Якось ввечері мені пощастило дивитись один фільм. Не буду згадувати його назву та описувати сюжет. Адже не вважаю перегляд кінофільмів ефективним методом проведення часу. Проте висновками я зобов’язаний поділитись. Ці висновки стали високорентабельними активом, якщо порівняти їхню цінність із часом витраченим на перегляд цього фільму.

Висновки базуються на двох складових: на людях та на тому, яку роль вони відіграють у нашому житті, бізнесі, колективі та щоденному спілкуванні.

У спорті, зокрема у футболі, є таке поняття: “гравець, який робить різницю”. Це гравець, на якому базується гра команди, від нього очікують більше та отримують очікуване, він може самостійно вирішити хід поєдинку, повести за собою усю команду. Звісно, що в спорті все вимірюється набраними очками, вдалими передачами та тактико-технічними діями (ТТД) на полі. Їх кількість є наочною користю та ефективністю гравця, рентабельністю його дій. Проте не кожен гравець, що виходить на поле, є таким, що “зробить різницю”. Її може зробити найвправніший, найшвидший та найспритніший учасник – майстер гри. А перемоги добуваються саме завдяки таким вмінням. Використовуючи поняття зі спорту та під дією сюжетної лінії, я отримав перше запитання вечора:

Хто в грі “моєї команди” “робить різницю на полі” мого життя? Хто має найбільшу кількість ТТД? Хто є майстром в сферах, які мені цікаві?

Запитання, глобального характеру для мене. Оскільки підняло на поверхню наступні:

Хто мене оточує? Як змінити своє оточення? Як притягнути людей, які зроблять необхідну різницю? Які мої цілі? Чого я прагну? Цілі та оточення виявились взаємопов’язаними. У грі під назвою ЖИТТЯ, я маю досягнути перемоги (ЦІЛІ), завдяки гравцям, які “роблять різницю” (ОТОЧЕННЮ). Роздуми над цілями витягнули на поверхню наступну істину: я підбираю буденні цілі виходячи з наявних ресурсів, чи навпаки – оточую себе необхідними ресурсами, для досягнення максимальних цілей? Філософське питання – що було перше: максимальна ціль чи наявне оточення з буденними цілями? І яка ж відповідь? На допомогу прийде відвертість, свідомість та щирість перед собою. У кожного своя.

Відтак, виникло наступне питання:

Як стати вправним “скаутом”*, який вміло шукає гравців у свою команду,  та ретельно підбирати своє оточення?

Довелось знову повертатись до своїх цілей, та співставляти “завдання на гру” із наявними гравцями в “моїй команді”.

Складно уявити? Розглянемо приклад у бізнесі: завдання збільшити продажі компанії спонукає задуматись над складом торгової команди, її професіоналізмом та експертністю. Або в масштабних проектах: завдання стати обізнаним в розробці ракетних двигунів буде реальніше, якщо у вас в колі спілкування будуть знавці цього процесу.

Під дією сумніву виникло наступне запитання: А чи можу я сам грати у цю гру? Чи обов’язково хтось має сприяти мені у досягненні моїх цілей? Відповідь: у вашій команді завжди хтось грає, вийти з гри неможливо, грати в одиночний вид змагань також не вдасться. Навіть якщо ви мінімізуєте будь-які контакти з оточуючими, то у вашій команді гратимуть старенькі гравці нижчої ліги: родинні моделі, упередження, реактивність. Та й для чого сумніватись, якщо залучивши “гравців вищої ліги” наші можливості зростають та цілі стають досяжними.

Наступне питання: як залучити “гравців вищої ліги”, гравців які насправді “зроблять різницю”? І тут знову мені на допомогу прийшов прототип футбольної сфери. Гравці найвищого рівня хочуть потрапити в команду найвищого рівня, в команду, яка створює можливості, вирішує завдання, має найвищі цілі!

Висновок який вартий перегляду кіно та знань з спортивної сфери: оточуйте себе людьми, які “робитимуть різницю” у вашому житті шляхом сприяння у досягненні ваших цілей! А це можливе, якщо ви є людиною, яка сприятиме досягненню цілей інших людей! Отже:

  1. Будьте Майстрами –  ЛЮДЬМИ, ЯКІ “РОБЛЯТЬ РІЗНИЦЮ”!
  2. Оточуйте себе Майстрами – ЛЮДЬМИ, ЯКІ “РОБЛЯТЬ РІЗНИЦЮ”!
  3. Дійте саме у такій послідовності!

Отже, друзі, аналізуйте своє щоденне оточення, колектив, підлеглих, друзів! Адже аналіз дає можливість свідомого вибору та свідомого спілкування, а це ознака присутності у власному житті!

Будьте присутні та “робіть різницю”!

p.s. Дякую усім своїм друзям, колегам, рідним та близьким за те, що ви “робите різницю” в моєму житті!

Автор: Ігор Фостяк

*Скаут — працівник спортивного клубу, відповідальний за пошук і підбір кандидатів в склад команди.

 

Поділіться з друзями:Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on VKShare on LinkedIn0Print this pageEmail this to someone