Досліджуючи теорію брехні і, зокрема, розпізнавання обману, я для себе виділив кілька факторів, які супутньо розвиваються в процесі пізнання цієї теми і значною мірою впливають на нашу комунікацію:

  1. Розуміння співрозмовника. Будь-яке спілкування здійснюється для того щоб передати певний образ та емоції від однієї людини до іншої. Але, виключно слова – не найкращий інструмент для цього. Натомість спостереження за мімічними та невербальними сигналами допомагає побачити справжню картину.
  2. Усвідомлення мотивів своєї поведінки. Враховуючи що більшість часу ми діємо автоматично, згідно наших звичок та моделей, важливо періодично зупинятись та щиро аналізувати свої наміри та вчинки.
  3. Чесне ставлення до свого вибору. Часто з’являється спокуса підлаштувати факти та переконати себе в правильності більш приємного вибору, який вимагає менше зусиль, тим самим не дозволяючи собі використати можливості на повну.
  4. Якісніше трактування реакції людей на наші дії. Те, як зовнішній світ реагує на наші вчинки (зворотній зв’язок) є надважливою інформацією, яку ми можемо використати для коректування своїх дій чи підвищення їх ефективності.
  5. Попередження небажаних ілюзій та надмірної довірливості. Нас не можуть обманути, доки ми самі це не дозволимо. Іншими словами – спочатку ми обманюємось самі, закриваючи очі на можливі ризики, а потім на цьому грунті проростають чужі корисливі наміри.

Успіхів у спостереженні, аналізі та усвідомленні. Те, наскільки ви чесні із собою є основою ваших досягнень. Доводилось ловити на спробі переконати себе в бажаному замість дійсного?

Автор: Володимир Романенко

Поділіться з друзями:Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on VKShare on LinkedIn0Print this pageEmail this to someone