не хочеться, коли нема настрою, коли падає дощ і сніг, коли всі на морі, коли вийшов новий епізод улюбленого серіалу, коли нема натхнення і мотивації…

Автор: Дана Кушнір

Поділіться з друзями:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone
WHAT SHOULD I DO WITH MY LIFE?

WHAT SHOULD I DO WITH MY LIFE?

“I have a job. It’s a good job by common estimation. I have stable schedule, stable payment, stable free evenings, stable friends whom I see from time to time. What we usually do together? Talk on common topics, just hang out. I have perfect stable life. It’s so stable that I should be permanently satisfied because of that stability. Although…Because of unknown, illogical reasons I am so bored and definitely not satisfied. Why? What should I change?” That’s could be heard from lots of people nowadays.

What is the answer? read more…

Поділіться з друзями:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone
Люди, які “роблять різницю”

Люди, які “роблять різницю”

Якось ввечері мені пощастило дивитись один фільм. Не буду згадувати його назву та описувати сюжет. Адже не вважаю перегляд кінофільмів ефективним методом проведення часу. Проте висновками я зобов’язаний поділитись. Ці висновки стали високорентабельними активом, якщо порівняти їхню цінність із часом витраченим на перегляд цього фільму.

read more…

Поділіться з друзями:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone
Для чого вміти розпізнавати обман?

Для чого вміти розпізнавати обман?

Досліджуючи теорію брехні і, зокрема, розпізнавання обману, я для себе виділив кілька факторів, які супутньо розвиваються в процесі пізнання цієї теми і значною мірою впливають на нашу комунікацію:

  1. Розуміння співрозмовника. Будь-яке спілкування здійснюється для того щоб передати певний образ та емоції від однієї людини до іншої. Але, виключно слова – не найкращий інструмент для цього. Натомість спостереження за мімічними та невербальними сигналами допомагає побачити справжню картину.
  2. Усвідомлення мотивів своєї поведінки. Враховуючи що більшість часу ми діємо автоматично, згідно наших звичок та моделей, важливо періодично зупинятись та щиро аналізувати свої наміри та вчинки.
  3. Чесне ставлення до свого вибору. Часто з’являється спокуса підлаштувати факти та переконати себе в правильності більш приємного вибору, який вимагає менше зусиль, тим самим не дозволяючи собі використати можливості на повну.
  4. Якісніше трактування реакції людей на наші дії. Те, як зовнішній світ реагує на наші вчинки (зворотній зв’язок) є надважливою інформацією, яку ми можемо використати для коректування своїх дій чи підвищення їх ефективності.
  5. Попередження небажаних ілюзій та надмірної довірливості. Нас не можуть обманути, доки ми самі це не дозволимо. Іншими словами – спочатку ми обманюємось самі, закриваючи очі на можливі ризики, а потім на цьому грунті проростають чужі корисливі наміри.

Успіхів у спостереженні, аналізі та усвідомленні. Те, наскільки ви чесні із собою є основою ваших досягнень. Доводилось ловити на спробі переконати себе в бажаному замість дійсного?

Автор: Володимир Романенко

Поділіться з друзями:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone
Будьте фанатами своїх дітей!

Будьте фанатами своїх дітей!

Написати цю статтю мене надихнули моя старша донечка. 10 днів тому нам випала нагода вчитись плавати. Треба було бачити той страх в її очах і слова здивування, які свідчили про те, що навчитись плавати – це поки не для неї, принаймні, не на такій глибині.

Признаюсь чесно, колись, читаючи мотиваційні книги про те, що людина може навчитись усього чого запрагне, якщо крок за кроком йтиме і віритиме, що таки дійде – це були для мене лише … слова. А зараз мені довелось самій говорити усе те, що мотивує і бадьорить людину, яка робить перший крок у якійсь складній справі.

Потрохи минали години тренувань, доповнені словами: “Сьогодні я не йду!”, “Там тяжко!”, “Мені страшно!”, “Як ти не розумієш, це не можливо!!!”. Я розуміла її, бо ще й досі, не чуючи дна під ногами – не пливу. Але перед кожним тренуванням ми спілкувались, один одному викладаючи факти і емоції, які подіяли. Зі сторони дитини – мені тяжко і страшно, а з мого боку – в тебе все вдасться, я вірю в тебе!

read more…

Поділіться з друзями:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone
Чи усвідомлююте ви те,  як ви їсте? Що ви їсте? Навіщо, чому і скільки?

Чи усвідомлююте ви те, як ви їсте? Що ви їсте? Навіщо, чому і скільки?

Знаєте, спостерігаючи за людьми, які їдять (ага, і за собою теж) я зрозуміла, що найоптимальніший підхід  до свого сніданку (і обіду, і вечері, і тістечка до чаю)  це усвідомленість. А усвідомленість це важко.  Для того, щоб усвідомлювати треба знати, відчувати, слухати себе. І слухати не лише бурчання в животі, коли ми голодні, відчувати не лише виділення слини, коли проходимо повз смаколики на вітринах кав’ярень чи кондитерських, і знати не лише ціну копченої ковбаски на базарі.

Щоб свідомо підходити до процесу наповнення себе їжею варто знати, ЩО МИ ЇМО? Хоча б поверхневі знання про склад вашої їжі дозволять вам більш відповідально формувати своє меню. Що має бути і чого не мало би бути в їжі, яка формує ваші клітини-тканини, вас самих.  Чи варто кидати в шлунок щось,  до перетравлення чого ваш організм не пристосований?  Чи всі смачні наїдки і напої однаково корисні для вашого шлунку? А для печінки? А у вас є ще довжелезний кишківник) Не варто забувати і про нього. read more…

Поділіться з друзями:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone
ЯК ЖИТИ ІЗ ЛЮДИНОЮ ІЗ НИЗЬКОЮ САМООЦІНКОЮ?

ЯК ЖИТИ ІЗ ЛЮДИНОЮ ІЗ НИЗЬКОЮ САМООЦІНКОЮ?

80% людей навколо нас (і скоріше за все ми самі) належать до людей із низькою самооцінкою. А з такими людьми суцільні проблеми, адже все, що хоч трохи негативне у ставленні до них вони забарвлюють у найтемніших тонах. Наведу приклад: ви скажете людині: шкода що ти не купив апельсини. Що почує з людина з нормальною самооцінкою: людині навпроти шкода що я не купив апельсини. Що почує людина з трохи заниженою самооцінкою? – Мені докоряють, що я не купив апельсини! А із іще більш заниженою? Я завжди все роблю не так! А із ще заниженішою? – Я погана/ий дружина/чоловік! А із зовсім низькою? Я жахлива людина, у мене нічого не виходить! Тепер уявляєте собі крізь яку призму деякі люди, а радше більшість людей, сприймають світ навколо? Розумієте наскільки важко живеться вашим коханим, якщо у них бодай трохи є проблеми із самооцінкою?
read more…

Поділіться з друзями:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone