MOTIVATION word cloud, fitness, sport, health concept

Мотивація! Як багато в цьому слові!

Мотивація – це саме те, що змушує нас стати на шлях змін. Це завдяки їй ми починаємо правильно харчуватись, купуємо абонемент до спортзалу чи оголошуємо всім навколо, що від сьогодні щоранку будемо бігати на шкільному стадіоні. Мотивація – це те, що зробить з посереднього працівника крутого професіонала, а людині, яка все життя мріяла подорожувати допоможе вивчити мову за два місяці і побачити сотню країн.

Ця мотивація – просто якась чарівна фея! Щасливий той, хто її знайшов. І той, хто знає, де шукати і як спіймати.

То, що ж це за фея така?

фея

Мотивація  – як каже нам вікіпедія — спонукання до дії; динамічний процес фізіологічного та психологічного плану, що керує поведінкою людини та визначає її організованість, активність і стійкість; здатність людини діяльно задовольняти свої потреби.

Можна виділити мотивацію зовнішню і внутрішню. Зовнішня – я роблю щось, бо за це мені заплатять/похвалять/щось дадуть. Внутрішня – я це роблю, бо мені цікаво/приємно/подобається.

Коли ви ходите на роботу за зарплату, відвідуєте аеробіку, щоб гарно виглядати і подобатись іншим, пишете вірші, щоб прославитись – це зовнішня мотивація. Коли ви робите те, що вам подобається – пишете вірші, бо не можете інакше, бігаєте вранці, бо вам це в кайф – цевнутрішня мотивація.

Внутрішня мотивація має шанси прожити довше 🙂

А ще є мотивація позитивна і негативна. Позитивна –  мотивація “до” – стати кращими, успішнішими, здоровішими, освіченішими. Негативна – мотивація “від” – не бути хворими, товстими, бідними, дурними….

Позитивна мотивація базується на тому, що ви хочете , а неативна – на тому, чого не хочете.

Що для вас дієвіше  – виначаєте лише ви самі.

Як знайти те, що мотивуватиме, тобто, спонукатиме до дій довго?

Ніяк.

Робити.

Тільки “взяти і зробити” перший крок.  Далі – наступний і ще один, і ще – і так не зупиняючись. Найкраща мотивація – це ваш результат. Але, оскільки ви звикли шукати мотивацію зовні – в інших людях та їхніх успіхах і досягненнях, в чужих рецептах, то свого результату так можете ніколи і не побачити. Бо занадто багато часу витрачаєте на роздуми, пошуки мотивації, очікування натхнення…

Яскравою ілюстрацією правильної мотивації може послужити історія сингапурського плавця Джозефа Скулінга, який у запливі на 100 метрів батерфляєм переміг світову легенду Майкла Фелпса.

мотивація1

Це, звісно, неймовірне досягнення.

Особливо зворушливо читати історію Скулінга – коли йому було 13, йому випала нагода сфотографуватись зі своїм кумиром – Фелпсом. І от, через 8 років він уже переміг його на Олімпіаді. Яка мотивація! Читаючи цю історію на різних ресурсах і розглядаючи фото, що облетіло світ (Фелпс разом з 13-річним Скулінгом) складається враження, що вся справа у мотивації.

Сфотографуйся з кумиром, повір у себе і  вуаля – олімпійське золото твоє!

Легко, просто і невимушено. Просто якесь чудодійне фото 🙂

А давайте на хвилинку замислимось, як же стають олімпійськими чемпіонами?  Довгі роки наполегливих, виснажливих тренувань. Тоді, коли твої друзі займаються звичними для підлітків справами. Тоді, коли не хочеться. Тоді, коли набридло. Тоді, коли світить сонечко і співають пташки. Тоді, коли на вулиці гроза, дощ, сніг, холод, а тобі треба йти на тренування. Тоді, коли всі відпочивають, розважаються і купаються в морі (це я зараз не про Джозефа, якшо шо). Тоді, коли ти провалив свою першу в житті олімпіаду (а оце вже про Джозефа) і продовжуєш тренуватись далі.

І це все завдяки одній-єдиній фотографії? Справді? Просто вдало вибрав кумира?

Ви пам’ятаєте щось, що мотивувало вас протягом  5-ти, 8-ми, 10-ти років? Що це було?

А рік чи два? Ви досягнули результату? А коли вас спіткала невдача?

Так довго мотивувати можуть лише результати. Ваші власні результати, які ви можете побачити, виміряти, порівняти з попередніми. Слова когось важливого, фото зірки, автограф, тиск рідних чи ще щось можуть стати лише поштовхом до першого кроку, але ніяк не забезпечать результат.  сингапурець переміг в Олімпіаді не тому, що пощастило зустріти кумираі з ним сфотографуватись. А тому, що регулярно, наполегливо, без відмовок і поблажок самому собі тренувався. Ми бачимо те, що лежить на поверхні, те, що легко і просто і так схоже на чарівну казку. Ми не бачимо вкладених зусиль, часу, праці, поту і сліз, які забезпечили таку гарну картинку. Чемпіонами стають не тому ,що колись було фото (слово, погляд, мрія,…), а завдяки грандіозній роботі над собою. Доки ви нічого не робите – у вас не буде результатів. Жодних.

А результати – це найкраща і найдієвіша мотивація!

Ви ніколи не схуднете, не пробіжите марафйон, не подолаєте залежність ,не вивчите іноземну мову, не станете директором, не побачите захід сонця на Балі, доки будете шукати мотивацію і натхнення в комусь чи чомусь іншому.

Тільки робота, тільки хардкор. Тоді, коли не хочеться, коли нема настрою, коли падає дощ і сніг, коли всі на морі, коли вийшов новий епізод улюбленого серіалу, коли нема натхнення і мотивації…

Автор: Дана Кушнір

Поділіться з друзями:Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on VKShare on LinkedIn0Print this pageEmail this to someone